Milyonlarca Hayran Kazandıktan Sonra 2.Kalite Filmlerde Oynayan 10 Oyuncu

Milyonlarca Hayran Kazandıktan Sonra 2.Kalite Filmlerde Oynayan 10 Oyuncu

Talihsiz bir rolün en yetenekli oyuncuları bile Hollywood'un gözünden düşürmeye yetttiğini gördüğümüz 10 filmle karşınızdayız. Çoğu, malesef eski itibarlarından çok uzak.

Oyuncular için bir rol kumar olabilir: onları süper popüler yapan bir patlama veya tüm kariyerlerini tehlikeye atan bir felaket olabilir. En popüler oyuncular bile bu tür bir belaya girebilir. Örneğin, Ben Affleck, Gigli'den sonra itibarını geri kazanmak için birkaç yıl harcadı ve Halle Berry, Catwoman'daki rolüyle kariyerini tehlikeye attı.

Milyonlarca Hayran Kazandıktan Sonra 2.Kalite Filmlerde Oynayan 10 Oyuncu


1
Taylor Lautner
Genç ve güçlü Lautner, Twilight'ın yayınlanmasından hemen sonra gerçekten popüler oldu, ancak franchise bittikten sonra ne yapacağını bilmiyordu. Ve Abduction filmi onu aşağı çeken filmdi. Filmin gişede tam bir başarısızlık olmamasına rağmen, eleştirmenler Lautner'ın oyunculuğunun korkunç olduğunu düşünüyorlardı.

O zamandan beri, Lautner kariyerini yeniden canlandırmaya çalışıyor, ancak pek de başarılı değil: Twilight'tan beri oynadığı tüm filmler izleyicilerden çok kötü eleştiriler aldı.

2
Demi Moore
Demi Moore, kariyerine 80'lerin ortasında başladı ve 90'larda sektördeki en yüksek maaşlı aktrislerden biriydi. Ancak spor salonunda her gün hazırlandığı ve nasıl striptiz yapılacağını öğrenerek geçirdiği rolün itibarının lekesi olacağını bilmiyordu.

Striptease filmi 6 Altın Ahududu aldı ve neredeyse on yılının en kötü filmi oldu. Moore da eleştiriden payına düşeni aldı: Dansı eleştirmenler tarafından alay konusu edildi. Ve hatta Demi’nin harika oyunculuğuyla çekilen G.I. Jane filmi bile, onu Hollywood’da tekrar zirveye çıkaramadı.

3
Brendan Fraser
Bu, bir oyuncuyu önce ünlü, ardından başarısız yapan filmlere bir örnektir. Fraser, The Mummy filminin yayınlanmasından çok önce ünlüydü, ancak onu iyi bilinen bir yıldız yapan bu filmdi. Devam filmi de bir hit oldu, ancak 3. bölüm, olayların gerçekten çıldırdığı, izleyicileri hayal kırıklığına uğrattığı ve Brendan’ın kariyerini tehlikeye attığı yerdir.

Oyuncu 2014 yılına kadar her yıl çeşitli rollerde oynadı, ancak hiçbiri yeniden popüler olmasına yardımcı olmadı.

4
Nicolas Cage
Cage'in yüz ifadeleri, milyonlarca caps tarafından kanıtlanmış bir sanat biçimidir. Bu arada, kariyeri daha yeni çiçek açarken Vampire's Kiss ve Face / Off üzerinde çalışırken komik suratlar yapma yeteneği işe yarıyordu. Ancak oyuncunun yüzüyle fazla ileri gittiği The Wicker Man filminin vizyona girmesi ilk endişe verici işaret oldu.

Bu başarısızlığa rağmen Cage, gişede korkunç sonuçlar alan Drive Angry'da bir rol alana kadar iyi filmlerde yer almaya devam etti. Ayrıca, 2012 yılında, oyuncu 13 milyon dolar vergi ödemek zorunda kaldı, bu da onu gerçekten kötü bazı filmlerde rolleri kabul etmesine ve birden fazla Altın Ahududu ödülü almasına neden oldu.

