İkonik Film ve Dizilerdeki 19 Oyuncu Nasıl Değişti?

İkonik Film ve Dizilerdeki 19 Oyuncu Nasıl Değişti?

Geçmişin popüler dizilerini hatırlamaya ve en sevdiğimiz oyuncuların ne kadar değiştiğini görmeye karar verdik.

Her yıl çekilen dizi sayısı artıyor. Bugün o kadar çok farklı proje var ki her şeyi takip etmek imkansız. Ancak 1990'larda ve 2000'lerde yeni sitcom'lar çok önemliydi ve ana karakterler birçok insanın hayranlıkla baktığı idoller haline gelecekti.

İkonik Film ve Dizilerdeki 19 Oyuncu Nasıl Değişti?


1
Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courteney Cox — Friends
Friends dizisi 1994 yılında gösterime girdi. Yayınlandığı 10 yılda 10 sezon yayınlandı. Dizi dünyanın farklı ülkelerinde yayınlandı ve milyonlarca hayran 6 ana karakterin hayatını izledi.
İnanması zor ama ikonik sitcom'un aktrisleri artık 50 yaşın üzerinde: Jennifer Aniston 51, Lisa Kudrow 57 ve Courteney Cox 56. Çok kısa zaman önce, hayranlar bu 3 "arkadaşı" Emmy Ödülleri çevrimiçi töreninde bir arada görebilme imkanı buldu.

2
Noah Wyle - ER
Bu proje, ABD tarihinde tıpla ilgili en uzun soluklu TV dizilerinden biriydi. 1994'te başladı ve 2009'da sona erdi. Belki de senaryo nedeniyle çok başarılıydı - gösterilen tüm tıbbi vakalar gerçek olaylara dayanıyordu.
ER'nin Dr. Carter'ı canlandıran yıldızı Noah Wyle, şu anda 49 yaşında ve diğer dizilerdeki yeni rolleriyle hayranlarını mutlu etmeye devam ediyor.

3
Kyle MacLachlan — Twin Peaks
1990'da Twin Peaks'in ilk bölümü gösterildi ve o zamandan beri “Laura Palmer'ı Kim Öldürdü?” sorusu. 90'lı yıllarda sinema sektörünün simgelerinden biri haline geldi. Bu hikayede her şey sürükleyiciydi: müzikten muhteşem oyuncu kadrosuna.
Bugün ana karakterlerden birini canlandıran oyuncu Kyle MacLachlan 61 yaşında ve filmlerde rol almaya devam ediyor. Bu arada, 2017 yılında, aktörün efsanevi Ajan Cooper'ı canlandırdığı 3. sezon yayınlandı.

4
Melissa Joan Hart - Sabrina the Teenage Witch
Sabrina adında sevimli bir cadının hikayesi 1996'dan 2003'e kadar yayınlandı. Tabii ki, ana roldeki aktris Melissa Joan Hart şaşırtıcıydı, ancak kedisi Salem de birçok hayran tarafından sevildi. Bu arada, dizi o kadar popülerdi ki 2018'de Chilling Adventures of Sabrina'nın yeniden çevrimi yayınlandı.
Klasik Sabrina'yı canlandıran oyuncu şu anda 44 yaşında ve onu The Goldbergs adlı bir projede de görmüş olabilirsiniz.

5
Hélène Rollès - Helen and the Boys
Bu Fransız dizisi 1992'den 1994'e kadar oldukça kısa bir süre yayınlandı, ancak genç karakterlerin hikayesinden büyülenen birçok hayranı vardı. Elbette projenin ana yıldızı aktris Hélène Rollès'ti: senaryo aslında özellikle onun için yazılmıştı.
Hélène şimdi 53 yaşında ve filmlerden çok müzikle ilgileniyor.

