Yeni Bir iPhone Otomatik Olarak Nasıl Kurulur?

Yeni Bir iPhone Otomatik Olarak Nasıl Kurulur?

Yeni bir iPhone mu aldınız? Sadece birkaç dokunuşla yeni ve eski Apple akıllı telefonunuz arasında temel ayarları aktaracak olan Hızlı Başlangıç'ı kullanarak kurulum sürecini hızlandırın.

Yeni bir iPhone'a yeni geçtiniz ve şimdi onu ayarlamanız gerekiyor. Bu, eski telefonunuzun verilerini yedeklemek, ayarlarınızı yeniden yapılandırmak ve ardından verileri yeni telefonunuza taşımak anlamına geliyordu. Ancak Apple'ın Hızlı Başlangıç özelliği, yeni bir iPhone kurmanın daha kolay bir yolunu sunar.

iOS 11'de sunulan Hızlı Başlangıç, yeni bir iPhone'u donatmak için otomatik bir kurulum özelliğidir. Yeni telefonunuzu eskisine doğrultun ve tüm temel ayarlar aktarılır. Face ID (veya Touch ID), Siri ve Apple Pay için hala kurulum ekranlarını gözden geçirmeniz gerekiyor, ancak gerisini Hızlı Başlangıç halleder.

Her iki telefonda da iOS 12.4 veya sonraki bir sürümü çalıştırıyorsanız, verilerinizi eski telefonunuzdan yeni cihazınıza kablosuz veya kablolu bağlantı yoluyla doğrudan aktarabilirsiniz. Bu, artık telefonunuzu önceden yedeklemeniz gerekmediği anlamına gelir.

Mevcut Cihazınızı Yedekleyin (Opsiyonel)

Mevcut Cihazınızı Yedekleyin (Opsiyonel)

İşletim sisteminiz her iki cihazda da güncel olduğu sürece, Apple'ın Hızlı Başlangıç özelliği verilerinizi ayrı olarak yedeklemenizi gerektirmez. Ancak, önlem veya alternatif olarak bir yedekleme yapmak istiyorsanız, mevcut iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.

Windows çalıştıranların iTunes'u açması gerekirken, Mac kullanıcıları Finder'a dönebilir. Özet sayfasını görüntülemek için iPhone simgesine tıklayın. Yedeklemeler bölümünün altında, iCloud'u veya Bu Bilgisayar'ı seçin, ardından Şimdi Yedekle'yi tıklayın. Yedeklemenin tamamlanmasını bekleyin.

Hızlı başlangıç

Hızlı başlangıç

İki iPhone'unuzu yan yana konumlandırın ve ikisinin de aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Yeni iPhone'unuzdaki Merhaba ekranında, Hızlı Başlangıç ekranını görüntülemek için Ana Sayfa düğmesine basın. Aynı zamanda, eski iPhone'unuz, yeni iPhone'unuzu kurmak için Apple Kimliğinizi kullanmak isteyip istemediğinizi soran bir Yeni iPhone Ayarla mesajı göstermelidir. Apple Kimliğinizi onaylayın ve mevcut iPhone'unuzda Devam'a dokunun.

Hızlı başlangıç

Yeni iPhone'unuz beklerken dönen mavi bir desen görüntüler. Eski telefonunuzu alın ve mavi deseni taramak için kamerayı kullanın.

Hızlı başlangıç

Eski iPhone'unuz daha sonra işlemi yeni telefonda bitirmenizi söyler. Gerekirse, eski telefonunuzun şifresini yenisine girin. Ardından yeni iPhone'unuz kuruluma başlar.

Verilerinizi Aktarın

Verilerinizi Aktarın

Yeni telefonunuz sizden Touch ID veya Face ID'yi ayarlamanızı isteyebilir, bunu şimdi yapabilir veya daha sonraya kadar bekleyebilirsiniz. Telefon daha sonra verilerinizi nasıl aktarmak istediğinizi sorar.

