80 Yıldır Kendi Kurallarıyla Yaşayan Al Pacino Hakkında 21 Gerçek

80 Yıldır Kendi Kurallarıyla Yaşayan Al Pacino Hakkında 21 Gerçek

Tekmoloji, sinemadaki en iyi İtalyan mafyasının hayatından bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyor.

The Godfather'dan Michael Corleone, Scarface'den Tony Montana, The Devil's Advocate'den Şeytan ve Al Pacino'nun oynadığı diğer birçok rol ikonik hale geldi ve sinema tarihine sonsuza kadar damgasını vuracak.

Tekmoloji, sinemadaki en iyi İtalyan mafyasının hayatından bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyor.

Oyunculuk derslerinin ücretini ödemek için hademe ve garson yardımcısı olarak çalıştı.

Kariyerinin başında stand-up komedyeni olarak sahne aldı.

Oyuncu, 20 yaşında polislerin arabasında silah bulması nedeniyle tutuklanarak cezaevine konuldu. Polis, ancak 3 gün hapiste kaldıktan sonra bunun bir sahne dekoru olduğunu anladı.

Al Pacino

Al Pacino'nun 1961'de Rhode Island polisi tarafından çekilmiş bir fotoğrafı

Alfredo (“Al”) Pacino, 14 yaşındayken Çehov'un The Seagull adlı oyununu gördü. Onu o kadar etkiledi ki, Çehov'un yazdığı hikayelerden oluşan bir koleksiyon bile aldı.

Bu Amerikalı aktör, Lee Strasberg'in Actors Studio'sunda okudu ve Stanislavski'nin öğretilerine göre oynamayı tercih ediyor.

Al Pacino'nun kariyeri The Goodfather'da yer aldıktan sonra değişti. Film eleştirmenleri film için mükemmel eleştirilerde bulundu ve 1973'te birkaç Oscar kazandı. Al Pacino Oscar'a aday gösterilse de En İyi Erkek Oyuncu değil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adaylığını aldığı için töreni boykot etmeye karar verdi.

Jack Nicholson ve Robert De Niro da Michael Corleone rolü için denendiler. Ancak yönetmen Francis Ford Coppola, Al Pacino'yu bu rolde görmeyi tercih etti.

Al Pacino

Michael Corleone rolünü oynayan Al Pacino, aslında Sicilya'daki Corleone kasabasıyla bağlantılı. Dedesi oradan ABD'ye geldi.

Al Pacino, 8 kez Oscar'a aday gösterildi, ancak 1993'te Scent of a Woman'daki rolüyle ödülü yalnızca bir kez kazandı.

Al Pacino, tarihte En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanan ve aynı zamanda En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterilen ilk aktördür.

Oyuncu, o zamandan beri ikonik hale gelen rolleri oynamayı genellikle reddetti. Örneğin Star Wars, Pretty Woman, Kramer vs. Kramer, Die Hard ve Taxi Driver gibi filmlerde oynaması teklif edildi.

Al Pacino

Başlangıçta, The Devil's Advocate'in daha çok bir aksiyon filmi ve gişe rekorları kıran bir film olması gerekiyordu. Al Pacino bundan hoşlanmadı, bu yüzden senaryo değiştirilene kadar 3 kez projede yer almayı reddetti. Ancak aktörün hala bazı şüpheleri vardı. Sonunda onu ikna etmek için Keanu Reeves, Al Pacino'nun lehine maaşından 2 milyon dolar bağışladı.

Al Pacino

Oyuncu, Shakespeare'in büyük bir hayranı. 1996'da Richard III oyununa dayanan Looking for Richard filmiyle ilk yönetmenlik denemesini yaptı. Başrol rol Alfredo'nun kendisi tarafından da oynandı.

Al Pacino'nun en sevdiği şair Oscar Wilde'dır. Kendisi ve bu İngiliz yazarın çok ortak noktası olduğuna inanıyor.

Hiçbir zaman resmi olarak evlenmedi.

Al Pacino, Despicable Me 2 filminde El Macho karakterini seslendirmesi gerekiyordu. Ancak galadan birkaç ay önce, yaratıcı farklılıklar nedeniyle projeye katılmayı reddetti.

Al Pacino

Al Pacino'nun Chal Production adında kendi stüdyosu var. Adının ilk kısmı 2 kısımdan oluşmaktadır. “Ch”, bu şirketin kurucu ortağı olan arkadaşı ve oyunculuk öğretmeni Charles Laughton'un ilk harfleri olarak hizmet ediyor. Ve “Al”, oyuncunun kendisinin adıdır.

Oyuncu operayı çok seviyor.

İlk çocuğu, aktör 50 yaşına girmeden 6 ay önce doğdu. Sadece 11 yıl sonra ikinci kez baba oldu. 2001 yılında aktris Beverly D'Angelo ikiz doğurdu.

Al Pacino

2019 yılında The Irishman adlı bir film vizyona girdi. Al Pacino ve Robert De Niro filmdeki ana karakterleri canlandırdı. Filmin yapımı 159 milyon dolara mal oldu ve bilgisayar teknolojisi yardımıyla oyuncuların daha genç görünmesi için önemli bir meblağ harcandı.

Al Pacino, Altın Küre Ödülleri'ne 18 kez aday gösterildi ve bunlardan 4'ünü En İyi Erkek Oyuncu dalında aldı.

Al Pacino

Al Pacino'nun filmlerindeki gerçekçi dönüşümleri bizi her zaman hayrete düşürür. Pacino'nun rollerinden en çok hangisini seviyorsunuz ve neden?


Yazarın Diğer Yazıları

iPhone veya iPad'inizdeki tüm fotoğraflar nasıl silinir? Önceki

iPhone veya iPad'inizdeki tüm fotoğraflar nasıl silinir?

İnternete Giren Bir Çocuğu Olan Her Ebeveynin Bilmesi Gereken 10 Şey Sonraki

İnternete Giren Bir Çocuğu Olan Her Ebeveynin Bilmesi Gereken 10 Şey

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.