YouTube, Gmail ve Diğer Google hizmetleri Çöktü

YouTube, Gmail ve Diğer Google hizmetleri Çöktü

Gün içerisinde Google, YouTube ve diğer Google Hizmetleri kullanılamaz hale geldi. Sistemin çöktüğü açıklandı ve sorun hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuldu.

Bugün öğlen saatlerin Gmail, YouTube ve diğer Google hizmetlerinde sorunlar ortaya çıktı. Google sayfasından; Dünya üzerinde bazı sorunlar yaşadığını ve sorunu hızlı bir şeklide çözmeye başladıklarını söyledi. 

Hatalar daha çok; Avrupa, Avustralya, ABD'nin doğu kıyıları, Afrika, Güney Amerika ve Asya bölgesinde mevcut olan kullanıcıları etkiledi. Bu ilk hatadan sonra, diğer Google hizmetleri de çalışmaz hale geldi ve şu anda sorun yavaş yavaş çözüldüğü açıklandı.

YouTube, <a href='/gmail/'>Gmail</a> ve diğer Google hizmetleri Çöktü

Yaşanan Sorun Nasıl Gerçekleşti Ve Nasıl Çözüldü

Görünüşe göre Google hizmetleri dünyanın her yerinde hizmet dışı olarak açıklandı. Avrupa'da ve dünyanın belli başlı şehirlerinde kırmızı bir nokta görebilirsiniz. Aşağıdaki harita, sorunu tespit ettiğimiz ilk kişi olan Gmail'e şu mesaj yayınlandı:

"Hata… Sistem bir sorunla karşılaştı (# 2014). Gmail, Kişilerinize erişimi geçici olarak kaybetti. Bu durum devam ettiği müddetçe sorunlarla karşılaşabilirsiniz."

Gmail'e ek olarak, diğer Google hizmetleri de birkaç dakikalığına binlerce kullanıcı için kapalı duruma getirdi. Google Drive, Play Store, Google Analytics, YouTube gibi hizmetler sorunlu hizmetlere birer örnektir.

YouTube, Gmail ve diğer Google hizmetleri Çöktü

Saat 12:30 gibi Google tarafından Spesifik bir açıklama yapılmamasına rağmen, Şirket hızlı bir şekilde, tüm hizmetlerinde sorunları gidermek için çalışmaya başladı. Şirketin ilk açıklaması ise;

"Kullanıcıların çoğunu etkileyen Gmail ile ilgili bir sorunun farkındayız. Etkilenen kullanıcılar Gmail'e erişemez. Yaklaşık 14/12/2020, 12:12'de, sorunu ne zaman çözmeyi umduğumuza dair ayrıntılı bilgi içeren bir güncelleme sağlayacağız. Bu çözüm süresinin bir tahmin olduğunu ve değiştirilebileceğini unutmayın."

Saat 12:40'da şirketin yaptığı çalışma doğrultusunda; Google hizmetler bazı kullanıcılar için sıfırlandı. Şirketin bu saatte yaptığı açıklamada:

"Google Takvim hizmeti bazı kullanıcılar için zaten sıfırlandı ve yakında tüm kullanıcılar için bir çözüm bekliyoruz. Bu sürenin bir tahmin olduğunu ve değişebileceğini unutmayın."

Saat 13:15'de Google'a göre, Google hizmetleriyle ilgili sorunların çoğu kullanıcı için çözüldüğü açıklandı.

"Gmail ile ilgili sorundan etkilenen kullanıcıların büyük çoğunluğu için çözülmüştür. Etkilenen kullanıcılara geri yüklemek için çaba göstermeye devam edeceğiz, ancak Google Çalışma Alanı Durum Gösterge Tablosu'nda başka güncellemeler sağlanmayacaktır. Sistem güvenilirliğinin Google için en önemli öncelik olduğunu garanti ediyoruz ve sistemlerimizi sürekli olarak iyileştirmeye çalışıyoruz." Dedi.

Google Hizmetlerdeki Sorun Çözüldü

Erişim konusunda Google firması hızlı bir aksiyon alarak sorunları tek tek tespit etti ve erişim sorunu çözdüğünü açıkladı. Google resmi Türkiye Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre; Google, YouTube ve diğer hizmetlerde sorunlar giderirdi ve erişime açıldı şeklinde bir açıklama yaptı.


Yazarın Diğer Yazıları

OnePlus 9 5G'nin Gerçek Görselleri Yayınlandı Önceki

OnePlus 9 5G'nin Gerçek Görselleri Yayınlandı

Aşırı dolmuş bir Android telefonda yer açmanın 11 hızlı yolu Sonraki

Aşırı dolmuş bir Android telefonda yer açmanın 11 hızlı yolu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.