Verileri kablosuz olarak aktarmak daha kolay bir seçenektir çünkü yalnızca iki telefonun aynı Wi-Fi ağında olduğundan ve yan yana konumlandığından emin olmanız yeterlidir. iPhone'dan Aktar'ı seçin, ardından hüküm ve koşulları kabul edin. Siri, Haritalar ve diğer uygulamaların ayarlarını diğer telefondan aktarmasına veya bunları kendiniz özelleştirmesine izin vermek isteyip istemediğinizi seçin ve ardından Devam'a dokunun.

Verileri kablolu bağlantı yoluyla aktarmak için hem Lightning to USB 3 Kamera Adaptörü hem de Lightning - USB Kablosu gerekir. Lightning - USB 3 Kamera Adaptörünü eski iPhone'unuza bağlayın ve Lightning - USB Kablosunu yeni iPhone'unuza bağlayın. Kablonun diğer ucunu adaptöre bağlayın ve adaptörü Lightning portu üzerinden bir güç kaynağına bağlayın. 

Verilerinizi Aktarın

Sonraki birkaç ekranda, Apple Pay'i kurmayı seçebilir, varsa bir Apple Watch bağlayabilir, Siri'den ses kayıtlarını paylaşabilir ve telefon analizlerinizi Apple ile paylaşıp paylaşmayacağınızı seçebilirsiniz. Her iki cihaz da verilerin aktarılmakta olduğunu gösterecektir. İşlem bittikten sonra eski iPhone'unuz size aktarımın tamamlandığını söyler.

Verilerinizi Aktarın

Yeni iPhone'unuz uygulamalarınızı, simgelerinizi, klasörlerinizi ve diğer verilerinizi ayarlamaya başlar. Telefonunuzda kaç uygulama olduğuna bağlı olarak, tüm uygulamalar kurulmadan ve açıp kullanmanız için hazır hale gelmeden önce bir süre beklemeniz gerekebilir.

Verileri Manuel Olarak Geri Yükleyin

Verileri Manuel Olarak Geri Yükleyin

Her iki telefonda da iOS 12.4 veya üstünü çalıştırmıyorsanız veya mevcut telefonunuzdan yeni telefonunuza doğrudan veri aktarmak istemiyorsanız, mevcut telefonunuzun yedeğini geri yüklemeniz gerekir. Bunu yapmak için Veri Aktarma ekranında Diğer Seçenekler bağlantısına dokunun. Telefon daha sonra Apple Kimliğinizi ayarlamaya başlayacaktır.

Uygulamalar ve Veri ekranı size dört seçenek sunar. Eski telefonunuzu yedeklediğinizi ve bu verilerin yenisinde olmasını istediğinizi varsayarak, iCloud Yedeklemesini Geri Yükle veya iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle'yi seçin. iCloud Yedekleme için geri yükleme, Wi-Fi üzerinden çalışır.

Bir iTunes yedeklemesinden geri yükleme yapıyorsanız, yeni telefonunuzu iTunes çalışırken bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. iTunes'da telefonunuzun simgesini tıklayın, ardından Yedeklemeyi Geri Yükle'yi seçin. Doğru yedeği seçin, Geri Yükle'ye tıklayın ve ardından yeni telefonunuzun mevcut telefonunuzdan yedeklediğiniz tüm uygulamaları ve verileri almasını bekleyin.

Bir Android telefondan taşınıyorsanız, Verileri Android'den Taşı'yı seçin. Eski telefondan herhangi bir şey aktarmamayı tercih ederseniz, Uygulamaları ve Verileri Aktarma'yı da seçebilirsiniz. Daha sonra yeni bir iPhone olarak kurmayı seçebilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses nasıl aktifleştirilir? Önceki

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses nasıl aktifleştirilir?

Galaxy M32, 90Hz Ekran Ve Büyük Bir Bataryaya Sahip Olacak! Sonraki

Galaxy M32, 90Hz Ekran Ve Büyük Bir Bataryaya Sahip Olacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.