İzleyicilere Göre İyi Ama Film Eleştirmenlerine Göre O Kadar da İyi Olmayan 18 Dizi

İzleyicilere Göre İyi Ama Film Eleştirmenlerine Göre O Kadar da İyi Olmayan 18 Dizi

Tekmoloji olarak izleyiciler tarafından sevilen bazı harika TV dizilerinden oluşan bir liste hazırladık. Bu liste için 2010'dan sonra çıkanlara bağlı kalmaya karar verdik. Ayrıca Game of Thrones, Sherlock, True Detective, Fargo veya Downton Abbey gibi TV hitlerini dahil etmemeyi özellikle seçtik.

İzleyicilere Göre İyi Ama Film Eleştirmenlerine Göre O Kadar da İyi Olmayan 18 Dizi


1
Westworld
Westworld'e dahil olandan daha etkileyici bir ekip bulmak zor: Yazar ve yapımcı olarak Jonathan Nolan (Christopher Nolan'ın kardeşi ve tüm filmlerinin ortak yazarı); başrol oyuncusu olarak inanılmaz Anthony Hopkins; ve besteci olarak Game of Thrones'un ikonik tema müziğinin yaratıcısı Ramin Djawadi. Aslında Westworld'ün müziği en yüksek övgüyü hak ediyor. Kovboy salonunda Soundgarden'ın Black Hole Sun ve Radiohead'in No Surprises şarkılarını çalan piyano tek kelimeyle harika! Diziyi daha önce izlemiş olanlar, melodramatik orijinal konusu ve uçsuz bucaksız batı manzaralarıyla Westworld'ün Game of Thrones kadar şaşırtıcı göründüğünü iddia ediyor.
IMDb puanı: 9.2

2
The Red Band Society - Polseres vermelles
Bu dizi, aynı adı taşıyan Amerikan versiyonuyla karıştırılmamalıdır. Bu dramadan en iyisini istiyorsanız, orijinal İspanyol versiyonuna gidin. Dizi, bir hastanenin pediatri koğuşunda hasta olarak buluşan bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Arkadaş olduklarında, her arkadaş grubunun altı türü içerdiği teorisini test etmeye karar verirler: Lider, İkinci Lider, Vazgeçilmez, Yakışıklı, Zeki ve Kız. Yazar Albert Espinosa'nın çokça düşünüp yüreğini kattığı samimi, nazik ve dokunaklı bu hikaye kesinlikle zaman ayırmaya değer.
IMDb puanı: 8.2

3
The Young Pope
The Young Pope, Jude Law'ın Roma Katolik kilisesinin başı olan ilk Amerikalı olan genç ve tartışmalı Papa Pius XIII rolünü oynadığı Paolo Sorrentino'nun TV dizisidir. Bu dizinin her sahnesi estetik açıdan o kadar mükemmel ki dizinin bölümlerini tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz. Kışkırtıcı, entelektüel ve inanılmaz derecede ilgi çekici olan bu drama, tüm izleyicileri koltuklarının ucunda tutacak.
IMDb puanı: 8.5

4
Stranger Things
Bu televizyon dizisi üç türün birleşiminden oluşuyor: Çalışkan öğrencilerin ayağa kalkıp sporcuları yendiği klişe kolej filmleri, 1980'lerde doruk noktasına ulaşan çılgın bilim adamlarını konu alan bilimkurgu filmleri ve korku filmi tarzında Stephen King tarafından yazılmış korkunç gizem filmleri. Winona Ryder ve bir grup karizmatik çocuğun yer aldığı bu dizi, bu türleri o kadar iyi birleştirmeyi başardı ki şimdiden dünya çapında geniş bir hayran kitlesi edindi.
IMDb puanı: 9.0

5
The Pillars of the Earth
The Pillars of the Earth, İngiltere tarihinin en karanlık ve en romantik dönemlerinden biri olarak kabul edilen on ikinci yüzyılda geçen tarihi bir mini dizidir. Ken Follett'in çok satan romanından uyarlanan, başrolünde yetenekli Eddie Redmayne'in yer aldığı bu TV dizisi, son yılların en iyi tarihi dizilerinden biri olarak kabul ediliyor.
IMDB puanı: 8.1

