Apple'ın Apple Store'u 1,5 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İşlemlerini Engelledi

Apple'ın Apple Store'u 1,5 Milyar Dolarlık Dolandırıcılık İşlemlerini Engelledi

Apple, 34 bin uygulamayı gizlilik ihlali nedeniyle reddetti, 157 bin uygulamayı ise taklitçi olarak tanımladığı için reddetti.

Apple, geçen yıl yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde potansiyel olarak dolandırıcılık amaçlı işlemleri engellediğini söyleyerek Apple Store'un katı politikalarını savundu. Dolandırıcılık yaparak kullanıcıların bilgilerini kötüye kullanan 1,6 milyondan fazla riskli ve savunmasız uygulamayı ve güncellemesini sildiğini söyledi.

2021'de Uygulama İnceleme süreciyle birlikte 107.000'den fazla geliştirici uygulamalarının mağazaya eklenmesini talep etti. Bunlardan 34.000 uygulama gizlilik ihlalleri nedeniyle, 157.000 uygulama ise taklitçi olarak tanımlandığı veya kullanıcıları uygulama içi satın alma konusunda yanılttığı için reddedildi.

Apple, “Bazen kötü niyetli geliştiriciler, uygulaması onaylandıktan sonra konseptini veya işlevselliğini değiştirmek için tek yönlü görünen bir uygulama oluşturarak İncelemeyi atlamaya çalışıyor.” diyerek, bu nedenle Apple Store'dan 155.000'den fazla uygulamayı kapattığını da açıklamaya ekledi.


Yazarın Diğer Yazıları

Instagram'a Yeni Gelecek Özelliklere Göz Atın! Önceki

Instagram'a Yeni Gelecek Özelliklere Göz Atın!

Wi-Fi araması nedir ve nasıl çalışır? Sonraki

Wi-Fi araması nedir ve nasıl çalışır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.