Xiaomi “Mini” Adlı Yeni Bir Akıllı Telefon Serisini Başlatabilir

Xiaomi “Mini” Adlı Yeni Bir Akıllı Telefon Serisini Başlatabilir

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yakında Snapdragon 870 işlemciye sahip ve fiyat-performans olarak birçok kitleye hitap edecek yeni bir "Mini" serisi akıllı telefonu piyasaya sürebilir.

Xiaomi teknoloji markası, fiyat-performans ürünleri ile kendini gündemde tutmayı her zaman başarıyor. Şirket mevcut akıllı telefonlarını yenilerken, piyasada yer almayan yeni seri akıllı telefonlar için çalışmalarına devam ediyor.

Gelen haberlere göre şirket, iPhone 13 mini gibi kompakt bir form faktörüne sahip olacak iki Xiaomi akıllı telefonunun yapım aşamasında olduğu bildirildi.

Xiaomi daha önce, küçük (Mini) akıllı telefon tasarımlarına ilgi göstermişti, ancak teknoloji devinin bu konuda yoğun bir çabası olmamıştı. Şirket, sonunda bu tür cihazları portföyüne dahil etmeyi hedefliyor.

Muhtemelen bu konudaki ilk gelişme olarak Xiaomi, birkaç patent başvuru yaptığı kompakt akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya başlamış olabilir.

Xiaomi “Mini” Adlı Yeni Bir Akıllı Telefon Serisini Başlatabilir

Xiaomi “Mini” Adlı Yeni Bir Akıllı Telefon Serisini Başlatabilir

Yeni bir rapor, iki Xiaomi akıllı telefonunun şu anda yapım aşamasında olduğunu ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceğini gösteriyor. 

Şu anda akıllı telefonlar hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da rapor, piyasaya sürüldüğünde telefonlarda görebileceğimiz birkaç özellikten bahsediyor.

Gelen bilgilerde, Xiaomi'nin L3 ve L3A model numaralarına sahip iki yeni telefonu şimdi MIUI kodunda yapım aşamasında olduğu tespit edildi. 

Cihazın, şirketin çok beklenen kompakt telefonları olabileceğinden ve muhtemelen Qualcomm Snapdragon 870 yonga setlerini taşıyacağından bahsediyor. L3 model numarasına sahip telefon, 6,3 inçlik bir ekrana da sahip olabilir.

Son tespit dışında, Redmi GM Lu Weibing, pazartesi günü Weibo'da şirketin küçük ekranlı amiral gemisi telefonları arayışına da işaret etti. Ancak şu ana kadar hiçbir şeyin resmi olarak doğrulanmadığını da belirtmek gerekir. 

Xiaomi “Mini” Adlı Yeni Bir Akıllı Telefon Serisini Başlatabilir
Xiaomi, Yakında Gerçekleşecek Yeni Lansmanına Odaklanıyor

Xiaomi şimdilik, bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu olan Xiaomi 12 Ultra'nın lansmanına odaklanıyor.

Premium cihazla ilgili söylentiler çok net ve şirketin önümüzdeki ay bu cihazları kendi ülkesi Çin'de piyasaya sürmesi muhtemel gözüküyor.

Akıllı telefonun, ultra geniş ve periskop yakınlaştırma için iki adet 50 megapiksel sensörle birlikte 200 megapiksel ana sensöre sahip üç lensli bir kamera kurulumu da dahil olmak üzere Leica destekli optiklerle geleceği öne sürüldü.

Xiaomi 12 Ultra'nın henüz piyasaya çıkmamış amiral gemisi işlemci olan Qualcomm Snapdragon 898 yonga seti ile donatılan ilk akıllı telefon olacağına inanılıyor. Qualcomm'un yonga setinin lansmanını önümüzdeki aya kadar duyurmasını bekleyebiliriz.


Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Test Ediyor Önceki

WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Test Ediyor

Riot, RPG ve Ritim oyunu olan Ruined King'i Duyurdu Sonraki

Riot, RPG ve Ritim oyunu olan Ruined King'i Duyurdu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.