5
Kristin Kreuk
Büyüleyici Kristin Kreuk'un kariyeri, Street Fighter'daki baş rolünden sonra aşağı gitti. Nedense bu film bir odak grubuna gösterilmedi. İyi bir hikaye yoktu, hepsi klişeydi ve tüm dövüş sahneleri saçma görünüyordu. Film Rotten Tomatoes tarafından En Kötü Film seçildi ve Kreuk izleyiciler tarafından sert bir şekilde eleştirildi.

6
Taylor Kitsch
Taylor Kitsch, Friday Night Lights'taki rolünden sonra bu rolün esiri oldu: hem izleyiciler hem de eleştirmenler onu yalnızca bu depresif karakter olarak gördü. Ancak 2012'de Disney, bu oyuncuya bir şans vermeye karar verdi ve John Carter'da ana rolü üstlendi: Çok para kazanmadı ve Kitsch'in oyunculuğu da çok iyi değildi.

Kitsch'in ikinci gişe başarısızlığı olan 2012 Battleship filmindeki ikinci ana rolü affedilmedi. Halen filmlerde yer alıyor, ancak hiçbiri çok başarılı olamadı.

7
Adam Sandler
Adam Sandler’ın kariyerindeki rollerinin pek iyi olmamasına rağmen, uzun süre en iyi Hollywood komedyenleri listesinde yer aldı ve bazen rolleri için yaklaşık 25 milyon dolar kazandı. Ancak eleştirmenlerin ve hayranların sabrı, Adam'ın yazıp yapımcılığını üstlendiği Jack ve Jill filminden sonra sona erdi.

Film rekor sayıda Altın Ahududu adaylığı kazandı. En kötü film dahil 10 ödül kazandı.

Şimdi, Sandler yalnızca şirketi Happy Madison tarafından yapılan ve çoğu beyazperdeye bile çıkmayan filmlerde görünüyor.

8
Lindsay Lohan
Herkes, Lindsay Lohan’ın kariyerinin işiyle bağlantılı olmayan nedenlerle çöküşe geçtiğini biliyor, ancak eleştirmenleri Lindsay'in gerçekten yetenekli olduğundan şüphe duymasına neden olan, I Know Who Killed Me adlı filmdi. O korkunç gerilimden önce, Lohan'lı her film neredeyse bir hit oldu, ancak ondan sonraki tüm filmleri hiçbir şekilde başarılı olamadı.

9
Eddie Murphy
Eddie Murphy'nin Altın Küre'yi kazandığı ve Oscar'a aday gösterildiği Dreamgirls filmi, kariyerindeki son iyi filmdi. Sadece bir yıl sonra Eddie, Norbit'teki rolleriyle 3 Altın Ahududu ödülü kazandı.

Kötü, cinsiyetçi şakalarla dolu film, eleştirmenlerden pek çok kötü eleştiriler aldı.

10
Orlando Bloom
Black Hawk Down, The Lord of the Rings, Pirates of the Caribbean, Troy - Orlando Bloom, Elizabethtown adlı komedi-drama rolünü kabul edene kadar oldukça iyi gidiyordu. Sıkıcı film, Amerikan gişesinde başarısız oldu, film eleştirmenleri arasında en düşük reytingleri aldı ve Orlando’nun kariyerini mahvetti.

Elbette, The Three Musketeers and Romans'da daha iyisini yapmaya çalıştı ama bu gerçekten yeterli değildi.

Yazarın Diğer Yazıları

Akıllı Telefonlar 2021 Yılında; 120 W + Şarj Kapasitesi Kullanacak! Önceki

Akıllı Telefonlar 2021 Yılında; 120 W + Şarj Kapasitesi Kullanacak!

Avengers Yönetmenlerinin İlk Savaş Filminin Fragmanı Yayında Sonraki

Avengers Yönetmenlerinin İlk Savaş Filminin Fragmanı Yayında

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.