Apple Watch SE Aşırı Isınma Sorunu İle Karşı Karşıya!

Apple Watch SE Aşırı Isınma Sorunu İle Karşı Karşıya!

Apple tarafından piyasaya sürülen uygun fiyatlı Watch SE akıllı saati, aşırı ısınma ve ekranda leke bırakma gibi sorunlarla karşı karşıya olduğu bildirildi.

Apple'ın uygun fiyatlı akıllı saati Watch SE modelinde, bazı sorunların ortaya çıktığı bildirildi. Apple Watch SE modelini kullanan Güney Koreli bazı kişiler, uygun fiyatlı olarak müşterilerine sunulan bu saatlerin bilekte aşırı ısındığı ve bunun neticesinde kullanıcıların bileklerinden gözle görülür yanık izleri bıraktığı bildirildi.

En az altı kullanıcının aynı sorun ile karşı karşıya kaldığı ve bu sorunun saati ilk satın aldıklarında ortaya çıkmadığını, ilerleyen günlerde sorunun göründüğü bildirildi. Özellikle bu konuda şikayetçi olan kullanıcılar, sorunun ilk önce ekranda sarı bir noktanın görünmesi ile başladığını söylediler.

Apple Watch SE'de Ciddi Bir Aşırı Isınma Sorunu Var

Apple Watch SE'de Ciddi Bir Aşırı Isınma Sorunu Var

Bazı kullanıcılar, akıllı saati şarj ederken aşırı ısınmayı şahit oldu ve bazıları daha az şanslıydı, çünkü bu kişilerin bileklerinde ciddi yanıklar ortaya çıktı. Sorunu bildiren altı kullanıcıdan üçünün, daha önce bu sorunu bildirdiği ve Apple'dan para iadesi aldığı bildirildi. 

Sorunun büyüklüğünü değerlendirmek hala zordur. Ancak Phonearena adlı bir hesabın, Apple Watch SE'nin Güney Kore için başarısız olduğunu öne sürüyor. Hem GPS hem de LTE modemlere sahip cihazın yalnızca 40 mm versiyonu sorundan etkileniyor.

Uygun fiyatlı giyilebilir cihazın en önemli özelliği, Seri 3'den iki kat daha hızlı olmasıdır. Apple firması, Watch SE modelini, Apple Watch Series 3'ün halefi olarak sunuyor. Uygun fiyatlı giyilebilir cihaz, düşme algılama, pusula, her zaman açık altimetre, uyku takibi ve Apple akıllı saatlerde gördüğümüz diğer yaygın özellikler gibi bir dizi özellikle birlikte gelir. Ayrıca, bu cihaz yüzücüler için dayanıklık seltifikasına sahiptir.

Apple Watch SE'nin gövdesinin altında, önceki nesil Series 5 serisinde de gördüğümüz S5 yonga setini kullanıyor. Bu yonga seti, ürünün iki kat daha hızlı performans sunmasını sağlıyor. Watch SE'nin yapı kalitesi olarak, %100 geri dönüştürülebilir alüminyum üzerine inşa edilmiştir. Tasarım söz konusu olduğunda Watch SE, eski Seri 4 görüntüsüne çok benzemektedir.

Apple Watch SE'de Ciddi Bir Aşırı Isınma Sorunu Var

2020 yılına ait uygun fiyatlı akıllı saatler, Aile Kurulumu ile geleceği bildirildi. Kullanıcıların kişisel bir akıllı telefona sahip olmasalar bile çocuklarının akıllı saatlerini eşleştirmelerine olanak tanır. Bununla birlikte, akıllı saat, her zaman açık ekran gibi önemli bir özelliği de yanında getiriyor. Watch SE, WWDC 2020'de tanıtılan en son watchOS 7 ile çalışıyor.

Watch SE'nin yanı sıra Apple, Fitness Plus adlı aboneliğe dayalı bir hizmet de sunuyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar sanal sınıflara ve egzersiz programlarına katılabilecekler. Ayrıca, Apple Watch SE akıllı saat 12 Ekim'den beri ülkemizde satışı gerçekleşmektedir. Saatin satış fiyatı 279 $ + Vergiler (2699TL) olarak açıklanmıştır.


Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp Uygulamasına Gelecek 6 Özellik! Önceki

WhatsApp Uygulamasına Gelecek 6 Özellik!

Xiaomi, Galaxy Fold Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı Sonraki

Xiaomi, Galaxy Fold Benzeri Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.