Android 11 Kararlı Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı

Android 11 Kararlı Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı

Google firması Android 11 Beta sürümünü yakın bir gelecekte bazı cihazlar için kullanıma sunmuştu. Şirket şimdide, Android 11 kararlı sürümünü Hey Google etkinliğinde ile aynı anda 8 Eylül tarihinde yayınlanacak.

Andorid 11 sürümü hakkında birçok söylenti etrafta dolaşıyordu. En son gelen söylentiye göre, Google firmasının Beta sürümünü yanlışlıkla piyasaya sürdüğü üzerineydi. Artık Android 11 sürümü söylenti olmaktan çıktı. Google firması tarafından piyasaya sürülen Android 11 Beta güncellemesi yakın bir zamanda Pixel cihazlar birlikte bazı akıllı telefonlar için kullanıma sunmuştu.

Beta güncellemesi sunulduktan sonra kullanıcılar tarafından beğenildiği açıklanmıştı. Google geliştiricileri için YouTube kanalında yayınlanan videoya bakıldığında, Android 11'in kararlı sürümü 8 Eylül'de yayınlanacak.

Andorid 11 Kararlı sürümü 8 Eylül'de yayınlanacak!

Yeni gelen bilgiye göre, Google firması Hey Google etkinliği çercevesinde, Android 11'nin uzun zamandır beklenen tam sürümünü yayınlayacağı ortaya çıktı. Şirketin, Hey Google etkinliğini bu yılın üçünçü çeyreğinde yapacağı bildirildi. Bu durum, daha önce bildirildiği gibi 8 Eylül tarihini karşımıza çıkartıyor.

Google firması, geçen yılın Eylül ayının ilk Salı günü, Android 10 piyasaya sürmüştü. Dolayısıyla Google geleneğini değiştirmez. Eylül ayının ilk haftası Android 11'in son sürümünün piyasaya sürülmesi büyük bir ihtimaldir.

Android 11 Kararlı sürümü yeni özellikleri yanında getirecek!

Google bu yeni işletim sistemini yayınlanmasından hemen sonra, Google Pixel cihazlar ilk güncellemeyi almakta öncelikli olacaklar. Çünkü, Google kendi bünyesinde olan Pixel cihazlara önem veriyor ve ilk önceliği kendi akıllı telefonlarına veriyor. Diğer akıllı telefon üreticileri ise Android 11 tam sürümünü bir veya iki ay içinde alabilirler.

Tabiki Android 11 tam sürümünü yayınlandıktan sonra, tüm akıllı telefon modelleri bu güncellemeyi alamacak.

Huawei EMUI11 (Android 11) Üçünçü Çeyrekte Geliyor

Çinli üretim devi Huawei, şu anda, özellikle Amerikan hükümetinden birçok sıkıntıyla karşı karşıya. Ancak şirket hala kendini geliştirmeye devam ediyor. Huawei ABD bağımlılığını azaltmak için son sekiz yıldır Çinli üretici EMUI sistemini geliştiriyor.

Şu anda, Huawei EMUI 10.1 sürümünü kullanıyor. Bununla birlikte, Android 11'in piyasaya sürülmesi ile Huawei EMUI 11'in de gelmesi bekleniyor.

Şimdi Huawei EMUI 11'in gelişimi ile ilgili bazı resmi bilgilerimiz var. Huawei'nin Tüketici İş Yazılımları Bölümü Başkanı Wang Chenglu'ya göre, Huawei EMUI 11 2020 yılının üçünçü çeyreğinde gelecek. Eylül ayı gibi, yeni sistemi beklediğimiz anlamına geliyor. Aslında Huawei firması, EMUI 11 güncellemesini yayınlamak için Google bekliyor gibi gözüküyor. Android 11 güncellemesi piyasaya sürüldükten hemen sonra, Huawei EMUI 11 piyasaya sürmek istediği gelen bilgiler arasındadır.

Huawei EMUI11 pisayasa sürmek için, Android 11'in yayınlanmasını bekliyor.

Ayrıca gelen açıklamalar göre, EMUI 11 sisteminin EMUI 10 çok benzer olacağı söyleniyor. Elbette, EMUI 11'in EMUI 10 ile eşit olmasını beklemiyoruz. Bu, selefinden daha iyi ve daha kesintisiz olmalıdır. İlginç bir şekilde, Hongmeng OS 2.0 hakkında da raporlar var. Raporlara göre, Hongmeng OS 2.0 sistemi EMUI 11 ile aynı zamanda gelecek.

Huawei ayrıca EMUI 11 üzerinde “Dağıtılmış Teknoloji” yi daha da geliştirecek. EMUI 10 ile bu teknoloji, sistemin birden fazla cihaz arasında HD video görüşmelerini desteklemesine izin veriyor. Bununla birlikte, EMUI 11 ile Huawei saatlerini, tabletleri, dizüstü bilgisayarları, TV'leri ve farklı ekranlara sahip diğer cihazları bağlayabileceğine dair raporlar var. “Dağıtılmış Teknoloji” kesintisiz çok ekranlı yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. 

Son olarak, Android sürümü kullanan akıllı telefonların, Android 11 kararlı sürümü ile Huawei ve Honor akıllı telefon kullanan kişilerin, EMUI 11 sürümünün kendileri için ne getireceğini sabırsızlıkla beklenmektedir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Çeşitli ürünleri çevrimiçi satmak için uygulanması gereken 8 altın kural Önceki

Çeşitli ürünleri çevrimiçi satmak için uygulanması gereken 8 altın kural

Nefesinizi kesecek çok ince detaylarla dolu 15 film seti Sonraki

Nefesinizi kesecek çok ince detaylarla dolu 15 film seti

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.