Apple Eski Cihazları için iOS Güvenlik Güncellemesi Yayınlıyor

Apple Eski Cihazları için iOS Güvenlik Güncellemesi Yayınlıyor

Apple firması yakın bir zamanda İOS 14 güncellemesi piyasaya sürmeye hazırlanırken, eski cihaz kullanıcılarını şaşırtacak bir güvenlik güncelleme yayınladığını açıkladı.

Apple firması eski iPhone kullanıcılarını şasırtacak bir güncellemeyi piyasaya sürdüğünü açıkladı. Şirket yepyeni iPhone modellerini piyasaya sürmeye hazırlanırken, eski cihazlar için böyle bir İOS güncellemesi alması kullanıcılarını memnun etti. Gelin hep birlikte eski iPhone cihazlara gelen İOS güncellemesi inceleyelim.

Apple eski cihazlarına iOS güvenlik güncellemesi gönderiyor

İOS 13.6'nın kararlı sürümünün yayınlanmasından sonra Apple'ın iPhone 6, 6 Plus gibi eski kullanıcılar için iOS 12.4.8'e (16G201) bir güncelleme yayınladığı bildirildi. Yeni özellik olmamasına rağmen, bu temelde bir güvenlik yükseltmesidir.

Apple tarafından verilen talimatlar, iOS 12.4.8'in önemli güvenlik güncellemeleri sağladığını ve tüm kullanıcıların yüklemesi için önerildiğini göstermektedir.

Bu güncelleme iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve altıncı nesil iPod touch için geçerlidir. Bu cihazlar artık iOS 13'ü desteklemiyor.

İOS 14'ün resmi sürümünün bu yıl Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca, yükseltilen model iOS 13 ile aynı kalıyor.

Apple eski cihazlarına iOS güvenlik güncellemesi gönderiyor

iOS 14 ve iPadOS 14: herkese açık beta çıktı!

Geliştiriciler yaklaşık iki hafta boyunca iOS 14 ve iPadOS 14'ün beta sürümünü deneyebildi, ardından Apple yeni yazılımı son zamanlarda herkese dağıttı. Şu andan itibaren, uyumlu bir iPhone veya iPad'e sahip olan herkes yeni özellikleri deneyebilir. Buna uzun zamandır beklenen ana ekran widget'ları da dahildir.

Apple kısa bir süre önce iOS 14 ve iPadOS 14'ün herkese açık beta sürümünü dağıtmaya başladı.

Dolayısıyla, güncellemenin herkese açık hale gelmesi birkaç saat veya gün sürebilir. Beta test kullanıcılarının bir parçası olmak istiyorsanız, yalnızca Apple'ın beta yazılım programına kaydolmanız gerekir. Ardından, iPhone veya iPad'inize gerekli beta profilini yüklemek için talimatları izleyin.

İOS 14'e güncelleme daha sonra Genel -> Yazılım güncelleme altındaki sistem ayarları aracılığıyla her zamanki gibi yapılabilir. Ancak indirmeden önce, bunun henüz son bir işletim sistemi olmadığının farkında olmalısınız. Sistemde hala bazı hatalar var. Güvendiğiniz cihazlara kurmanızı önermiyoruz.

iOS 14, bu makalede daha önce özetlediğimiz çeşitli yenilikler sunuyor. Ana ekranda herhangi bir yere yerleştirilebilen widget'lar özellikle heyecan vericidir. 

Uygulama Kitaplığı, yüklü tüm programlara daha iyi bir genel bakış sağlıyor. Siri ve gelen aramalar tüm ekranı kaplamayacak şekilde kullanımı daha kolay hale getiriliyor.

İPadOS 14 ile iPad, iOS 14 güncellemesine gelecek hemen hemen  tüm yenilikleri alacağı açıklandı. Ayrıca gelecek güncelleme ile en dikkat çekecek özellik, metin boşlukları Apple Pencil ile rahat bir şekilde doldura bileceksiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sizi pozitif şekilde etkileyecek 15 film Önceki

Sizi pozitif şekilde etkileyecek 15 film

İzledikten sonra daha zeki hissettiren dedektif filmleri Sonraki

İzledikten sonra daha zeki hissettiren dedektif filmleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.