6
Shameless
Shameless, aslında aynı adlı ödüllü İngiliz dizisinin yeniden çekimi olan bir Amerikan komedi-drama TV dizisidir. Dizinin konusu Gallagher ailesi ve alkolik babaları Frank etrafında dönüyor. Sürekli olarak türlü türlü belalara bulaşırlar ve ve bu dünyada hayatta kalmaya çalışırlar. Dizinin hayranları, Shameless'ın sevimli olmaktan başka bir şey olmadığı konusunda hemfikir. Mükemmel bir mizahı, karizmatik karakterleri ve özgün bir konusu var. Bu komedinin şimdiden 7 sezondur uluslararası bir hit haline gelmesine yardımcı olan şey budur.
IMDb puanı: 8.7

7
Peaky Blinders
Bu dizide suç dramasından bekleyebileceğiniz her şey var: kasvetli ve basık bir atmosfer, çekici bir film müziği, öngörülemeyen bir hikaye ve Cillian Murphy ve Tom Hardy tarafından zekice canlandırılan havalı kahramanlar. Peaky Blinders şimdiden büyük bir hayran kitlesine sahip ve yeni izleyiciler çekmeye devam ediyor. İlginç bir gerçek: Diziyi daha gerçekçi hale getirmek için oyuncuların hepsi zamanın aksanıyla konuşmak üzere eğitildi. Yani 19. yüzyılın başlarındaki eski atmosferi seviyorsanız, bu televizyon dizisi tam size göredir.
IMDb puanı: 8.8

8
Black Mirror
Bu dizinin her bölümü modern teknolojinin kötülüklerine odaklanıyor. Black Mirror, halihazırda içinde yaşadığımız, insanların tamamen sosyal medyaya bağımlı olduğu ve tek bir amaç için yemeklerinin fotoğraflarını çektiği bir dünyayı gösteriyor: mümkün olduğunca çok beğeni almak.
Facebook, Nosedive adlı üçüncü sezonun açılış bölümüne dayanan bir oyun bile başlattı. Bu dünyada bir kişinin sosyal medyadaki reytingi onun sosyal statüsünü belirler. Karakterler kötü davranır veya kötü davranırsa, tek yıldızlı olumsuz yorumlar alırlar. Birinin reytingi çok düşerse, bir tür ikinci sınıf vatandaş olur ve artık ofise girmesine izin verilmez (ki bu sadece selfie çekmek için mükemmeldir).
IMDb puanı: 8.9

9
Narcos
Bu dizi pek çok şey için övülebilir, ancak izleyicileri en çok etkileyen şey, muhteşem sinematografisi, inanılmaz yetenekli oyuncu kadrosu ve herkesi koltuğuna çivileyen heyecan verici konusu. Narcos, dünya çapında kokain uyuşturucu kartellerinin büyümesinin ve yayılmasının hikayesini anlatıyor ve ilk sezonu kötü şöhretli Kolombiyalı kokain kralı Pablo Escobar'ın etrafında dönüyor. Bu TV dizisinin popülaritesi çok yüksek ve her yeni bölümde gözle görülür şekilde artıyor.
IMDb puanı: 8.9

10
Mahabharat
Efsanevi Hint destanı Mahabharata'yI bir de bu yapımda izleyin. Bu dizi, muhtemelen Hint halkının asırlık bilgeliğiyle tanışmanın en basit ve en eğlenceli yolu. Bize seven, savaşan, rekabet eden ve akıllıca kararlar veren kralları, kahramanları ve tanrıları anlatır. Bu drama, iyi ve kötü arasındaki sonsuz mücadele hakkındadır. Bu harika dizinin her bölümü, her şeye kadir Krishna'nın şu sözleriyle bitiyor: "Bir düşünün."
IMDb puanı: 8.7

11
Spartacus: Blood and Sand / Spartacus: Gods of the Arena
Harika bir dinamik olay örgüsü, muhteşem gladyatör dövüşleri ve inanılmaz karizmatik karakterler, Roma İmparatorluğu hakkında her şeyi ortaya koyan çarpıcı güzellikte bir TV dizisi yaratmak için bir araya geliyor. Dizi iki bölümden oluşuyor: ana bölüm Spartacus: Blood and Sand olarak adlandırılırken Gods of the Arena aslında Blood and Sand'den bile daha olumlu eleştiriler alan ilk sezonun ön bölümüdür.
IMDb puanı: 8.6

