Amazon Prime Video'dan film ve diziler nasıl indirilir?

Amazon Prime Video'dan film ve diziler nasıl indirilir?

Bu adım adım kılavuzda, daha sonra görüntülemek üzere Amazon'dan nasıl içerik indireceğinizi, dosyalarınızı nasıl yöneteceğinizi ve mümkün olan en iyi çevrimdışı deneyimi elde etmek için birkaç ipucu ve püf noktası öğreteceğiz.

Amazon'un ödüllü film, dizi ve Prime Video'ya özel filmlerin istikrarlı rotasyonuna ayak uydurmakta zorlanıyor musunuz? Neyse ki, Amazon Video uygulaması, Android veya iOS cihazınızda veya bir masaüstü Mac veya Windows bilgisayarınızda çevrimdışı görüntülemek için bir dizi favori film ve dizi bölümlerini indirmenize izin verir.

Bu adım adım kılavuzda, daha sonra görüntülemek üzere Amazon'dan nasıl içerik indireceğinizi, dosyalarınızı nasıl yöneteceğinizi ve mümkün olan en iyi çevrimdışı deneyimi elde etmek için birkaç ipucu ve püf noktası öğreteceğiz.

Amazon Prime uygulamasını edinin

Adım 1: Her şeyden önce, Amazon Prime aboneliği olan bir Amazon hesabına ihtiyacınız olacak. Ayrıca, Amazon Prime Video uygulamasına ihtiyacınız olacak, yani uyumlu bir Fire, Android veya iOS cihazına ihtiyacınız olacak. Uygulamayı Mac ve Windows masaüstü bilgisayarlar için de edinebilirsiniz. Görünüm ve işlevsellik, hepsinde şaşırtıcı bir şekilde tutarlıdır.

Yüklendikten sonra uygulamayı başlatın ve Amazon Prime hesabınızda oturum açın.

Amazon Prime uygulamasını edinin

Adım 2: Ardından, indirmek istediğiniz bir film veya dizi seçin ve video ayrıntılarını açın. Tüm Amazon Prime filmlerinin veya TV dizilerinin indirilemediğini ve içeriği yalnızca belirli bölgelerde (örneğin ABD'de) bulunuyorsanız indirebileceğinizi unutmayın. Bu bir diziyse, tek tek bölümleri veya tam sezonları indirmeyi seçebilirsiniz.

Ayrıca, indirmeden önce, indirmelerinizin olmasını istediğiniz indirme kalitesini (İyi, Daha İyi, En İyi) seçtiğinizden emin olun; bunlar farklı miktarlarda veri alacaktır (aşağıda daha fazlası).

Bir film veya dizi seçtikten sonra İndir düğmesine dokunun - diziler için ayrı bölümleri de indirebilirsiniz.

Adım 3: Daha önce indirdiğiniz filmlere ve dizilere göz atmak için alttaki İndirilenler düğmesini seçin. İndirdiğiniz başlıklar burada görünecektir. Oynamaya başlaması için istediğinize dokunun. Bu bir diziyse, başlığa dokunduğunuzda indirdiğiniz bölümlerin listesi açılır.

Amazon Prime uygulamasını edinin

İçeriğinizi yansıtmak

Prime Video uygulaması mobil cihazlar, tabletler ve uyumlu Windows 10 ve Mac bilgisayarlar için kullanılabilir. İndirdiğiniz filmleri ve TV bölümlerini daha büyük bir ekrana taşımak istiyorsanız, içeriği TV'nize "yayınlayarak" bunu yapabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

Adım 1: İzlemek istediğiniz videoyu oynatın ve ardından sağ üst köşedeki yayınlama düğmesini arayın. iOS ve Android simgeleri biraz farklıdır ve her biri kendi uyumlu cihazlarına erişmenizi sağlar. Aşağıdaki örnek resim, Mac masaüstü uygulamasından alınmıştır.

İçeriğinizi yansıtmak

Adım 2: Uygulama daha sonra AirPlay veya Apple TV cihazları, Akıllı TV'ler, Chromecast'ler ve daha fazlası gibi videoyu yayınlayabileceğiniz cihazları kontrol edecektir.

İçeriğinizi yansıtmak

Ne kadar alana ihtiyacım var?

Bir dosya için gereken depolama miktarı, kalitesine bağlıdır. Moonfall filmini En İyi kalite ayarında indirdik ve bir iPhone'da 1 GB depolama alanı kaplarken, Daha İyi kalitede (en düşük ikinci) 535 MB yer kapladı. Alternatif olarak, Upload'ın 1. sezonu, toplam 10 bölüm, En İyi kalitede indirildiğinde 2,6 GB yer kaplıyordu.

Ne kadar alana ihtiyacım var?

Ne mevcut?

Amazon'a göre, yalnızca belirli içerikler indirilebilir. Prime Video seçimlerine göz attığımızda, Prime abonelerine sunulan her film veya dizi indirilebilir gibi görünüyordu. Büyük olasılıkla, indirilebilecek tüm Amazon Orijinallerine güvenebilirsiniz.

Amazon Prime Video indirmelerinin sınırlamaları

Amazon Prime Video'da içerik ve medya indirmek inanılmaz derecede kullanışlı olsa da bazı sınırlamalar vardır. İlk olarak, bir film veya dizi indirdiğinizde, "süresi dolmadan", yani silinmeden önce onu izlemek için 30 gününüz olacak. Ve bir filmi veya bölümü izlemeye başladığınızda, süresi dolmadan önce tamamlamak için 48 saatiniz olacak, bu da onu yayınlamanız veya yeniden indirmeniz gerekeceği anlamına geliyor - yani, hala mevcutsa.

