Android 11'i Almayacak Xiaomi / Redmi Telefonlar Açıklandı


Xiaomi firması, Android 11 güncellemesini alamayacak akıllı telefonları açıkladı. Listede, Xiaomi ve Redmi marka akıllı telefonlardan hayatımızda olan modeller mevcuttur. Şirket bu durumu, MIUI 12 güncellemesi ile telafi etmek istiyor.

Google,  Android 11 güncellemesi üzerinde çalışmaya devam ederken, Xiaomi'nin Android 11'i almayacak akıllı telefonlarının bir listesi yayınlandı. Liste, Redmi 7 ve Redmi 8 adlı orta segment akıllı telefonlar ile bazı popüler akıllı telefonları kapsadığı bildirildi.

Android 11'i almayacak popüler Xiaomi / Redmi telefonları

Android 11'i almayacak popüler <a href='/xiaomi/'>Xiaomi</a> / Redmi telefonlar açıklandı.

Redmi Note 7, Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro ve sekiz tane daha Xiaomi ve Redmi akıllı telefon Android 11'i almayacak. Cihazların tam listesi aşağıdaki gibidir:

 • Redmi Not 8 Pro,
 • Redmi Not 8T,
 • Redmi Not 8
 • Redmi-Note 7 Pro,
 • Redmi Not 7 / 7S,
 • Redmi 8,
 • Redmi 8A Çift,
 • Redmi 8A,
 • Xiaomi Mi Mix 3 5G,
 • Xiaomi Mi CC9e,
 • Xiaomi Mi Mix Alpha,

Ayrıca listede Xiaomi'nin üst düzey modelleride Android 11 güncellemesni almayacağı bildirildi. Bunlar arasında, Mi Mix 3 ve Mi Mix Alfa gibi akıllı telefonların olması, cihaz kullanıcılarını üzecek gibi gözüküyor. Listeye baktığımızda, Redmi akıllı telefonların ağırlıkta olması, bu modeli kullanan kişileri etkileyeceğini düşünüyorum.

Bir konuyu hatırlatmakta fayda var. Bu akıllı telefonlar Android 11'i almayacak olsa da, Android'in mevcut sürümüne göre en son MIUI 12 kullanıcı arayüzünü alacaklarını belirtmek isterim.

MIUI 12 Güncellemesinin Hayatımıza Getirdikleri

<a href='/mIuI-12/'>MIUI 12</a> Güncellemesinin Hayatımıza Getirdikleri

MIUI 12 yeni getirdiği özellikler listesinde, bir Karanlık Mod 2.0, uygulama menüsü, Ultra Güç Tasarruf Modu mevcut olacak, aynı zamanda karmaşık 3D animasyonlara sahip duvar kağıtları bulduğumuz Süper Duvar Kağıdı güncelleme ile geliyor olacak.

Ayrıca, sağlık ölçümlerini iyileştirildi ve gizlilik ayarları üzerinde daha dikkatli bir kontrol sağlamak amacıyla bazı güvenlik güncellemeleri mevcut olacak. Kamera uygulamasında, ekranda yüzen pencereleri ve resim içinde Resim modunu içeren çoklu görev hakkında yenilikler olacak.

Xiaomi, arayüzündeki animasyonlara büyük önem verdi. Gerçekçiliği arttırmak için, birden fazla örtüşen katman oluşturuldu. Bu, saydam animasyonları göze daha gerçekçi görünmesini sağladı.

Ayrıca MIUI 12, genellikle telefonun arayüzünü çok fazla değiştirmeyen Xiaomi'nin alışılmadık bir değişikliği olan ayarlar arayüzünü yeniliyor. 

Bu sayede daha fazla görsel olmasının yanında, aynı zamanda daha sade bir tasarım ile dikkat çekiyor. Bu yeni arayüzle birlikte, bir düğmeye basma veya öğeleri taşıma gibi eylemleri gerçekleştirirken daha fazla animasyon mevcut olacak.

Xiaomi Nisan ayında büyük bir lansman ile MIUI 12'yi Çin'de tanıtımını yapmıştı. Bu lansmandan sonra marka, bir dizi telefon için bu yeni arayüzün ilk beta sürümünü Çin piyasasına sürdüğünü açıklamıştı. Ancak, Mayıs ayının başlarında, bu yeni arayüzün uluslararası sunumu yapıldı.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Samsung Galaxy S20'de uygulamalar nasıl silinir?

Sonraki

Google Pixel 4a, Pixel 4a 5G ve Pixel 5 5G Duyuruldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.