6
Jennie Garth - Beverly Hills, 90210
90'ların en uzun soluklu dizilerinden biriydi. Dizi 10 yıl boyunca yayınlandı: 1990'dan 2000'e. Los Angeles'ın en zengin mahallesine taşınan ikizlerin hikayesi ilk bölümden izleyicileri etkiledi ve oyuncular 90'lı ve 2000'li yıllarda birçok gencin idolü oldu.
Dizinin ana yıldızlarından Kelly Taylor rolünü oynayan Jennie Garth, geçen baharda 48 yaşına girdi. Ama artık ekranda çok sık görünmüyor.

7
Lucy Lawless — Xena: Warrior Princess
1995'te Hercules: The Legendary Journeys'in senaristleri, ana karakterin aktris Lucy Lawless tarafından canlandırılan Zeyna olduğu bir spin-off yapma fikrine sahipti. Fikir harika çıktı ve proje 2001 yılına kadar yayınlandı.
Şu anda, Lucy 52 yaşında ve düzenli olarak farklı dizilerde yer alıyor, ancak çoğunlukla ailesiyle vakit geçirmeyi seviyor.

8
Evan Handler — Californication
David Duchovny'nin canlandırdığı yazar ve playboy Hank Moody'nin hikayesi o kadar popülerdi ki dizi 7 yıl boyunca yayınlandı: 2007'den 2014'e. Elbette Hank'i herkes hatırlıyor ama biz farklı bir karaktere dikkat etmeye karar verdik - Charlie Runkle. Şimdi aktör 59 yaşında ve aktif olarak farklı popüler dizilerde rol alıyor.

9
Blake Lively — Gossip Girl
Cecily Brooke von Ziegesar'ın yazdığı romanlardan uyarlanan bu gençlik draması 2007'de gösterime girdi. İlginçtir ki asıl rolü Lindsay Lohan oynayacaktı ama sonunda Blake Lively rolü aldı. O zamandan beri kariyeri istikrarlı bir şekilde gelişiyor. Şimdi 33 yaşındaki oyuncu aynı anda birkaç farklı proje üzerinde çalışıyor.

10
Zach Braff - Scrubs
Hastanede kendilerini sık sık farklı komik durumlar içinde bulan genç doktorları konu alan sitcom 2001 yılında başladı. Hayranlar karakteri o kadar çok sevdiler ki dizi 2010 yılına kadar yayınlandı. Bu arada dizinin ana rollerini oynayan Zach Braff ve Donald Faison. dizi, gerçek hayatta iyi arkadaşlar. Braff şimdi 45 yaşında ve Faison 46 yaşında.

11
Pamela Anderson - Baywatch
Kaliforniya sahillerinde bir kurtarma ekibini konu alan dizinin ilk bölümü 1989'da yayınlandı. Dizi 10 yılı aşkın süredir yayındaydı ve 1,1 milyardan fazla kişi tarafından en çok izlenen dizi olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabına girdi. Dizinin baş yıldızı elbette 22 yaşındaki Pamela Anderson'dı. Ve bir ayakkabı markası olan Uggs, Baywatch'dan sonra inanılmaz derecede popüler oldu.
Bu kulağa inanılmaz gelebilir, ancak oyuncu şu anda 53 yaşında.

12
Jorge Garcia - Lost
Bu muhteşem hikayenin ilk bölümü 16 yıl önce yayınlandı. Ancak bu dizi hala şimdiye kadarki en popüler ve ikonik dizilerden biri. Bu gerçek bir kültürel fenomendir. Lost'a dayalı çizgi romanlar ve oyunlar var. Dizinin en parlak karakterlerinden biri Jorge Garcia'nın canlandırdığı büyüleyici Hugo Reyes'ti. Şimdi 47 yaşında, Hawaii'de yaşıyor ve yeni projelerde yer almayı planlıyor.

13
Kim Cattrall - Sex and the City
1998'den 2004'e kadar bu dizi tüm dünyadaki kadınları mutlu etti. Muhtemelen 2000'lerin başındaki en popüler diziydi. 4 arkadaşın hikayesini sevdik, ilişkiler hakkında kendimize aynı rahatsız edici soruları sormayı sevdik ve ana karakterlerin kıyafetlerini beğendik.
En ilginç karakterlerden biri de şu anda 64 yaşında olan Kim Cattrall'ın canlandırdığı Samantha oldu.

