Çeşitli ürünleri çevrimiçi satmak için uygulanması gereken 8 altın kural

Çeşitli ürünleri çevrimiçi satmak için uygulanması gereken 8 altın kural

Tekmoloji olarak, istenmeyen eşyaların çevrimiçi nasıl satılacağını araştırdık ve sizinle bazı ipuçlarını paylaşmak istedik.

Ünlü insanların bile ikinci el eşyalara ilgisi var: Instagram'da yeni ikinci el buzdolabının bir resmini paylaşan eski Avustralya Başbakanı gibi. Ancak bazen çevrimiçi ticaret o kadar iyi gitmez: bazı insanlar internetten gereksiz ürünlerden gerçekten hızlı bir şekilde kurtulur ve bazıları aylarca hiçbir şey satamaz. Peki sırrı nedir?

Çevrimiçi olarak kolayca satılabilecek gereksiz şeyler

Çevrimiçi olarak kolayca satılabilecek gereksiz şeyler

Elektronik aletler, video oyunları ve bilgisayar malzemeleri. Kullanılmayan video oyun konsolları, gereksiz ancak çalışan bir telefon, oyun içeren CD'ler ve müzik çalarlar, insanların satın alması muhtemel ürünlerden bazılarıdır.

Giysi, ayakkabı, aksesuar. Sadece bir kez giydiğin bir elbise, rahatsız edici olan ayakkabılar. Tüm bu şeyleri satabilir ve harcadığınız parayı kısmen geri alabilirsiniz.

Oyuncaklar ve diğer çocuk eşyaları. Bu internetteki en popüler şeylerden biridir. Sebepler oldukça basittir: çocuklar çok hızlı büyür ve anneler, küçücük kalan çok fazla kıyafet alırlar (bazıları hiç kullanılmamıştır). Onları satmaktan çekinmeyin.

Mobilya ve büyük ev aletleri. Dekorunuzu yenilemek mi yoksa yeni bir buzdolabı almak mı istiyorsunuz? Gereksiz tüm şeyleri satabilirsiniz: birisi muhtemelen bir kiralık mülk almak ister ve teklifiniz onlar için mükemmel olacaktır.

Koleksiyon. İnsanlar birçok farklı şey toplar: eski kitaplar, dergiler, CD'ler. Bir koleksiyoncu tavan arasında yaşayan tozlu porselen figürlerini arıyorsa?

Olanaklar ve el yapımı şeyler. Kek pişiriyor, resim yapıyor veya çiçeklerle mi ilgileniyorsunuz? Sanat eserlerinizi satmanıza yardımcı olabilecek birçok web sitesi var!

Nasıl satılır?

Makul bir fiyat belirleyin.

Makul bir fiyat belirleyin.

Muhtemelen öğenizi hızlı satmanıza yardımcı olan ana şeydir. Çünkü insanlar genellikle malları fiyata göre filtreler ve öğenizi diğer satıcıların ürünleriyle karşılaştırır. Ve fiyat alışveriş yapanların dikkat ettiği ilk şey.

İpuçları:

Talebi tahmin edin. Çok sayıda benzer teklif varsa, bu kötü: muhtemelen öğenizi yüksek bir fiyata satma şansınız olmayacak. Bazı durumlarda, fiyatı düşürmeniz bile gerekir.

Piyasa fiyatından% 50-60 daha fazla bir fiyat belirlemeyin. İkinci el eşyaların mağazalarda aynı eşyadan daha ucuza mal olması gerekir.

Fiyat araştırması yapın. Diğer satıcıların belirlediği fiyatları analiz edin. En uygun fiyatı bulun ve kendinizi müşterinin yerine koyun. Bu ürün için bu fiyatı ödeyecek misiniz? Eğer istemezseniz, fiyatı düşürün.

İyi fotoğraflar çekin

İyi fotoğraflar çekin

İyi resimler, ek soruları önlememize ve bir öğenin özellikleri hakkında net açıklamalar yapmamıza yardımcı olur. Benzer teklifler arasında, potansiyel bir alıcının dikkatini çeken yüksek kaliteli bir fotoğraftır. Farklı açılardan fotoğraf çekin. Kıyafet satıyorsanız, etiketlerin ve fiyat etiketlerinin fotoğraflarını çekin; cihaz satıyorsanız, garanti kartının fotoğraflarını ve kullanım talimatlarını çekin. Vicdanlı olun, bir ürünün dezavantajlarını gizlemezseniz, alıcılarla çok daha az tartışmalara girersiniz.

İpucu:

Bir şeyin bir mağazada nasıl sunulduğuna bir göz atın ve iyi örneklerini uygulayın.

Doğru ve kapsamlı bir açıklama yazın

Doğru ve kapsamlı bir açıklama yazın

Bir kişi açıklamayı okuduktan sonra sizinle iletişim kurmak isteyip istemediğine karar verir. Burada tüm yazma yeteneğinizi dahil etmeniz gerekiyor. Açıklama kısa ama bilgilendirici olmalıdır. Bir öğenin özellikleri, genel boyutları ve durumu hakkında yazmayı unutursanız, birçok mesaj alabilirsiniz, çünkü insanların satın alacakları şeyle ilgili ayrıntıları bilmeleri gerekir.

İpuçları:

Neden sattığınızı söylemeyin. İnsanlar kişisel işlerinizle ilgilenmezler, bu nedenle bu gereksiz bilgileri atlayabilirsiniz.

Akılda kalıcı başlıklar. Bu profesyonel hileleri kullanmaktan çekinmeyin: parlak ve kısa bir başlık insanların dikkatini çekecektir.

