İPhone'da Kişilere Doğum Günleri Nasıl Eklenir?


Bazı insanlar arkadaşlarının, iş arkadaşlarının ve akrabalarının doğum günlerini hatırlamakta zorlanır. Neyse ki, iPhone'unuz sizin için doğum günlerini hatırlayabilir; bilgileri Kişiler uygulamasına girmeniz yeterlidir. İşte bunu yapmanın yolu.

f

 

Önce "Kişiler" i açın. Bulamazsanız, "Telefon" uygulamasını (arama yapmak için kullandığınız yeşil telefon alıcısı simgesi) açın ve ardından ekranın alt kısmındaki araç çubuğunda bulunan "Kişiler" düğmesine dokunun.

 

"Kişiler" açıldıktan sonra listede ilerleyin ve doğum gününü belgelemek istediğiniz kişinin girişini seçin. Kişinin kişi kartı açıldığında, ekranın sağ üst köşesindeki "Düzenle" düğmesine dokunun.

 

Artık düzenleme modundasınız. Bu, bağlantınıza yeni bilgiler ekleyebileceğiniz yerdir. Sayfayı aşağı kaydırın ve "doğum günü ekle" ye dokunun.

 

Bir tarih seçim arayüzü açılacaktır. Süslü kaydırma tekerleklerini kullanarak kişinin doğum tarihini girin. Yılı girmek isteğe bağlıdır.

 

Bundan sonra, "Bitti" ye dokunun ve doğum gününün listelendiği tam kişi girişini göreceksiniz.

 

Daha fazla doğum günü eklemek için, ekranın sol üst köşesindeki "Kişiler" e dokunarak kişi listesine geri dönün. Ardından, istediğiniz herhangi bir girişe dokunun ve yukarıdaki adımları tekrarlayın.Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Android 11 ipuçları: Hemen keşfetmeniz gereken 8 yeni özellik

Sonraki

Steam hesap adını değiştirmenin bir yolu var mı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.