İlk Planlandığında Başka Oyuncular Tarafından Oynanması Gereken 15 Karakter

İlk Planlandığında Başka Oyuncular Tarafından Oynanması Gereken 15 Karakter

Tekmoloji, en popüler filmlerden bazılarında başka kimlerin rol seçmelerine katıldığını ve neden rolleri oynayamadıklarını öğrendi.

En sevdiğimiz film karakterlerinin başka oyuncular tarafından canlandırıldığını hayal etmek zor olabilir. Sonuçta, sonunda rolleri oynayan oyuncular her zaman onlar için yaratılmış gibidir ve yönetmenler muhtemelen rol için başkalarını düşünmemişlerdir bile. Ancak, film için oyuncu aramak, başka bir iş için eleman almaktan çok da farklı değil. Bu yüzden film endüstrisinde de rekabetin çok olduğu gibi seçim yapmanın zorlukları da var.

İlk Planlandığında Başka Oyuncular Tarafından Oynanması Gereken 15 Karakter


1
Andy rolü - Rachel McAdams (The Devil Wears Prada)
Film yapımcıları başlangıçta Rachel McAdams'ın Andy'yi oynamasını istedi. Başrolün popüler ve ünlü bir aktris tarafından canlandırılmasını istediler. The Notebook ve Mean Girls'ün yıldızı, o zamanlar sadece The Princess Diaries ve Ella Enchanted gibi aile filmleriyle ünlü olan Hathaway'e göre bir avantaja sahipti. Ancak McAdams, başrollerden uzak durmak istediğini açıklayarak teklifi birkaç kez geri çevirdikten sonra, rol sonunda Anne'ye geçti.

2
Matthew McConaughey - Jack rolü (Titanic)
Yanlış duymadınız, The Wolf of Wall Street ortak yıldızları bir zamanlar Jack rolü için birbirleriyle karşı karşıya geldiler. DiCaprio ortaya çıkmadan önce McConaughey'nin seçmelere katıldığı ve rolü alacağından kesinlikle emin olduğu biliniyor. Ancak, Leonardo'nun seçmeleri sırasında James Cameron, genç aktörün karşı cins için ne kadar çekici olduğunu fark etti: kadın muhasebecilerden güvenlik hizmeti çalışanlarına kadar herkes onu izlemek için odada toplandı. Bu çekim gücü, kahramanın seçiminde belirleyici bir rol oynadı.

3
Emma Stone - Meg rolü (Little Women)
Lady Bird'ün senaristi ve yönetmeni Greta Gerwig, yapımın başından beri bu rol için Emma Stone'a gönül vermiş. Ancak oyuncu, başrollerden birini oynadığı 20th Century Fox filmi The Favourite'nin tanıtım yükümlülükleri nedeniyle rolü üstlenemedi. Bu nedenle Sony Pictures Entertainment, Harry Potter'ın yıldızı Emma Watson'ı işe alarak yerini çabucak buldu.

4
Al Pacino - Edward rolü (Pretty Woman)
Bu film için kasting süreci oldukça zor ve uzun olduğu ortaya çıktı. Yönetmen Garry Marshall'ın Edward rolü için birkaç adayı vardı. Al Pacino da onlardan biriydi. Diğerlerinden farklı olarak, rolü geri çevirmeden önce Julia Roberts ile birlikte seçmelere katıldı. Richard Gere de başlangıçta rolü reddetti, ancak Julia onunla görüştükten sonra onu Edward'ı oynamaya ikna etmeyi başardı.

5
Rosamund Pike - Rita Skeeter rolü (Harry Potter)
İlk başta, Rosamund Pike, kült film serisinden bir karakteri oynama teklifi konusunda hevesliydi. Ancak yıldız aynı anda 2 film için sözleşme imzalaması gerektiğini öğrendiğinde rolü geri çevirmek zorunda kaldı. Pike dürüstçe, özellikle destekleyici bir rol olduğu düşünüldüğünde, bu tür yükümlülükleri yerine getirmenin onun için çok zor olduğunu itiraf etti. Yazık, onun için böyle sıra dışı bir karakteri canlandırdığını görmek ilginç olurdu.

6
Nicolas Cage - Joel rolü (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
Jim Carrey senaryoyu eline alıp projeye ilgi duymadan önce, filmin yapımcıları Joel rolü için yakın arkadaşı Nicolas Cage'i düşünüyorlardı. Ancak, Leaving Las Vegas filminde oynadıktan sonra bağımsız yönetmenler arasında artan fiyatı nedeniyle Cage kullanılamadı.

7
Hugh Jackman - isimsiz sürücü rolünde (Drive)
Drive'ın film uyarlaması 2008'in başlarında duyuruldu. O zamanlar, Neil Marshall film yapımcısı olarak listelenmişti ve Hugh Jackman ana yıldızdı. Ancak Şubat 2010'a kadar her şey çarpıcı biçimde değişti. Marshall'ın yerini Mark Platt aldı ve o da kendi yetenek havuzundan oyuncularla temasa geçti.
Ryan Gosling onun favorisiydi. İlginç bir şekilde, bundan önce Gosling, karakterlerden çok sinema hilelere odaklanan filmlerden hoşlanmadığı için birkaç aksiyon filminde oynamayı zaten reddetmişti. Ancak Drive konusu ilgisini çekti, bu yüzden teklifi aldıktan iki gün sonra Platt'tan rolü kabul etti.

