Instagram'dan Video ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Instagram'dan Video ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Facebook veya YouTube'da olduğu gibi, başka birinin videosunu almamak için telif hakkı ve gelir getiren nedenler vardır. Ancak Instagram'dan nasıl fotoğraf ve video indireceğinizle ilgili talimatlarımızı yalnızca iyi nedenlerle kullanacağınızı biliyoruz.

2021'deki büyük Facebook kesintisi sona erdi (şimdilik), ancak popüler ancak tartışmalı sosyal ağı çökerten DNS karmaşasında ikincil hasar vardı. Yani, WhatsApp ve Instagram da dahil olmak üzere Facebook'un sahip olduğu diğer hizmetler ve bunlarla birlikte dijital anılarınız da karardı. Bu nedenle, tüm Insta-pic'leriniz gibi, zaten bulutta olsalar bile sosyal hesaplarınızı ara sıra yedeklemek akıllıca olur. Size nasıl olduğunu göstereceğiz.

Peki ya başkaları tarafından gönderildiğini gördüğünüz anılar? Facebook veya YouTube'da olduğu gibi, başka birinin videosunu almamak için telif hakkı ve gelir getiren nedenler vardır. Ancak Instagram'dan nasıl fotoğraf ve video indireceğinizle ilgili talimatlarımızı yalnızca iyi nedenlerle kullanacağınızı biliyoruz.

Instagram İçeriğinizi İndirin

Bunu yapmak için adımlar daha basit olamazdı. Masaüstünde instagram.com'a gidin, sağ üstteki avatar simgesine tıklayın ve Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik'i seçin. İndirme İsteği yazan Veri İndirme altındaki bağlantıya tıklayın.

Mobil uygulamada adımlar biraz farklıdır. Profilinize gidin (sağ alttaki simge), ardından Ayarlar > Güvenlik > Verileri İndir'i seçmek için sağ üstteki 3 satırlı menüyü tıklayın.

Bilgilerinizin Bir Kopyasını Alın sayfasını göreceksiniz. Masaüstünde iki seçeneğiniz vardır - ya gezinmesi kolay bir HTML biçiminde indirin ya da diğer hizmetlere aktarabileceğiniz bir JSON veri dosyası olarak alın. Birini seçin ve İleri'ye tıklayın. Daha sonra Instagram şifrenizi tekrar girmeniz ve İndirme İste'yi tıklamanız gerekir.

Instagram İçeriğinizi İndirin

Mobil uygulamada seçim yapamazsınız. İndirme İste'yi tıklamanız yeterlidir.

Instagram, hesabınıza kaydedilmiş çok fazla veri varsa bu kadar uzun sürebileceğinden, en az 48 saat içinde sizinle bağlantı kurmayı vaat ediyor. Burada, e-postadaki bağlantının "kişisel bilgiler içerebileceğinden" dört gün sonra çalışmayı durduracağına dair bir uyarı ile görebilirsiniz.

Instagram İçeriğinizi İndirin

Masaüstüne indirmek için şifrenizi girin (ve iki faktörlü kimlik doğrulama açıksa ikinci kimlik doğrulama kodunuz) ve sıkıştırılmış dosyayı (ZIP formatında) alabileceğiniz Instagram.com'a tekrar yönlendirileceksiniz. Hiçbir şekilde en büyük Instagrammer değilim ve dosyam 105 MB'dı, bu yüzden yıllardır yüklüyorsanız çok miktarda veri bekleyin.

Verileri çıkardıktan sonra, HTML sürümüne sahipseniz, hepsinde gezinmeye başlamak için index.html dosyasını tıklamanız yeterlidir. Yorumları, kişileri, hesap bilgilerini ve çok daha fazlasını içerecektir. Önemli şeyler için, Gönderiler, Profil Fotoğrafları ve Hikayeler'i bulmak için sayfayı aşağı kaydırarak İçerik'e gidin. (Evet, yayınladığınız ve 24 saat sonra başkaları tarafından kaybolan tüm o "geçici" Hikayeler oradadır.) Gerçek video ve görüntü dosyalarını istiyorsanız, bir Medya klasörü altındaki indirmelere bakın.

Instagram'dan Başkalarının Videolarını ve Resimlerini İndirin

Instagram'dan resim ve video kaydetmek kolay değil. Bir kaydetme seçeneği için uygulamada yayınlanan bir resme parmağınızla uzun süre basamazsınız, hatta masaüstü tarayıcısında bir resmi kaydetmek için sağ tıklayamazsınız. Bu video için iki katına çıkar.

Bir üçüncü tarafın Instagram içeriğini cihazınıza kaydetmenin tek yolu, üçüncü taraf bir araç kullanmaktır. En çok yönlü olanlardan biri, reklam destekli Toolzu'dur. Bir kişinin profil resmini, videolarını, fotoğraflarını, hatta videolarını Hikayelerde veya IGTV'de (şimdi Instagram Videosu) indirmenize izin verir. Bir TikTok klibinin Instagram versiyonu olan Reels'i yapmaz. Belirli bir fotoğraf veya videoyu elde etmek için tek ihtiyacınız olan tam URL.

Instagram'dan Başkalarının Videolarını ve Resimlerini İndirin

Ancak Toolzu'da Profil indiriciyi kullanırsanız, yalnızca kişinin Instagram kullanıcı adını girmeniz yeterlidir ve bu, fotoğraflar için JPG veya videolar için MP4 olarak kolay indirme için gönderilerin son 12'sini getirir. Bu 12 gönderiden daha eski herhangi bir şey için URL'ye ihtiyacınız var. Toolzu, mobil cihazlarda da mucize gibi çalışır.

Instagram'dan belirli bir bağlantı almak her zaman kolay değildir. Bir masaüstündeyken, genellikle Bağlantı Adresini Kopyala'ya sağ tıklayabilirsiniz, ancak bu her zaman her alanda çalışmaz. Örneğin Hikayeler'de, bir masaüstü tarayıcıda bile videoyu duraklatmanız ve adres çubuğuna URL'yi kopyalamanız gerekir; mobilde, bir Öykü videosu oynatılırken 3 noktalı menüyü tıklayıp Bağlantıyı Kopyala'yı seçebilirsiniz.

Instagram'dan Başkalarının Videolarını ve Resimlerini İndirin

Toolzu, Instagram indirmelerini işleyebilen tek araç olmaktan uzaktır. YouTube indirmeleri için favorimiz olan 4K Video Downloader gibi masaüstü araçları, işlerin çoğunu halledebilir (ancak Instagram Makaralarında boğuluyor gibi görünüyor). Testlerde iyi sonuç verenlerden biri, iGram adlı reklam destekli, çok dilli bir web sitesi yardımcısıydı; bir videonun belirli URL'sini alabiliyorsanız Makaraları bile destekler. Toolzu'nun sunduğu toplu iş yeteneğine sahip değil.

Artık Instagram'ın neredeyse tamamını kendi sabit diskinize koymak için ihtiyacınız olan araçlara ve bilgilere sahipsiniz. Güçlerini sadece iyilik için kullan.


Yazarın Diğer Yazıları

Tarayıcınızda Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirebilirsiniz? Önceki

Tarayıcınızda Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirebilirsiniz?

GTA Definitive Edition'un İlk Oynanış Videoları Sızdırıldı Sonraki

GTA Definitive Edition'un İlk Oynanış Videoları Sızdırıldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.