12
The Hollow Crown
The Hollow Crown aslında William Shakespeare'in Tom Hiddleston, Benedict Cumberbatch ve Jeremy Irons gibi önemli aktörlerin oynadığı tarihi oyunlarının uyarlamalarından oluşan bir mini dizi. Klasik İngiliz edebiyatı hayranıysanız, bu dizi kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi.
IMDb puanı: 8.5

13
TVF Pitchers
İnanması zor ama TVF Pitchers, IMDb'de efsane Friends'ten daha yüksek puana sahip. IMDb kullanıcıları onu 2010'un en iyi 10 TV dizisinden biri olarak derecelendirdi ve bu şovu Game of Thrones, True Detective ve Stranger Things gibi mega hitlerin yanına koydu. Dizi, milyon dolarlık fikirleri, başlangıç ​​girişimleri üzerinde çalışmak için işlerini bırakan dört genç girişimcinin hikayesini anlatıyor. Ancak gençler, yollarında birçok engeli aşmak zorunda kalacaklar.
IMDb puanı: 9.4

14
Over the Garden Wall
Over the Garden Wall, kendilerini vahşi doğada kaybolmuş bulan ve eve dönüş yolunu bulmaya çalışan iki kardeşin etrafında dönen bir mini animasyon televizyon dizisidir. Şaşırtıcı derecede şık, esprili ve gerçeküstü olan bu hikaye, kesinlikle daha fazlasını istemenize neden olacak.
IMDb puanı: 9.0

15
The Bridge - Bron/Broen
Bu muhtemelen şimdiye kadar ekrana uyarlanmış en büyüleyici ve sofistike hikayelerden biri. Tema, olay örgüsü ve karakterlerin tümü, mükemmel uyumlu bir hikaye oluşturmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Heyecan verici olayların neredeyse hipnotik bir şekilde ortaya çıktığı bu dizi, başından sonuna kadar gözlerinizi ekrana bağlı tutacak. Ve hoş bir bonus daha: Bu seride mimiklerden hareketlere kadar her şey çok doğal geliyor.
IMDb puanı: 8.6

16
Suits
Bu dizi sinema tutkunları tarafından çok beğeniliyor ve biz de onlara katılıyoruz. İki dahi avukatın hikayesini anlatıyor: Harvey Specter ve Mike Ross. Bunlar, müşterileri için neredeyse her davayı kazanabilecek adamlar. Ama her şey göründüğü kadar basit değil.
IMDb puanı: 8.7

17
Horace and Pete
Steve Buscemi'nin başrol oynadığı bu büyüleyici dizinin konusu, New York'ta yüz yıldır aynı ailenin üyeleri tarafından işletilen köhne bir bar olan Horace and Pete's etrafında dönüyor. Mükemmel mizahı ve pozitif felsefesiyle bu dizi kesinlikle hem güldürecek hem de düşündürecek.
IMDb puanı: 8.9

18
The Crown
Genç Prenses Elizabeth'in ikonik kraliçeye dönüşümüyle ilgili bu hikaye, İngiliz monarşisi hakkında her şeyi ortaya çıkaracak. Dizideki tüm aksiyon çok yavaş gelişse de, The Crown, her biri ayrı bir TV şovuna dönüştürülebilecek birden fazla hikaye içeriyor. Dizi, aile, evlilik ve siyasetin asırlık temalarına odaklanıyor ve muhtemelen The Crown'u bu kadar heyecanlı yapan da bu.
IMDb puanı: 9.0

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung, Web Tarayıcı Konusunda Apple'ı Takip Ediyor Önceki

Samsung, Web Tarayıcı Konusunda Apple'ı Takip Ediyor

Clubhouse, Dil Seçeneği Konusunda Kendini Geliştiriyor Sonraki

Clubhouse, Dil Seçeneği Konusunda Kendini Geliştiriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.