Honor Markası Satışı İle Google Hizmetlerinden Faydalanabilecek!

Honor Markası Satışı İle Google Hizmetlerinden Faydalanabilecek!

Huawei'nin alt markası olarak uzun zamandır hizmet veren Honor markası, hızlı bir şekilde Shenzhen adlı şirkete satışı gerçekleşti. Huawei ile bağlantısı kopan markasının gelecekteki telefonlarında, Google hizmetlerinden faydalanması söz konusu olabilecek.

Çinli Huawei şirketine ait olan Honor markasının, satışı ile ilgili söylentiler şirket tarafından doğrulandı. Anlaşmaya göre, hisselerin %98,6'sını alan Shenzhen Zhixin New Information Technology ana sahibi oldu. Honor akıllı telefon markasının satışı ile ilgili bilgilerin ortaya çıkması, Honor marka cihaz sahiplerinin arasında endişeye neden olabileceği söyleniyor. Huawei, müşterilerinin endişelenmelerine gerek olmadığı ve her türlü desteğe devam edeceklerini açıkladı.

Honor markasına sahip olacak, Shenzhen Zhixin Yeni Bilgi Teknolojisi Şirketi tedarik konusunda Huawei'den destek alacak. Ayrıca Shenzhen şirketi, Huawei'den yaklaşık 7.000 kişilik bir ekip alacağı bildirildi. Tabi geçiş döneminden sonra, Honor markası yeni sahibi ile kendi yolunu belirlemesi gerekecektir.

Huawei'nin yaptığı açıklamaya göre, sıradan kullanıcılar herhangi bir özel değişiklik hissetmeyeceklerdir. Honor akıllı telefonlarda bulunan tüm sistemler ve hesaplar çalışmaya devam edecek. Özellikle Huawei firması tarafından geliştirilen Magic UI yazılım güncellemelemeside Honor akıllı telefon sahipleri için aktif olacak.

Satışı Gerçekleşen Honor Markası, <a href='/google/'>Google</a> Yasağından Kurtulabilir

Geleceğin Honor Telefonlarında, Google Hizmetleri Önceden Yüklenmiş Olarak Gelebilir

Şirket, müşterilerin satış sonrası hizmetle hiçbir problem yaşamayacağını söyledi. Daha önce olduğu gibi tüm hizmetlerden yararlanabilecekler, ancak Shenzhen şirketinin çıkartacağı yeni ürünlere, kendi hizmet sistemi çerçevesinde destek verceği bildirildi.

Tabi Honor markasının Huawei'den ayrılması durumunda akla gelen ilk soru, Google hizmetleri gelecekteki Honor cihazları için aktif olacak mı? Mayıs 2019'dan bu yana, Huawei yaptırım altındadır ve yeni donanım ve Google hizmetlerine sahip akıllı telefonları piyasaya süremez. Bu durumun etkileri Huawei ve Honor'u uzun vadede etkilemişti. Tabi Honor markası Huawei markası ile bir bağlantısı kalmadığı için bu sorundan kurtulabilir. Ve yasaklı Çinli şirketler listesinde çıkabilir.

Ayrıca; Huawei herhangi bir Honor hissesine sahip olmayacak ve karar alma sürecine katılmayacaktır. Bu bağlamda, gelecekte önceden yüklenmiş Google hizmetlerine sahip Honor akıllı telefonlarını görebilme ihtimali var.

Huawei, Shenzhen Zhixin New Şirketi İle Satış Sözleşmesi İmzaladı

Huawei, Shenzhen Zhixin New Şirketi İle Satış Sözleşmesi İmzaladı

Huawei şirket yetkilerinin yaptığı açıklamaya göre; Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketinin, Huawei şirketi ile bir satın alma anlaşması imzaladığı bildirildi. Sözleşmeye göre, Shenzhen şirketi Honor markasının tüm haklarını satın aldı. Satış işleminden sonra Huawei artık yeni Honor şirketinde herhangi bir hisseye sahip olmayacak.

Financial Times yayınladığı rapora göre, Shenzhen şirketinin geliştirme ekibi Honor markası için yeni bir çalışma programı yayınlayacak. Geliştirme ekibine göre; Geçiş döneminde birçok proje ve tasarım olacağı bildirildi. Huawei firması yeni dönemde piyasaya sürülecek Honor cihazlarda destek sağlamayacak ve firma kendi ürettiği ve tasarladığı altyapıyı kullanarak tamamen bağımsız bir cihaz sistemi oluşturacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Her filmi izlediğini düşünenler için 14 modern film Önceki

Her filmi izlediğini düşünenler için 14 modern film

Android'de Veri Kullanımınızı Nasıl Takip Edebilirsiniz? Sonraki

Android'de Veri Kullanımınızı Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.