Akıllı Telefonlar 2021 Yılında; 120 W + Şarj Kapasitesi Kullanacak!

Akıllı Telefonlar 2021 Yılında; 120 W + Şarj Kapasitesi Kullanacak!

Özellikle Çinli akıllı telefon üreticileri, hızlı şarj teknolojisi konusunda yoğun bir rekabet içindedirler. Bu rekabet önümüzdeki yıl daha da artacak ve 120 W ve üstü hızlı şarj cihazları kullanıma sunulacak!

Akıllı telefon sektörü son üç yılda hızlı bir büyüme gerçekleştirdi. Bu dönemde, birçok amiral gemisi akıllı telefonlar yepyeni özelliklerle piyasada boy gösterdi. Özellikle ekran ve şarj kapasitesi, son iki yılda önemli bir gelişme kaydetti. Şu an itibariyle Xiaomi firması akıllı telefonlarında 120W hızlı şarj kullanmaya başlayacağı bildirildi.

DigitalChatStation'dan gelen son bilgilere göre, hızlı şarj alanında önemli bir gelişmeler daha bitmedi. Hızlı şarj gücünün önümüzdeki yıl 120W'ı aşarak daha yukarlara gideceği bildirildi. Ona göre, önümüzdeki yıl amiral gemisi akıllı telefonlar daha hızlı şarj teknolojisini kullanacak.

Akıllı Telefonlar Önümüzdeki Yıl; 120 W + Şarj Kapasitesi Kullanacak

Hızlı şarj söz konusu olduğunda, Çinli üreticiler teknolojinin zirvesindedir. Xiaomi, Oppo ve Huawei gibi Çinli üreticiler yüksek hızlı kablosuz şarj teknolojisine sahiptirler. Oppo, 65W AirVOOC kablosuz flaş şarjına sahipken, Huawei 66W kablosuz şarj teknolojisine sahiptir. İçlerinden en iyi teknoloji 120W hızlı şarj teknolojisi ile Xiaomi'ye ait olacağı söyleniyor.

Huawei, 200W Hızlı Şarj Teknolojisi İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

Yu Chengdong, geçtiğimiz günlerde Huawei'nin aktif 120W ve hatta 200W hızlı şarj teknolojisine sahip olduğunu iddia etti. Huawei yöneticisine göre 66W hızlı şarj, şimdilik şirketin en uygun hızlı şarj teknolojisidir.

Şirket hızlı şarj teknolojisinin verimli olması için büyük ve geliştirilmiş pillere ihtiyaç olduğunu açıklamıştı. Ayrıca, hızlı şarj teknolojisinin batarya konusunda desteklenmesi gerektiği belirtildi. Bu nedenle, 120W veya 200W hızlı şarj teknolojisinin kullanılması için, bu iki büyük gücü destekleyecek batarya'nın olması gerekmektedir.

Xiaomi Mi 80W Kablosuz Hızlı Şarj'ı Piyasaya Sürüyor

Xiaomi şuan için, 80W Mi kablosuz şarj teknolojisinin yolda olduğunu ve yakında piyasada yer alacağı söylendi. Xiaomi'ye göre bu teknoloji, standart bir 4.000 mAh bataryayı - 19 dakikada doldurabiliyor. Xiaomi'ye göre, bu şarj cihazı sadece 8 dakikada %50 ve 19 dakikada %100 doluluk oranı sağlıyor.

Xiaomi Grubu başkan yardımcısı ve akıllı telefonu departmanı başkanı Zeng Xuezhong, Xiaomi 80W kablosuz şarj cihazını tanıttı. Zeng Xuezhong'a göre Xiaomi, daha verimli bir kablosuz şarj mimarisi özel olarak geliştiriliyor.

Xiaomi Mi 80W Kablosuz Hızlı Şarj'ı Piyasaya Sürüyor

Bu şarj cihazı, bağımsız bir kompozit bobin sistemi tasarımıyla birlikte çalışır. Ayrıca, çok aşamalı değişken akım kontrollü bir MTW çok kutuplu hızlı şarj pilleri, çift 6C serisi piller kullanır. Ayrıca, bu cihaz MiFC hızlı şarjı destekler. Xiaomi yöneticisine göre şarj cihazı, "birçok hızlandırma teknolojisi" ile 19 dakikada (4000 mAh pil için) tam şarj oluyor.

Ek olarak, kablosuz şarj tabanı yüksek hızlı bir sessiz fan kullanır. Bu, herhangi bir ses duymadan gerçekten verimli bir şekilde şarj edebileceğimiz anlamına gelir. Bu şarj cihazı, işlem boyunca hızlı şarjı ve düşük ısı oluşumunu destekleyen yüksek güçlü bir teknoloji ile donatılmıştır. 


Yazarın Diğer Yazıları

OnePlus 9 Amiral Gemisi Serisi Üç Modelde Piyasada Yer Alacak! Önceki

OnePlus 9 Amiral Gemisi Serisi Üç Modelde Piyasada Yer Alacak!

Milyonlarca Hayran Kazandıktan Sonra 2.Kalite Filmlerde Oynayan 10 Oyuncu Sonraki

Milyonlarca Hayran Kazandıktan Sonra 2.Kalite Filmlerde Oynayan 10 Oyuncu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.