YouTube Dislike Sayacını Kaldırıyor

YouTube Dislike Sayacını Kaldırıyor

Artık beğenmedim butonu olmayacak

YouTube bu hafta platformundaki tüm videolarda dislike sayısının gizli olacağını duyurdu. Değişikliğin kısa sürede kullanıma başlayacağını söyleyen Youtube, bu güncelleme bir süredir uğraştıkları Dislike çetelerinin eylemlerini durdurmayı hedefliyor.

Çarşamba günü YouTube, her video için Dislike sayısının yalnızca payalaşan kanal tarafından görüntülenebilir hale getiren bir değişikliği kademeli olarak kullanıma sunacağını duyurdu. Yapılan duyuruya göre kullanıcılar YouTube'da hangi videoların önerileceğini belirlemek için Dislike düğmesine tıklamaya devam edebilecek ancak bir videoyu başka kaç kişinin beğenmediğini göremeyecekler.

YouTube yıllardır, bir kanal çok sayıda Dislike çekecek hedefli taciz kampanyaları sorunuyla başa çıkmanın bir yolunu bulmaya çalışıyordu. YouTube aldığı bu kararla, Dislike çetelerini durdurup durdurmadığı görüntüleyebilcek. 


Yazarın Diğer Yazıları

Elon Musk Tesla Hissesini 5 Milyar Dolara Sattı Önceki

Elon Musk Tesla Hissesini 5 Milyar Dolara Sattı

PUBG Hayranlarına Müjde! PUBG New State Çıktı Sonraki

PUBG Hayranlarına Müjde! PUBG New State Çıktı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.