Instagram gönderileri nasıl planlanır?

Instagram gönderileri nasıl planlanır?

Instagram gönderilerinizi planlamaya başlamanız gerekiyorsa, bunu yapmanın yöntemlerinin sahip olduğunuz Instagram hesabının türüne göre değiştiğini bilmelisiniz. Özellikle, Instagram işletme hesaplarının yöntemi, kişisel Instagram hesaplarından farklıdır.

Instagram'da çok fazla içerik yayınlıyorsanız, yayınlarınızı önceden yayınlanacak şekilde planlamaya başlamak faydalı olabilir. Bu şekilde, her gönderiyi kendiniz yayınlamak için etrafta olmasanız bile Instagram hesabınızın her gün aktif olduğundan emin olabilirsiniz. Ve her gün Instagram'da paylaşımda bulunmak, içerik oluşturucuysanız veya hesabınız bir işletmeye veya markaya bağlıysa özellikle önemli olabilir.

Instagram gönderilerinizi planlamaya başlamanız gerekiyorsa, bunu yapmanın yöntemlerinin sahip olduğunuz Instagram hesabının türüne göre değiştiğini bilmelisiniz. Özellikle, Instagram işletme hesaplarının yöntemi, kişisel Instagram hesaplarından farklıdır.

Instagram planlanmış gönderilere izin veriyor mu?

Evet, Instagram gönderilerinizi planlayabilirsiniz. Bunu yapmanın resmi yolu, Facebook'un İçerik Stüdyosu'dur. Ancak bu yöntem bir Instagram işletme hesabı gerektirir.

Instagram işletme hesabı olmadan gönderiler planlamak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz, ancak bunu yapmanın farklı, daha dolambaçlı bir yolu var. Bu yöntem, bir üçüncü taraf uygulaması gerektirir.

Instagram gönderileri nasıl planlanır: İşletme hesapları için

Aşağıdaki talimatlar, Instagram'daki gönderileri planlamak için ideal yöntemdir. Ancak bu yöntemin işe yaraması için birkaç gereksinim vardır: Instagram hesabınızın bir işletme hesabı olması ve bu hesabın Facebook'un İçerik Stüdyosu'na bağlı olması gerekir.

Kişisel IG hesabınızı bir işletme hesabına nasıl dönüştürebilirsiniz: Instagram mobil uygulamasını açın. Profil simgenizi seçin, ardından sağ üstteki Menü simgesini seçin. Ayarlar'ı seçin. Aşağı kaydırın ve Profesyonel hesaba geç'i seçin. Dört kez Devam'ı seçin. Hesabınızın kategorisini seçin. Sorulursa Bitti > Oluşturucu veya İş'i seçin, ardından İleri'yi seçin. Profesyonel hesabınızın kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları takip edebilir veya kurulumdan çıkmak için X simgesini seçebilirsiniz.

Yeni işletme hesabınızı İçerik Stüdyosu'na bağlayın: İçerik Stüdyosu'na gidin ve gerekirse giriş yapın. Ardından Hesabınızı bağlayın'ı seçin. Instagram hesabınıza giriş yapın, ardından hesabı Facebook Sayfanıza bağlamayı seçin ve gerekirse Hesap Merkezinizi kurun. Instagram işletme hesabınızı mevcut Facebook Sayfanıza bağlamayı tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. (Facebook Sayfanız yoksa - normal bir profiliniz değil, ancak markanız/işletmeniz için bir Sayfanız varsa - İçerik Stüdyosu'nu kurmadan önce bir sayfaya ihtiyacınız olacaktır.)

Yukarıdaki koşullar sağlandığında, Instagram'da gönderi planlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: İçerik Stüdyosu'na gidin ve yeşil Gönderi oluştur düğmesini seçin.

Instagram gönderileri nasıl planlanır

Adım 2: Görünen menüden Instagram beslemesini veya IG videosunu seçin. Bu örnekte Instagram beslemesini seçtik.

Adım 3: Instagram'da Gönderi yayın ekranında, ardından gönderinizi yükleyerek ve başlık ve konum gibi ilgili ayrıntıları ekleyerek formu doldurun.

Adım 4: Gönderiyi yayınlanacak şekilde planlamaya hazır olduğunuzda, mavi Yayınla düğmesine bakın. Yanındaki mavi Aşağı ok simgesini seçin. Açılan menüden Zamanla'yı seçin.

Instagram gönderileri nasıl planlanır

Adım 5: Ardından gönderinin yayınlanmasını istediğiniz tarih ve saati ayarlayın. Mavi Program düğmesini seçin.

Instagram gönderileri nasıl planlanır: Kişisel hesaplar için

Olay budur: Kişisel Instagram hesapları için Instagram gönderilerini planlayabilirsiniz. Bir çeşit. İçerik Stüdyosu ve üçüncü taraf sosyal medya yönetimi uygulamaları genellikle kişisel Instagram hesaplarının bunu yapmasına izin vermediğinden, bunları istediğiniz zamanlanmış zamanlarda otomatik olarak yayınlayamazsınız. Otomatik yayınlama, bir Instagram işletme hesabı gerektirir.