14
Lisa Edelstein — House, M.D.
Dahi doktor Gregory House ve ekibi hakkındaki dizinin ilk sezonu 2004 yılında piyasaya sürüldü ve dünya çapında inanılmaz derecede popüler oldu. Dizi 2012'de sona erdi ve 3 kez Guinness Dünya Rekorları'na girdi.
Lisa Cuddy'yi oynayan aktris Lisa Edelstein, şu anda 54 yaşında. Onu The Good Doctor'dan The Kominsky Method'a kadar birçok popüler dizide görebilirsiniz.

15
Jim Parsons — The Big Bang Theory
İnek fizikçileri konu alan bu dizi 2007 yılında başlamış ve final sezonu 2019 yılında yayınlanmıştır. Toplamda 279 bölüm olmak üzere 12 sezonu vardır ve The Big Bang Theory televizyon tarihinin en uzun sitcomudur. Dizinin yıldızı Jim Parsons'ın canlandırdığı Sheldon Cooper. Oyuncu bu rol için 4 Emmy kazandı. Bu nedenle, bugün 47 yaşındaki Parsons, birçok hayranı tarafından genellikle Sheldon olarak adlandırılıyor.

16
Alyssa Milano - Charmed
Charmed'in ilk bölümü 1998'de yayınlandığında, 3 kız kardeş bir anda ünlü oldu. Dizinin 2006'ya kadar yayınlanması şaşırtıcı değil. Bundan daha fazlası, çok uzun zaman önce, dizinin yeniden çevrimi yayınlandı, ancak ana rollerde diğer aktrislerle birlikte.
Büyüleyici kız kardeşlerden birini oynayan Alyssa Milano, şu anda 47 yaşında ve düzenli olarak farklı Amerikan TV programlarında boy gösteriyor.

17
Sarah Michelle Gellar — Buffy the Vampire Slayer
Vampirlerle savaşan sevimli bir kız hakkındaki bu popüler gençlik dizisi bir filme dayanıyordu. Hikaye o kadar büyüleyiciydi ki, dizi 1997'den 2003'e kadar yayınlandı. Bu arada, 21 yaşındaki aktris Sarah Michelle Gellar'ı büyük bir yıldız yaptı. Şimdi 43 yaşında ve ne yazık ki ekranda çok sık görünmüyor.

18
Josh Radnor - How I Met Your Mother
Hayatının aşkını bulmaya çalışan Ted isimli bir mimarın konu edildiği komedi dizisi 9 sezon hayranlarını mutlu etti. Bu süre zarfında, tüm karakterler neredeyse hayranlarının ailelerinin bir parçası oldu ve dizi 2014'te sona erdiğinde karakterlere veda etmek gerçekten zordu.
Şimdi, aktör Josh Radnor 46 yaşında ama kalbimizde hala aynı romantik Ted.

19
Gillian Anderson — The X-Files
Gillian Anderson ve David Duchovny, 11 sezon boyunca bizi koltuğumuzun ucunda tuttu. Dizi 1993'ten 2018'e kadar yayınlandı ve 90'larda ana bilim kurgu TV projesi oldu. Ve Gillian Anderson dizide inanılmazdı. Şimdi 52 yaşında, farklı görünüyor ama büyük popüler projelerde yer almaya devam ediyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Google, Play Store'deki Uygulamaların Minimum Gereksinlerini Gösterecek! Önceki

Google, Play Store'deki Uygulamaların Minimum Gereksinlerini Gösterecek!

Epic Games, Bu Hafta 190 TL Değerindeki Oyunu Ücretsiz Yaptı Sonraki

Epic Games, Bu Hafta 190 TL Değerindeki Oyunu Ücretsiz Yaptı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.