8
Frances Cobain - Alice rolünde (Alice Harikalar Diyarında)
Filmin yönetmeni Tim Burton, Kurt Cobain ve Courtney Love'ın kızının Alice rolüne mükemmel bir şekilde uyacağına inanıyordu. Ancak, o sırada Frances üniversiteye gitmeyi seçti ve filme katılmayı reddetti.

9
Jim Carrey - Jack Sparrow rolünde (Karayip Korsanları)
Karizmatik Kaptan Jack Sparrow rolü için birçok tanınmış oyuncu düşünüldü. Senaryo yazarı onun Hugh Jackman tarafından oynanmasını istedi, ancak stüdyo Bert Lancaster'a benzerliği nedeniyle gözlerini Matthew McConaughey'e dikti. Ancak daha sonra, Jim Carrey'e rol teklif edildi, ancak oyuncu Bruce Almighty'yi filme aldığı için geri çevirmek zorunda kaldı.
Sonunda, Walt Disney Pictures, o zamanlar bir aile filminde oynamakla ilgilenen Johnny Depp'i işe aldı.

10
Liam Aiken - Harry rolünde (Harry Potter)
Çok az insan Harry Potter'ın farklı bir yüze sahip olmaktan tam anlamıyla bir adım uzakta olduğunu biliyor. “Yaşayan Çocuk” rolü neredeyse en iyi Stepmom filmindeki rolüyle tanınan Liam Aiken'e gitti, ancak bir gün sonra onu kaybetti. Gerçek şu ki, yapımcılar genç büyücü rolünü İngiliz bir aktörün oynamasını istediler.

11
Britney Spears - Allie rolünde (The Notebook)
Gosling ve McAdams bir röportajda, Ryan'ın Mickey Mouse Club'da birlikte çalıştığı Britney Spears'ın aslında Allie rolü için seçmelere katıldığını itiraf etti. Rachel bir bakıma en son sıradaydı ama sonunda seçim sürecini geçti. Daha sonra, çekimlerin ortasında oyuncu yeniden rolü kaybetmenin eşiğine geldi.
Gosling, yönetmenden McAdams'la anlaşamadığı ve sette oyuncuyla etkileşime girerken hiçbir şey hissetmediği için onun yerine bir isim bulmasını istedi. Ancak, kısa bir süre sonra vurdular ve işler sorunsuz gitmeye başladı.

12
Pennywise rolü - Will Poulter (It)
Filmin yönetmenliğini ilk başta Will Poulter'ın ürkütücü Pennywise rolünü oynamasını isteyen Carey Fukunaga yapacaktı. Ancak 2015 yılında yaratıcı farklılıklar nedeniyle projeden ayrıldıktan bir süre sonra Poulter da filmden çekildi. Dayanışmadan yaptığı veya kovulduğu tahmin ediliyor.
Ancak yeni yönetmen Andrés Muschietti, bir röportajda bu varsayımları reddetti. Poulter ile işbirliği yapmakla da ilgilendiğini belirtti, ancak aktör böyle karanlık bir role uygun olup olmadığı konusunda şüphelerini dile getirdi.

13
Anastasia ve Christian rolünde Emilia Clarke ve Theo James (Grinin Elli Tonu)
Birçok oyuncu, bu ünlü ekran çiftinin rolü için kendilerini denedi. Christian rolü için adaylar arasında Alexander Skarsgård, Christian Cook ve Theo James (Divergent'ta zaten başarılı bir role sahipti) gibi oyuncular vardı. Başlangıçta, filmin yönetmeni Ana rolü için Emilia Clarke'ı seçmişti ve aktrisin kendisi de ekiple çalışmaya hevesliydi, ancak ekrandaki çıplaklık ve müstehcen sahnelerin bolluğundan çok korkuyordu.
Bir röportajda, "Game of Thrones'da kamera önünde en son çıplak olduğumda uzun zaman önceydi ve bana sorulan tek soru bu" diye itirafta bulundu ve bu sahnelerin kendisini etkilediğini söyledi. Bu yüzden benzer bir rolü tekrar kabul etmek ona imkansız görünüyordu.

14
Tiffani Amber - Thiessen Rachel rolünde (Friends)
Saved by the Bell adlı komedi dizisinin yıldızı Tiffani Amber Thiessen'in Rachel Green rolü için seçmelere katıldığını ve neredeyse kaptığını pek kimse bilmiyor. Nihai onayının önündeki tek engel yaşıydı. Friends'in ilk bölümü çıktığında Tiffani sadece 20 yaşındaydı. 25 yaşındaki Jennifer Aniston bile kadronun en küçüğüydü.

15
Tim Roth - Severus Snape rolünde (Harry Potter)
Başından beri Tim Roth, Profesör Severus Snape rolü için ana adaylardan biriydi. Herkes oyuncuyu beğendi: yazar J.K. Rowling'in kendisi, yönetmen ve oyuncu kadrosu. Ancak sonunda, Maymunlar Cehennemi'nde Tim Burton ile çalışmak için projeden ayrıldı. Fakat oyuncu kararından pişman değil ve Alan Rickman'ın işini mükemmel bir şekilde yaptığının da altını çizdi.

Yazarın Diğer Yazıları

Yeni League of Legends Şampiyonu Sızdırıldı Önceki

Yeni League of Legends Şampiyonu Sızdırıldı

Epic Games 90 TL değerindeki iki oyunu ücretsiz yaptı Sonraki

Epic Games 90 TL değerindeki iki oyunu ücretsiz yaptı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.