WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Test Ediyor

WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Test Ediyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ses kayıtlarını oynatabilme-duraklatabilme ve seçilen kişilerden profil resimlerini gizleyebilme özelliğini test etmeye başladı.

WhatsApp, kullanıcılarını cezbetmek için iki yeni özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. Mesajlaşma uygulamasının, ses kayıtlarını oynatma ve durdurma ile belirli kişilerden en son görülmeyi gizleme özelliği konusunda birkaç çalışma yaptı.

Her iki özellik de beta test kullanıcıları için kullanıma sunuluyor, gelen bilgilere göre ses kaydını göndermeden önce dinleyebileceksiniz. 

Duraklatma ve devam ettirme özelliği, kullanıcıların kayıtlarını duraklatmalarına ve göndermeden önce devam ettirmelerine olanak tanır. 

Şu anda kullanıcılar sadece tek seferde sesli mesaj kaydedip gönderebiliyor. WhatsApp uygulamasında ses kaydı özelliği belirli beta test kullanıcıları için kullanıma sunuyor. 

Ses kaydı sırasında zaten ses dalga formları görüyorsanız, özelliği kullanan beta test kullanıcılarından biri olabilirsiniz.

WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Test Ediyor

WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Test Ediyor

WhatsApp kullanıcıları artık, yeni kayıt simgesine basarak sesli notu kaydetmeye devam edebileceğiniz bir duraklatma düğmesi görecek, böylece yeni bir sesli not kaydetmenize gerek kalmayacak. 

Özellik yalnızca bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilecektir, bu nedenle özelliği almadıysanız, almak için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

WhatsApp yakında, kullanıcıların uzun zamandır istediği, son görülmenizi gizlemenize izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Şu andan itibaren, kullanıcılar Son Görülme, Profil Resmi ve Hakkında bölümlerini tüm kişilerden gizleyebilir. WhatsApp şu anda kullanıcılarına "belirli kişilerden gizleme" seçeneği sunmuyor. 

Şuan için geçerli ayarlarda son görülmenizi gizleyebilirsiniz. Ayrıca, kişilerinizin son görülme zamanını göremeyeceğinizi de unutmamak gerekir. 

Benzer şekilde, mavi tik işaretlerini devre dışı bırakırsanız, mesajınızın karşıdaki kişi tarafından okunup okunmadığını öğrenemezsiniz.

WhatsApp Kullanıcıları İçin Yeni Özellikler Test Ediyor

Şirket beta test kullanıcıları için "Kişilerim dışında" seçeneğini getirerek bu alanda daha esnek bir yapıya sahip olacak.

Daha önce, profil resminizi "Herkes", "Kişilerim" ve "Hiç kimse"den gizleme seçeneği de dahil olmak üzere yalnızca üç seçenek vardı. Beta kullanıcıları için şimdilik "Hariç kişilerim" Seçeneği eklendi. 

WhatsApp henüz özelliğin kararlı sürümünü kullanıma sunmadı, bu da beta test kullanıcısı değilseniz bu özelliği kullanamayacağınız anlamına geliyor. 

Aslında, iOS beta test kullanıcıları da bu özelliği almayacak. Bu yeni özellik, sadece Android kullanıcılarına sunulmuştur. 

Özelliği almadıysanız endişelenmeyin çünkü WhatsApp belirli beta test kullanıcıları için özelliği kademeli olarak etkinleştiriyor ve sonraki güncellemeleri yükledikten sonra daha fazla etkinleştirme yapılacak.


Yazarın Diğer Yazıları

MediaTek Helio G85 İşlemcili Infinix Note 11i Piyasaya Sürüldü Önceki

MediaTek Helio G85 İşlemcili Infinix Note 11i Piyasaya Sürüldü

Xiaomi “Mini” Adlı Yeni Bir Akıllı Telefon Serisini Başlatabilir Sonraki

Xiaomi “Mini” Adlı Yeni Bir Akıllı Telefon Serisini Başlatabilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.