Gezginler: ABD dışında veya Amazon Prime üyeliğinizin bulunduğu ülke gibi yurt dışına gidiyorsanız, indirdiğiniz içeriklerin varış noktanızda internete bağlanmanız durumunda oynatılmayabileceğini unutmayın. Amazon Orijinalleri her yerde bulunma eğilimindedir, bu nedenle bunlar muhtemelen güvenlidir, ancak bölgesel olarak dağıtılan üçüncü taraf içerikler oynamayabilir.

Ayrıca, Amazon Prime aboneliğinizi iptal ederseniz indirdiğiniz içeriklere erişiminizi kaybetmeniz de dikkate değerdir.

Filmleri veya dizilerin tam sezonlarını nasıl silerim?

Adım 1: Bir filmi veya tam bir diziyi silmek için işlem birden fazla yolla yapılabilir. Her zaman İndirilenler bölümünden silmek istediğiniz filmi/sezonu bulun. Bir şeyi silmenin ilk yolu, başlığı sola kaydırarak Kırmızı çöp tenekesi simgesini getirecektir. Buna tekrar dokunmak, filmin silinmesini onaylayacak ve ayrıca seçtiğiniz dizide yer alan tüm bölümleri silecektir.

Filmleri veya dizilerin tam sezonlarını nasıl silerim?

Adım 2: Sonraki yol, filmin Üç dikey nokta menüsüne dokunmak ve ardından İndirmeyi sil'i seçmektir. Bir dizinin tam sezonu bu noktalara sahip olmayacak, bunun yerine Küçük bir ok olacak. Ona dokunmak, sizi dizinin indirilen tüm bölümlerine götürecektir. Bunları silmek için sonraki bölümü okuyun.

Dizilerin bölümlerini tek tek nasıl silerim?

Adım 1: Bir dizinin bölümlerini teker teker silmek için İndirilenler'e gidin ve sahip olduğunuz tüm bölümleri getirecek şekilde kaldırılmasını istediğiniz diziyi seçin. Sağ üst köşedeki Düzenle düğmesine dokunun.

Dizilerin bölümlerini tek tek nasıl silerim?

Adım 2: Burada, silmek istediğiniz tüm bölümleri işaretleyebilir ve ardından kırmızı Sil düğmesine basabilirsiniz. Alternatif olarak, sezondaki tüm bölümleri silmeniz için işaretleyecek olan Tümünü seç seçeneğini de seçebilirsiniz.

Hangi akış hizmetleri çevrimdışı indirmeler sunar?

Amazon Video'ya ek olarak, kullanıcılara çevrimdışı indirme seçeneği sunan başka içerik akışı hizmetleri de vardır.

Netflix: Çevrimdışı indirmelerle hareket halindeyken bir dizi Netflix filminin ve dizisinin keyfini çıkarabilirsiniz. İndirme gerçekleştirmek için uyumlu bir iOS, Android veya Amazon cihazında, bir Windows 10 bilgisayarında veya bir Chromebook'ta Netflix uygulamasının yüklü olması gerekir. Başlığın yanında İndir simgesi olan (aşağı ok) içerikleri arayın veya video aramanızı indirilebilecek başlıklara göre filtreleyin.

Hulu: Hulu (Reklamsız) aboneleri, çevrimdışı görüntüleme için belirli filmleri ve TV dizilerini indirme seçeneğine sahiptir. Bunu yapmak için Hulu uygulamasının yüklü olduğu uyumlu bir Android veya iOS cihazınız olması gerekir. Uygulamayı başlatın, ardından videonun yanındaki İndir simgesiyle (aşağı ok) içerik arayın. Premium Eklentiler ve Canlı TV aboneliklerindeki programların ve filmlerin indirilemediğini unutmayın.

Disney+: Yüzlerce Disney+ filmi ve dizisi vardır ve bunların birçoğu çevrimdışı olarak indirilebilir. En iyi yanı, her bir Disney+ içeriğinin indirilebilir olmasıdır. İstediğiniz film ya da diziyi seçin ve Şimdi oynat düğmesinin sağında bulunan İndir düğmesine dokunun. Disney+, kendinizi depolama alanı ararken buluyorsanız, indirme kalitenizi seçmenize bile izin verir.

YouTube: Çevrimdışı YouTube izleme için bir YouTube Premium aboneliğinizin olması gerekir. Ayda 12 ABD Doları karşılığında (ilk ay ücretsiz), YouTube Premium size reklamsız YouTube izleme, reklamsız YouTube Müzik ve çevrimdışı indirme sağlar. Bu avantajlardan yararlanmak için telefonunuzda veya tabletinizde YouTube uygulamasını indirip başlatmanız gerekir (şu anda bilgisayar veya dizüstü bilgisayar desteği yoktur). Uygulamada bir video izlemeye başlayın, ardından video oynatıcının altındaki İndir'e dokunun.


Yazarın Diğer Yazıları

Twitter: İlgi Çekici Özellikler Üzerinde Çalışıyor Önceki

Twitter: İlgi Çekici Özellikler Üzerinde Çalışıyor

Avatar: The Way of Water Filminin İlk Fragmanı ve Posteri Yayınlandı Sonraki

Avatar: The Way of Water Filminin İlk Fragmanı ve Posteri Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.