Android 11, Kayıtlı Şifreleri Otomatik Dolduracak!

Android 11, Kayıtlı Şifreleri Otomatik Dolduracak!

Google firması tarafından uzun bir süredir test aşamasında olan Android 11 kararlı sürümüne, yeni bir özellik geleceği açıklandı. Şirket, Android 11 kararlı sürümü ile birlikte kayıtlı şifrelerinizi otomatik olarak klavye'ye aktaracak özellik üzerinde çalışılıyor.

Google firması uzun zamandır Android 11 Beta güncellemesinin üzerinde çalışıyordu. Şirket yakın bir gelecekte, bazı modelleri için Android 11 Beta sürümünü aktif hale getirdi.

Aslında bu Android 11'nin asıl sürümünü piyasaya sürmeden önce, Beta sürümü üzerinde hata varsa bunları test etmek için, Beta sürümünü belli başlı cihazlarda aktif etti.

Yaptığı analizler ve talepler doğrultusunda devamlı olarak güncelleme yapılmaktadır. Google, Android 11 için en iyi verimi almak istiyor. Şirketin bu denemeleri bittikten sonra, Android 11 kararlı sürümü aktif hale gelecek. 

Kararlı sürümü denemeyi beklerken, gelecekte ki Android işletim sistemi hakkında başka bir bilgiye sahip olduk. Görünüşe göre arama motoru devi yazılıma faydalı bir özellik getirmeyi planlıyor. Google Klavyelere, şifrelerin entegrasyonu için otomatik doldurmaya özelliği geleceği bildirildi.

Android 11, Şifresi İçin Otomatik Doldurmayı Doğrudan Klavyenin Kendisine Getiriyor!

Görünüşe göre yeni özellik ile Google, giriş bilgileriyle ilgili tüm işleri kolaylaştırmaya çalışıyor. Daha önce, biyometrik kimlik doğrulama ve dokunmatik doldurma sistemini Chrome tarayıcısına getirdi. 

Şimdi, giriş bilgileriyle ilgili tüm işlemleri daha da kolaylaştırmayı planlıyor. Android Police'in yakın tarihli bir raporuna göre, Android işletim sisteminin bir sonraki yinelemesinde klavyeyle entegre edilmiş otomatik doldurma API desteğini göreceğiz.

Android 11, Kayıtlı Şifreleri Otomatik Dolduracak Güncelleme İle Gelecek!

API, LastPass veya 1Password gibi üçüncü taraf şifre yöneticilerini de destekleyecektir. Yaklaşan özellik, Android kullanıcılarının doğrudan klavyeden giriş bilgilerini kullanmalarına izin verecek. 

Klavyenin üst çubuğunda bulunan seçeneği kullanarak kullanıcı adı ve şifreyi otomatik olarak doldurabileceksiniz. Bunu yazarken, Google şu anda özelliği Gboard klavyesiyle test ediyor.

Bununla birlikte, özelliğin beta sürümünü resmi lansmandan önce görebiliriz. Sürümden bahsetmişken, kararlı Android 11 önümüzdeki ay yayına girebilir. Google Developers tarafından yakın zamanda yüklenen video gerçekse, 8 Eylül'de Android 11 kararlı sürümü görebiliriz. 

Samsung Kullanıcıları Zaten Bu Özelliğin Tadını Çıkarıyor!

Samsung Klavyeler Otomatik Doldurma Özelliği İle Birlikte Geliyor.

Klavyede şifrelerin otomatik doldurulması, stok Android 11 kullanıcıları için yeni bir özellik olarak lanse edilsede, Samsung akıllı cihaz sahiplerinin çoğu zaten bu özelliği çoktan ulaşmış durumundadır.

Güney Koreli dev, yeni özelliği One UI 2.1 yazılımıyla getirdi. One UI 2.1 ile Samsung akıllı telefon kullanıyorsanız, bu Samsung Pass entegrasyonunun farkında olabilirsiniz.

Samsung akıllı telefon kullanıp bu özelliği keşfetmeyenler için, Samsung Klavye'deki üç noktaya (daha fazla menü) dokunarak kayıtlı oturum açma ve ödeme bilgilerine erişebilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

TikTok, Dünya'da En Çok İndirilen Oyun Dışı Uygulama Oldu Önceki

TikTok, Dünya'da En Çok İndirilen Oyun Dışı Uygulama Oldu

Realme Güçlü Batarya'ya Sahip 5G Akıllı Telefon Üretecek! Sonraki

Realme Güçlü Batarya'ya Sahip 5G Akıllı Telefon Üretecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.