İşte Sosyal Medyayı Doğru Şekilde Kullanmanın Yolları


Sosyal medyanın nasıl doğru şekilde kullanılacağına dair birkaç ipucu paylaşacağız.

Sosyal medya günlük hayatımızın büyük bir parçası oldu. Çoğu insan başkalarıyla iletişim kurmak, iş bulmak, resim paylaşmak, ilham bulmak ve daha fazlası için bir değil, birkaç sosyal ağ kullanıyor. Doğru kullanıldığında, sosyal ağlar harikadır, hiç şüphesiz. Ancak ne paylaştığınızın, diğer insanlarla nasıl konuştuğunuzun ve söylediğiniz veya yaptığınız şeylerin sizin hayatınız ve diğer bireylerin hayatları üzerinde büyük bir etkiye sahip olabileceğinin farkında olmalısınız. Burada, sosyal medyanın nasıl doğru şekilde kullanılacağına dair birkaç ipucu paylaşacağız.

Sosyal Medyayı Doğru Şekilde Kullanma

Sosyal Medyayı Doğru Şekilde Kullanma

Kişisel Konuları Kişisel Tutun

Muhtemelen bunun zaten farkındasınızdır, ancak bir hatırlatma olarak tekrar belirtelim. Kişisel bilgileriniz, eşyalarınız ve hikayeleriniz var ve gerçek şu ki - onları oldukları gibi tutmalısınız - kişisel. Unutmayın, bir şeyi gönderebilir ve bir dakika sonra kaldırmaya karar verebilirsiniz, ancak o bir dakika için paylaştığınız bazı bilgiler yanlış kişilerin eline geçebilir ve canınız yanabilir.

Yaşadığınız sokağı başkalarıyla paylaşmayınız, kimliğinizin, ehliyetinizin veya pasaportunuzun fotoğraflarını paylaşmayınız. Çocuğunuzun gittiği okulla ilgili bilgileri, okulun veya evinizin konumunu açıkça gösteren fotoğrafları bile paylaşmayın. Herkesin sizin kadar iyi olduğunu ve herkesin iyi niyetli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak dışarıda paylaştığınız bilgileri hayal bile edemeyeceğiniz amaçlar için kullanabilecek pek çok insan var. Başkasına zarar vermeyebilirsiniz, ama herkesin sizin gibi olduğunu düşünmeyin. Dikkatli olmak çok önemlidir.

İtibarınızı Düşünün

İtibarınıza zarar verebilecek şeyleri paylaşmayın. Arkadaşlarla dışarı çıkmak, etrafta dolaşmak ve fotoğraf çekmek eğlencelidir, ancak göstermeniz gerekenden fazlasını gösterebilecek fotoğrafları paylaşmak kaçınılması gereken bir şeydir. Biri sizin bir fotoğrafınızı paylaştıysa ve sizi etiketlediyse, etiketinizi kaldırabilir veya bu yeterli olmazsa, o kişiden fotoğrafı kaldırmasını isteyebilirsiniz. Genç ya da yetişkin olman farketmeksizin, çok fazla şey paylaşmanın itibarını ve sonuçlarını düşünmelisin.

Tartışmaktan Kaçının ve Başkalarına Hakaret Etmeyin

Zaten dünyada çok fazla drama var. İnsanlarla tartışmak için neden sosyal medyayı kullanasınız ki? Fikrini paylaşmak senin hakkın ve kesinlikle bunu yapabilirsin. Ve bunu, başkalarını rant ve tartışmaya çağırmayacak bir şekilde yapabilirsiniz. Düşüncelerinizi paylaşın, çünkü fikriniz herkes kadar önemlidir. Ve evet, kibarca ve güzelce yapabilirsiniz. Ancak, fikrinizi paylaşırken çok sert olmaktan kaçının. Ve başkalarına hakaret etmeyin. Amaç ne? Daha iyi hissedeceksin? Hayır, yapmayacaksın. Unutmayın, eylemleriniz ve sözleriniz başkaları üzerinde bir etkiye sahip olabilir. Ve diğer insanlara zarar vermek, ne pahasına olursa olsun hepimizin kaçınması gereken bir şeydir. Agresif olmayın.

Gizlilik ayarları

Her sosyal medya hesabı ayarlanabilir ve gizlilik ayarları değiştirilebilir. Örneğin, tüm profillerinizin gizli olması için ayarları yapabilirsiniz. Kontrol sizde, bu yüzden onu kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Gönderinizin görünürlüğünü sınırlayın. Paylaşmak istediğiniz şeyleri yalnızca arkadaşlarınızla paylaşın. Gizlilik ayarlarını değiştirmek sadece birkaç dakikanızı alacaktır, bu nedenle gerekli olan her şeyi yaptığınızdan emin olun.

İletişimde Kalın

Sosyal ağların birçok harika yanı vardır. Bunlardan biri, nerede yaşarlarsa yaşasınlar, değer verdiğiniz insanlarla iletişim halinde kalma yeteneğidir. Çocukluk arkadaşlarınızı veya yıllardır görmediğiniz bir akrabanızı bulup onlarla yeniden bağlantı kurabilirsiniz. Sosyal ağlar bize insanlarla bağlantı kurma ve bağlantıda kalma fırsatı veriyor ve bana sorarsanız - bu en harika şeylerden biri. Artı, aynı ilgi alanlarını veya hobileri paylaşan yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Dışarıda birçok harika insan var.

İyi Şeyler Paylaşın

Dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu insanlardan biri olabilirsiniz - destekleyici olun, teşvik edin, başkalarına ilham verin ve iyi şeyleri paylaşın. Birkaç kilo verdin, yeni bir iş buldun veya bir projeyi başarıyla mı tamamladın? Bunu paylaşın! Kime ilham verebileceğinizi asla bilemezsiniz. İnsanlar genellikle yalnızca ünlülerin başkalarını teşvik edebileceğini veya ilham verebileceğini düşünür. Sen de aynısını yapabilirsin. Ne kadar az olursa olsun kazançları paylaşın.

Toparlarsak...

Bunu bir kez daha söyleyeceğiz - sosyal ağlar harikadır, ancak yalnızca onları nasıl kullanacağınızı bildiğiniz zaman. Başkalarıyla paylaştığınız şeyler söz konusu olduğunda dikkatli olun. Öfkeyi ve başkalarını incitebilecek diğer şeyleri bırakın. Hayatın parlak tarafına bakın ve iyiyi paylaşın. Değer verdiğiniz kişilerle bağlantı kurun ve yenileriyle tanışın. İyi eğlenceler!


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

İstenmeyen E-posta Aboneliğinden Nasıl Çıkılır?

Sonraki

İPhone'da Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.