Ancak kişisel Instagram hesapları için gönderilerinizi yine de planlayabilirsiniz. Planlanmış gönderilerinizin otomatik olarak yayınlanması yerine, gönderilerinizi planlanan zamanda manuel olarak yayınlamanızı hatırlatacak bir anında iletme bildirimi veya bir e-posta bildirimi alırsınız. Planlanmış Instagram gönderilerinizi eller serbest, otomatik yayınlama rahatlığını tercih ediyorsanız, Instagram hesabınızı bir işletme hesabına dönüştürmeniz ve ardından yukarıda açıklandığı gibi İçerik Stüdyosu'nu veya bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmanız gerekir. ve bunu işletme hesabınıza bağlayın.

Aşağıdaki talimatlar, Planoly adlı bir üçüncü taraf uygulamasını kullanarak kişisel bir Instagram hesabı için nasıl gönderi planlayacağınızı gösterecektir. Planoly'nin kullanımı ücretsizdir ve iOS ve Android için kullanılabilir. Ancak, uygulama bildirim hatırlatıcılarının gerçekten işe yaramadığı görülüyor. En azından Android'de değil. Zamanlama hatırlatıcı özelliğini kullanmak için, hatırlatıcıları almak için büyük olasılıkla e-posta bildirimlerini etkinleştirmeniz gerekir.

E-posta bildirimlerine ihtiyacınız varsa, önce bunları etkinleştirmeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı: Planoly web sitesine gidin. Hesabınıza giriş yapın. Sağ üst köşedeki Menü simgesini seçin. Profilim'i seçin. Push bildirim e-postası ifadesinin yanındaki anahtarı seçin. Ardından Profili güncelle'yi seçin.

Adım 1: Planoly uygulamasını indirin ve ücretsiz hesabınızı oluşturun. Ardından kişisel Instagram hesabınızı bağlayın ve kurulum sorularını yanıtlayın.

Not: Ücretsiz bir hesap, ayda yalnızca 30 içerik yüklemenize izin verir.

Adım 2: Hesabınızın tamamı kurulduktan ve Instagram hesabınız bağlandıktan sonra, Planoly uygulamasını açın ve ekranın altındaki Artı işareti simgesini seçin.

Instagram gönderileri nasıl planlanır: Kişisel hesaplar için

Adım 3: Açılan bir kaynak seçin menüsünde içerik kaynağınızı seçin. Bu kılavuz için Fotoğraflar'ı seçiyoruz.

Instagram gönderileri nasıl planlanır: Kişisel hesaplar için

Adım 4: Bir sonraki ekranda yüklemek istediğiniz içeriği seçin. Ardından Yükle'yi seçin. Yüklendikten sonra, içeriğinizin küçük resmi kontrol panelinizde Planlanmamış sekmesi altında görünecektir.

Instagram gönderileri nasıl planlanır: Kişisel hesaplar için

Adım 5: Planlanmamış içeriğinizi seçin ve gönderinize bir başlık veya başka ayrıntılar ekleyin. Ardından, Bir anımsatıcı bildirimi planlayın ifadesinin yanındaki düğmeyi seçin.

Adım 6: Bir sonraki ekranda, gönderinizi planlamak istediğiniz tarih ve saati ayarlayın. Ardından Kaydet'i seçin. Ekranınızın altındaki Kaydet düğmesini seçin.

Gönderiniz artık Kontrol Panelinizde Planlanmış sekmesinin altında görünmelidir.

Adım 7: Gönderinizi manuel olarak yayınlama zamanı geldiğinde, Planoly, planlanan zamanınız geldiğinde size bir uygulama bildirimi veya bir e-posta bildirimi göndermelidir.

Ardından Planoly uygulamasını açmalı ve planladığınız gönderiyi seçmelisiniz. Ardından Şimdi yayınla'yı seçin. Yazdığınız başlık otomatik olarak panonuza kopyalanmalıdır. Ardından Gönder'i seçin. Gerekirse görüntüyü kırpın ve sağ üst köşedeki Ok simgesini seçin. Gerekirse bir filtre seçin ve tekrar Ok'u seçin. Başlığınızı yapıştırın. Ardından normal şekilde yayınlamak için Onay işareti simgesine dokunun.


Yazarın Diğer Yazıları

Epic Games Bu Hafta İki Oyunu Ücretsiz yaptı Önceki

Epic Games Bu Hafta İki Oyunu Ücretsiz yaptı

Android ve iOS'ta PC Oyunları Nasıl Oynanır? Sonraki

Android ve iOS'ta PC Oyunları Nasıl Oynanır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.