Metninizi biçimlendirin. Paragraflar veya madde işaretleri kullanmaktan kaçının, çünkü iyi yapılandırılmış metni okumak daha kolaydır.

Farklı kategorilerde bir öğe yayınlayın. Örneğin, bir araba kamerası satıyorsanız, "Otomobiller", "Fotoğraf ve video," "Güvenlik" gibi kategorilere yerleştirin. Bu, ürününüzü satma şansınızı artıracaktır.

Eşyalarınızı asla birilerine rezerve etmeyin.

Eşyalarınızı asla birilerine rezerve etmeyin.

Genellikle çevrimiçi ürün satan kişilere bazı müşteriler bazen yarın, bazen pazartesiye kadar vb. ürünleri rezerv almalarını söylerler. Ancak müşterilerin fikirlerini değiştirebileceğini hatırlamanız gerekir: bugün bir egzersiz bisikleti satın almak ve sizden ayırmanızı isterler, yarın buna ihtiyaç duymadıklarına karar verirler.

Online ticaret söz konusu olduğunda zaman size karşıdır. Eşyalarınızı hemen satın almak isteyen birini bulursanız, bu harika. Sat ve suçlu hissetme.

Bir hediye ekleyin.

Bir hediye ekleyin.

Hepimiz hediyeleri severiz. Pazarlama uzmanları her zaman en popüler ürünleri satmak için bu numarayı kullanırlar. Ücretsiz gelen bir bonus, müşterinin gözündeki bir öğenin değerini artırır.

İpucu:

Bir dizüstü bilgisayar satıyorsanız, hediye olarak bir flash bellek veya kulaklık sunun. Çocuk kıyafetlerinden kurtulmak istiyorsanız, bir oyuncak ekleyin. Bunu ilk satırlarda açıklamanızda belirtmeyi unutmayın. 

Müşterilerle pazarlık edin.

Müşterilerle pazarlık edin.

İşte başka bir pazarlama püf noktası: çok düşük bir fiyat endişe yaratabilir. Bir kişi kusurlu bir ürün satın alacağını veya çok ta iyi olmayan bir ürün olduğunu düşünebilir.

İpucu:

İlk başta planladığınızdan daha yüksek bir fiyat belirleyin ve açıklamada pazarlık etmeye hazır olduğunuzu belirtin. Para biriktirmeye çalışan insanlar, bu ürünü satın almayı hiç düşünmemiş olsalar bile bu tekliflerle ilgilenirler. Fiyatınızı düşürün ve herkes mutlu olsun.

Tüm nakliye masraflarını göz önünde bulundurun.

Tüm nakliye masraflarını göz önünde bulundurun.

İnternet, dünyanın her yerinden insanları birbirine bağlar ve uluslararası ticaret günümüzde oldukça popülerdir. Bir ilanı hazırlarken tüm nakliye masraflarını düşünün. Posta ücretleri veya kurye hizmetleri için kim ödeme yapacak? Hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için anlaşma yapmadan önce bunu belirlemelisiniz.

Güvenlik kurallarına uyun.

Güvenlik kurallarına uyun.

Güvenlik söz konusu olduğunda, her web sitesi genellikle koşullarını ve kurallarını okumamıza izin verir. Bu fırsatı göz ardı etmeyin, basit kurallara uyun ve anlaşmanız muhtemelen sorunsuz geçecektir.

İpuçları:

Kişisel verilerinizi açıklamayın.

Çevrimiçi mal satmak ve satın almak için özel bir banka kartına sahip olun.

Alıcılarla tanışırsanız, halka açık yerlerde tanışın veya arkadaşlarınızı yanınıza alın. Yabancıları evinize davet etmeyin.

Dijital ve mobil cihazlar satıyorsanız, seri numarasının fotoğrafını çekin. İnsanlar genellikle satın aldıkları ürünleri kusurlu olanlarla değiştirir ve satıcılara iade etmeye çalışırlar. Sonuç olarak, satıcı para ve eşyalarını kaybeder.

Çevrimiçi satın almamamız gereken kullanılmış ürünler:

Çevrimiçi satın almamamız gereken kullanılmış ürünler:

Video fonksiyonlu dijital kameralar. Video modu matrisi ısıtır ve dayanıklılığını azaltır. Bu hasarı belirlemek gerçekten zor, bu yüzden bu satın alımlardan kaçınmanızı öneririz.

Bir sabit disk sürücüsü. Bu gerçekten kırılgan bir şey: küçük bir darbe bile onu etkileyebilir.

Bisiklet ve motosiklet kaskları, bebek araba koltukları. Yaşamımızdan ve sağlığımızdan sorumlu olan bu araçlar, geçmişte uygunsuz kullanım nedeniyle güvenlik standartlarına uymayabilir. Güvenliğiniz için tasarruf etmeye çalışmayın.

Plazma ekranlar. Her bir plazma ekran panelinin pikselinin florasan kaplamasında bulunan fosfor yanmaya eğilimlidir.

Araba lastikleri ve jantlar. Bunları 2. el satın almak tehlikelidir çünkü bu eşyaların geçmişte nasıl kullanıldığını asla bilemezsiniz.

Elektrikli süpürgeler. Elektrikli süpürgeler, sıkça ama dikkatsizce kullanılan yüksek güçlü ev aletleridir. En pahalı detay, genellikle ilk olarak bozulan ve onarımı çok pahalı olan motorudur.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Film severler tüm zamanların en iyi 50 filmini seçti Önceki

Film severler tüm zamanların en iyi 50 filmini seçti

Android 11 Kararlı Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı Sonraki

Android 11 Kararlı Sürümünün Çıkış Tarihi Açıklandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.