Instagram'a Yeni Gelecek Özelliklere Göz Atın!

Instagram'a Yeni Gelecek Özelliklere Göz Atın!

Instagram Reels süresini 90 saniyeye arttırıyor. Yeni özellikler hakkında tüm detaylara birlikte atıyoruz.

Meta'ya (Facebook'a) ait sosyal medya platformu Instagram, içerik üreticilerinin takipçileriyle daha iyi etkileşim kurmasına yardımcı olmak için TikTok'a rakip olan eklenen Instagram Reels'e yeni özellikler getirmeye başladı.

Instagram'a Gelecek Yeni Özellikler

Sosyal medya devi, Reels videoların süresini 60 saniyeden 90 saniyeye çıkartıyor. Ayrıca, daha önce yalnızca Instagram Hikayeler'de bulunan etkileşimli çıkartmalar ve ses efektleri Reels videolarda da kullanılabilecek.

Instagram'a Gelecek Yeni Özellikler

Instagram, çarşamba günü Küresel Kayıp Çocuklar Günü'ne özel kayıp çocukları bulmaya yardımcı olmak için Amber Alerts adında yeni bir özellik getirdi. Yeni özellik sayesinde, arama alanında olan kullanıcılar için Instagram akışında bir uyarı bulunacak. Uyarıda, bir resim, açıklama ve kaçırma olayının yeri gibi bilinen tüm bilgiler yer alacak.

Bu özellik, ABD'deki Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi, Uluslararası Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi, Birleşik Krallık'taki Ulusal Suç Ajansı, Meksika'daki Başsavcılık Ofisi, Avustralya Federal Polisi ve diğerleri gibi kuruluşlarla işbirliği içerisinde geliştirildi.

Amber Alerts, ilk olarak ABD'de ve diğer 25 ülkede kullanıma sunulacak. Ancak, ilerleyen zamanlarda Türkiye'de dahil diğer ülkelere de geleceği belirtiliyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Video Oyun Konsollarınızda Netflix Nasıl İzlenir? Önceki

Video Oyun Konsollarınızda Netflix Nasıl İzlenir?

Apple'ın Apple Store'u 1,5 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İşlemlerini Engelledi Sonraki

Apple'ın Apple Store'u 1,5 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İşlemlerini Engelledi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.