Xiaomi Mi Band 5 Beklentilerin Üstünde Geliyor

Xiaomi Mi Band 5 Beklentilerin Üstünde Geliyor

Xiaomi ve Humai markaların ortak üretimi olan Mi Band serisi akıllı bilekliler Fiyat-Performans açısından üst sıralarda yer alıyordu. Yakında piyasada yer alacak Mi Band 5, bu özelliği devam ettireceğini söylüyor.

Xiaomi Mi Band 5 ile ilgili birkaç sızıntı ve spekülasyon olduğu ve yakında cihazın piyasada olacağı açıklandı. Bir görüntüde (muhtemelen sahte), bu cihazın delikli bir kameraya sahip olacağını iddia ediyor. Ancak son gelen bilgilerde bu tarz bir tasarım olmayacağı doğrulandı.

Medya raporlarına göre, Xiaomi Mi Band 5 kullanıcıların, akıllı bileklik aracılığıyla telefonlarıyla resim çekmelerini sağlayan bir özelliği destekleyecek. 

İlk kez bir Xiaomi bandı böyle bir özellikle gelecek. Bu özellik giyilebilir cihazlarda yeni değil, akıllı saatlerde daha yaygın bir özellik konumundadır.

Xiaomi <a href='/mi-band-5/'>Mi Band 5</a> Özellikleri Sızdırıldı.

Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri İle Göz Kamaştırıyor

Ayrıca, en son rapor Xiaomi Mi Band 5'in, 5 spor modu ekleyeceğini iddia ediyor; yoga, eliptik bisiklet, kürek çekme, ip atlama ve kapalı ortam bisiklet olarak sıralayabiliriz.

Ürüne önceki spor modlarıda eklersek, Xiaomi bandındaki toplam spor modu sayısını 11'e çıkaracak.

Daha önce, Xiaomi Mi Bandları sadece dijital kadranları destekliyordu. Bununla birlikte, Mi Band 5 iki dahili analog kadran kullanacaktır. 

Ek olarak, Mi Band 5'in tasarımı da değişecek ve ekran boyutu 1,2 inç'e çıkacak. Daha önce, Huami yetkilileri, Xiaomi Mi Band 5'in Huami ve Xiaomi tarafından ortaklaşa oluşturulduğunu ve bu yılın ilerleyen saatlerinde satışa sunulacağını açıklamıştı.

TizenHelp'ten gelen son bilgilere göre, yakında piyasaya sürülecek olan Xiaomi Mi Band 5, 1.2 inçlik bir ekrana sahip olacak. Bu, selefindeki 0.95 inç AMOLED ekrandan daha büyük olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mi Band 5, ekran ayrıntılarının daha görünür olacağı ve simgeler için daha fazla alan olacağı anlamına gelir. Daha büyük ekrana rağmen, bu cihaz daha hafif ve daha net bir görüntüye sahip olacak. Böylece, güneş ışığında akıllı bilekliğin ekranını okumak daha kolay olacaktır.

Şu an itibariyle, Xiaomi Mi bantlarında NFC desteği Çin'de aktif bulunmaktadır.

Bununla birlikte en son gelen raporlarda, Xiaomi Mi Band 5 NFC versiyonunun küresel pazarda aktif olacağı yönündeki önceki spekülasyonları teyit etmiş oluyor.

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik, daha önceki Spekülasyonlarda bahsedildiği gibi, Google Pay ve diğer ödeme hizmetlerini destekleyecek. 

Mi Band 5 NFC global sürümü temassız otobüs kartı ödemesi olarak kullanılabilir. Ama bu özellikler şu anda Çin'de aktif durumda olduğu bildirildi.

Xiaomi Mi Band 5 Beklentilerin Üstünde Geliyor

Xiaomi Mi Band 5 Akıllı Bileklikte NFC Desteği olacak

Xiaomi her yıl Mi Band'ı piyasaya sürüyor, bu yüzden Band 5'in piyasaya sürülmesine az kaldığı söyleniyor. Aslında lansman için bir tarih bile verildi. Mi Band 5, 11 Haziran'da piyasaya çıkacağı söyleniyor.

Ayrıca son bilgilere göre, Mi Band 5'in PAI işlevini izleyiciye dahil edeceğini göstermektedir. 

100'ün altındaki bir PAI değeri, kullanıcının yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet riski altında olduğunu gösterir. Bu özellik, Mi Band 4'e özel olmayacak.

Ayrıca, bu cihaz SPO2 (Kan Oksijen Doygunluğu) ölçümlerini destekleyecektir. Bu özellik, Band 5'in sağlık izleme işlevini büyük ölçüde geliştireceği anlamına gelir.

Gelen raporlarda, Mi Band 5'in Çin'de 26 $ fiyat etiketi ile 11 Haziran 2020 tarihinde lansmanı yapılacağı söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sinema Tarihinin En İyi Sahneleri Önceki

Sinema Tarihinin En İyi Sahneleri

Çocuklarıyla Aynı Filmde Oynayan Oyuncular. Sonraki

Çocuklarıyla Aynı Filmde Oynayan Oyuncular.

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.