İzledikten sonra daha zeki hissettiren dedektif filmleri

İzledikten sonra daha zeki hissettiren dedektif filmleri

Dedektif filmlerinden en iyi sekizini seçtik. Her birinin saatlerce eğlendirmesi ve sizi daha zeki hissetirmesi garantidir.

Dinlenirken bile insan doğasının gizemlerini düşünmeyi seven biriyseniz, dedektif filmleri izlemek sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

İzledikten sonra daha zeki hissedeceğiniz dedektif filmleri


1
Angel Heart 1987
Biraz mistik temalı bu dedektif filmi, sizi başlar başlamaz etkiliyor ve sonuna kadar gergin bir halde tutuyor. Çeşitli temaların, saksafon melodisinin ve noire türünün diğer ayırt edici özelliklerinin bir karışımı ile borcu olan birinin bir anda yok oluşunu izleyeceksiniz. Kahramanımız, davayı tamamlamak için çözeceği çok sayıda rahatsız edici bilmeceyle karşı karşıya kalacaktır.

2
Memento 2000
Leonard Shelby, karısının katilini arıyor. Kafasına bir darbe aldıktan sonra kısa süreli hafızasını kaybettiğinde işler daha karmaşık bir hale gelir. Sadece cinayetten önce ne olduğunu hatırlar - diğer her şeyi sadece 15 dakikalığına hatırlar. Shelby, soruşturmaya devam etmeye çalışırken, neler olduğunu hatırlamak için çeşitli numaralar kullanmak zorunda kalır.

3
Zodiac 2007
İki dedektif, 25 yıldır San Francisco'yu dehşete düşüren bir seri katili araştırıyor. Katil 'Zodiac' takma adıyla, sadece insanları öldürmekten keyif almakla yetinmez, aynı zamanda dedektiflerle bir kedi fare oyunu oynar - bu meydan okumaya sadece bir kişi karşılık verir.

4
True Detective 2014-2015
Toplamda 3 sezon olan, her biri kendi hikaye ve karakterleri olan keyifli bir dedektif dizisi. Parça parça, yavaş yavaş ama emin adımlarla, neler olduğuna dair bir sonuca götüren sizi koltuğunuza çivileyecek çok başarılı bir yapım.

5
Mystery Road 2013
Yavaş bir tempoda ilerleyen bu atmosferik film, Avustralya'da çekildi. Kıtanın göz alıcı manzaraları eşliğinde çözülen gizemler, hem zihninize hem de gözlerinize iyi gelecek. Zekice yazılmış bu hikâyede, bir polis, meslektaşlarının yardım etmeyi reddetmesiyle ve yerel halkın ilgisizliğine rağmen hoş olmayan keşiflere çıkarak yerli bir kızın cinayetini araştırıyor.

6
Mindhunters 2004
Issız bir adada, gelecekte FBI ajanı olacak 7 aday zorlu bir sınava katılıyor. Bir suçlunun psikolojik profilini en önemsiz ve sınırlı delillerle bir araya getirebilmelidirler. Ancak kısa süre sonra ve beklenmedik bir şekilde bu sınav, ajanlardan birinin ölümüne yol açan ölümcül bir oyun haline geliyor. Bu zekice yazılmış film, izleyiciye nefes alma şansı vermeyecektir.

7
L.A. Confidential 1997
1950'lerde Los Angeles'ta geçen ve harika Kim Basinger ve büyüleyici Russell Crowe'un baş rollerini aldığı zeka dolu senaryosuyla, L.A. Confidential, sizi hemen etkileyecek başarılı bir filmdir. Bir dizi cinayeti araştıran korkusuz iki polis memuru, efsanevi Amerikan şehrinin suç sırlarını ortaya çıkarıyor. Kaçırılmayaz bir film.

8
Män som hatar kvinnor 2009
Ejderha Dövmeli Kız'ın bu İsveç dili versiyonu olan bu ilk filmi, Amerikan versiyonu kadar akıcı değil. Film aslında, bazen dolandırıcılar ile yan yana yaşayan sıradan insanlar hakkındadır. Birkaç farklı hikaye olmasına rağmen, her biri anahtar bir bileşen oluşturarak güzel bir şekilde tatmin edici bir bütün halinde birleşirler.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple Eski Cihazları için iOS Güvenlik Güncellemesi Yayınlıyor Önceki

Apple Eski Cihazları için iOS Güvenlik Güncellemesi Yayınlıyor

Lenovo Legion Pro Gaming  Akıllı Telefon Tasarımı Ortaya Çıktı Sonraki

Lenovo Legion Pro Gaming Akıllı Telefon Tasarımı Ortaya Çıktı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.