YouTube şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz?


YouTube'da şifrenizi değiştirmeniz mi gerekiyor? Bu adımları takip etmeniz yeterli.

Google, 2006 yılında dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube'u satın aldı. 2009'da tüm YouTube hesapları Google hesapları oldu. Bu nedenle, YouTube şifrenizi değiştirmek istediğinizde, aynı oldukları için Google hesabı şifrenizi de değiştirmeniz gerekir.

YouTube şifrenizi Android veya iOS için mobil uygulamaları kullanarak değiştirmek mümkün olsa da, bizim örneğimizde Google şifrenizi YouTube web sitesinden nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz. Şifrenizi hatırlayamıyorsanız, hesabınızı nasıl kurtaracağınızı da göstereceğiz.

<a href='/youtube/'>YouTube</a> şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz?

YouTube şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

YouTube'da kullandığınız şifreyi değiştirmek için Google hesabı şifrenizi değiştirmelisiniz. Sağ üstte bulunan kullanıcı avatar resminize tıklayarak bu işlemi YouTube sitesi içinden başlatabilirsiniz.

<a href='/youtube/'>YouTube</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Görünen açılır menüden Google Hesabınızı Yönetin'i seçin.

<a href='/youtube/'>YouTube</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Google hesabınızla ilgili çok sayıda ayarın ve raporun bulunduğu genel Google hesap yönetimi sayfasına yönlendirileceksiniz. Aradığımız seçenek, sayfanın sol tarafındaki Güvenlik. Sizi Güvenlik sayfasına getirmesi için buna tıklayın.

<a href='/youtube/'>YouTube</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Sayfanın ortasında Parola'nın listelendiğini göreceksiniz. Hemen belli olmayabilir, ancak şifre değiştirme sayfasına gitmek için bu kelimeye tıklayabilirsiniz.

<a href='/youtube/'>YouTube</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Şifre'yi tıkladıktan sonra, mevcut şifreniz tekrar sorulacaktır. Mevcut Google şifrenizi girin ve İleri'yi tıklayın.

<a href='/youtube/'>YouTube</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Son olarak, Google hesabınız için yeni bir şifre girin. Şifreyi Değiştir'i tıklamadan önce tekrar onaylamanız gerekecek. Google hesabı şifreniz ve dolayısıyla YouTube şifreniz artık değiştirildi.

<a href='/youtube/'>YouTube</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

YouTube şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?

YouTube'da oturum açtığınızda, Google giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Sizden ilk istenen şey e-posta adresinizdir. Şifrenizi girmeniz, giriş işleminin ikinci sayfasına kadar istenmeyecektir.

Şifrenizi unuttuysanız, Şifrenizi mi unuttunuz? başlıklı bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Google hesabınızla kullandığınızı hatırladığınız son şifre istenecektir. Son şifrelerinizden hiçbirini hatırlayamıyorsanız, Başka bir yol dene'yi seçebilirsiniz. Google, kurtarma e-postanıza bir şifre sıfırlama kodu gönderecek. Hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için bu altı haneli kodu forma girin. Şimdi Google hesabınızın şifresini değiştirmeniz istenecek.

YouTube'a kaydolmak için kullandığınız e-posta adresine artık erişiminiz yoksa, oturum açma sayfasında E-postayı mı unuttunuz? adlı seçeneği işaretleyin. Google hesabınızda saklanan telefon numarasına veya kurtarma e-postasına erişiminiz olduğu sürece, e-posta adresinizi nasıl değiştireceğinize dair ayrıntılar içeren bir bağlantı veya metin gönderilebilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Rollerinde Tamamen Kaybolan 20 Oyuncu

Sonraki

iPhone pilini değiştirme vaktinin geldiğini nasıl anlarsınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.