Xiaomi, Galaxy Fold Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı


Çinli Teknoloji devi Xiaomi, geleceğin akıllı telefonlarına yatırım yapmak maksadıyla, katlanabilir piyasasına gireceğini bildirdi. Şirketin katlanabilir alanında ilk resmi patentleri ortaya çıktı.

Xiaomi akıllı telefonlar, hem ekonomik hemde amiral gemisi konumunda, aranan bir marka durumundadır. Marka değerini geliştiren firma, akıllı telefon rekabetini farklı bir boyuta taşımak istemektedir.

Şirket Galaxy Fold tarzı bir katlanabilir akıllı telefon üretmek istemektedir. Çünkü bu alanda Samsung firması belli noktaya gelmiş ve katlanabilir pastasını neredeyse tek başına sahip olmaktadır. Xiaomi, geleceğin teknolojisi katlanabilir olması ve sektörün gelişmekte olmasından dolayı, teknolojisini bu alana kaydırmak istemektedir.

Katlanabilir teknolojisi sayesinde akıllı telefonlar, kompakt boyutunu korurken daha geniş bir kullanılabilir ekran alanına sahip bir cihaz oluşturmasına olanak tanıyacaktır. 

Xiaomi, Galaxy Fold Benzeri <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> Telefon Patenti Aldı

Xiaomi, Galaxy Fold Tarzı Katlanabilir Akıllı Telefon İçin Patent Aldı

Özellikle şirketin, katlanabilir teknolojisini gizlemek gibi bir düşüncesi yoktur. Şirket patentini aldığı görüntüleri rahat bir şekilde sızdırmıştır. Bu nedenle,  Xiaomi'nin ürettiği katlanabilir akıllı telefonların ne türde olabileceğini anlatan patentlerin ortaya çıkması şaşırtıcı değildir. 

Galaxy Fold'un daha önce piyasaya çıkan iki neslinden ders çıkartan Xiaomi, bu alanda tasarımlarını bitirdiği ve bir patent başvurusunda bulunduğu bildirildi. Xiaomi, Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi böyle bir cihaz için patent başvurusunda bulundu.

Patent belgelerine göre, esnek ekran gövdesinin içine katlanabilir bir ekranın görüntüsü gözükmektedir. Dış tarafta, oldukça büyük bir çerçeveye sahip 4,6 inç diyagonal ek bir ekran görünmektedir. Arkadaki ana kamera üç parçalı olacağı gözükmektedir.

Ancak Galaxy Z Fold'un aksine Çinli şirket ekrandaki çentikleri sayısı attırmıştır. Ekranın sağ tarafında dikey bir şerit sunan şirket, bu durumun ön kamera modülünü ve çeşitli sensörler için olduğunu söylemektedir. 

Xiaomi ilk katlanabilir akıllı telefonunun tanıtımı, önümüzdeki yıl olacak gibi görünüyor. 

Xiaomi, Galaxy Fold Benzeri <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> Telefon Patenti Aldı

Xiaomi İlk Katlanabilir Akıllı Telefonunu: 2021'de Piyasaya Sürülecek

Bazı Çinli kaynaklara göre Xiaomi, ilk katlanabilir akıllı telefonunu önümüzdeki yıl piyasaya sürecek. Daha önce, Xiaomi Başkanı Lin Bin, çift katlı bir mobil akıllı telefon oluştururken bir dizi teknik zorluğun üstesinden gelebildiklerini söyledi. Buna esnek matris teknolojisi, menteşe mekanizması, esnek matris kaplama ve MIUI adaptasyonu dahildir. 

Ancak görünen o ki, Xiaomi katlanabilir akıllı telefon hala mükemmel olmaktan uzak ve hala bazı sorunları vardır. Bunlardan belki de en önemlisi, Xiaomi katlanabilir akıllı telefonun pahalı olmaması gerektiğidir. Evet, şirket zaten A markalarının amiral gemileri bölgesine adım attı ve pahalı cihazlar üretmeye başladı. 

Ancak katlanabilir bir akıllı telefon söz konusu olduğunda, ilk kullanıcı deneyimi için çok para ödemeye istekli olan, insan kitlesini bulamama riskiyle karşı karşıya kalabilir. Kullanıcılardan Xiaomi Mi Mix Alpha konseptine verilen tepkinin, kullanıcılarının bu tür ürünleri yüksek fiyata almaya hazır olmadığını gösteriyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Apple Watch SE Aşırı Isınma Sorunu İle Karşı Karşıya!

Sonraki

Dijital fotoğraf çerçevesine fotoğraf nasıl gönderilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.