Xiaomi Mi Smart Band 4C Spor Bilekliği Piyasaya Sürüldü

Xiaomi Mi Smart Band 4C Spor Bilekliği Piyasaya Sürüldü

Akıllı bileklik alanında kendinden emin bir şekilde ilerleyen Xiaomi firması yepyeni bir akıllı bilekli ile müşterilerinin karşısına çıkıyor. Mi Smart Band 4C olarak tanıtılan bileklik spor modları ile dikkat çekiyor.

Xiaomi firması yakın bir zamanda fiyat-performans bilekliği olan Mi Band 5 tanıtmıştı. Ürün hem fiyatı hemde özellikleri ile kullanıcılarını memnun edecek boyuttaydı. Xiaomi akıllı bileklik piyasasını boş bırakmayacağını yine gösterdi. Gelen bilgiye göre firma yeni bir akıllı bilekliği piyasa sürdü. Yeni bilekliğin adı, Mi Smart Band 4C olarak satılacağı açıklandı. Mi Smart Band 4C en dikkat çeken yanı tasarımı ve sporculara özel olmasıdır. 

Mi Smart Band 4C aslında yeni bir ürün değildir. Redmi Smart Band'ın yeniden adlandırılmış bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Görünüşe göre, Redmi Smart Band ile hiçbir fark yok, bu da Redmi Smart Band'ın daha önce piyasaya sürüldüğü veya piyasaya sürüleceği pazarlarda Mi Band 4C'nin görünmeyeceği anlamına geliyor. 

Xiaomi Mi Smart Band 4C, global piyasada satılacak!

Mi Smart Band 4C'nin Özellikleri:

Mi Smart Band 4C'nin Ekran boyutu, 1.08 inç LCD ekran ile donatılmıştır, Ekran parlıklığı olarak 200 nit kullanılmıştır. Akıllı bilekliğe, 130 mAh kapasiteli bir batarya eşlik etmektedir. iki haftaya kadar batarya ömrü sunabilir, kalp atış hızı sensörü ve şarj için entegre bir USB fişi vardır.

Bileklik dört renkte mevcuttur: siyah, mavi, kırmızı ve kahverengi olarak satılacaktır. Genel olarak, bu akıllı bandın tasarımı Huawei / Honor Bands ve son zamanlarda piyasaya sürülen Realme Band'ınkine benziyor. Ayrıca, Fitbit Charge 3 ile ortak bir benzerlik olduğunu da hatırlatmak isterim. Bu nedenle Xiaomi devrimci bir tasarım yapmak istemediği ortadadır. Bunun yerine, fiyatı kontrol etmek istiyor.

Xiaomi Mi Smart Band 4C Spor Bilekliği Piyasaya Sürüldü

Mi Smart Band 4C, 5 farklı spor modu ile karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi Smart Band 4C en dikkat çeken özelliklerinden biri olan, spor modları bahsetmek istiyorum. Akıllı bileklik 5 spor modu kullanıyor. “Açık alan koşu, egzersiz, bisiklet sürme, koşu bandı ve açık alan yürüyüş akıllı bileklik ile gelen özelliklerdir. Uzun süre hareketsiz kalmanız durumunda, akıllı bileklik tabi siz isterseniz sizi uyarıcaktır. Bileklik 13 gram ağırlığında ve 5ATM'ye kadar su geçirmez özelliği ile birlikte geliyor.

Ayrıca akıllı bilekliklerde mevcut olan genel çağrıyı cevaplama, mesajları görüntüleyebilme gibi özellikler bu bileklikte de mevcut olacak. Ama bu bileklikte olmayacak özellik, NFC desteğidir. Maalesef bu özellik bu üründe mevcut olmayacak.

 Xiaomi Mi Smart Band 4C ilk olarak Malezya'da piyasaya sürülecek ve buradan tüm global piyasaya yayılmasını bekliyoruz. Akıllı bilekliğin resmi fiyatı 21 Euro olarak belirlendi. Tabi Ülkemize gelmesi durumunda bu rakam değişiklik gösterebilir. Yine de fiyat-performans olarak rakiplerine göre uygun bir çizgide gidecek gibi gözüküyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

iPhone, iPad ve Mac'te Apple Notları nasıl biçimlendirilir? Önceki

iPhone, iPad ve Mac'te Apple Notları nasıl biçimlendirilir?

TAŞ GİBİ FPS MOUSE! HyperX Pulsefire Core İnceleme Sonraki

TAŞ GİBİ FPS MOUSE! HyperX Pulsefire Core İnceleme

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.