Apple'ın iPhone 12 Serisi, 5 Akıllı Telefon İle Gelebilir

Apple'ın iPhone 12 Serisi, 5 Akıllı Telefon İle Gelebilir

Apple firmasının amiral gemisi konumundaki iPhone 12 serisi, Ekim ayı içinde gelebileceği söyleniyor. Şirket iPhone 12 serisini 5 akıllı telefon ile büyütmek istediği açıklandı.

Apple, her yıl yeni iPhone'ları piyasaya sürerek gövde gösterisi yapardı. Bu sene pandeminin de etkisiyle yeni ürünlerin ne zaman piyasayda boy göstereceği merak konusudur. Birçok kaynak farklı bilgiler versede, insanlar son model iPhone 12 amiral gemisi cihazları görmek istiyor. Tabi şirket bu modellerinde ilk defa 5G teknolojisini de kullanacağını açıkladı.

Son gelen açıklamalara ve sızıntılara göre, iPhone 12 serisi akıllı telefonların, Ekim ayı içinde lansmanı yapılacağı söyleniyor. Birçok kaynaktan gelen bilgiye göre tanıtım tarihi, 13 Ekim olacaktır.

En ilginç haberlerden biri de Apple, 5 Ekim tarihinde iPhone 12 serisini toplu olarak perakendecilere göndermeye başlayacak ve 23 Ekim tarihinde serinin bazı modelleri satışa sunulacak.

Ama en önemli soru şu: Sunumda ne olacak? Apple hangi akıllı telefonları gösterecek ve amiral gemisi akıllı telefonlar hangi teknolojik yenilikleri taşıyorlar? Yeni ürünler hakkında çok konuşulmasına rağmen, şirketin hala bir kozu olma şansı varmı? 

Apple iPhone 12 Serisi 5 Akıllı Telefon İle Gelebilir

Apple'ın iPhone 12 Serisi, 5 Akıllı Telefon İle Gelebilir

Yakın zamanakadar şirket bu yıl dört model ile yoluna devam edeceği söyleniyordu. Bu dört model sırasıyla; İPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 mini'yi içerir. 

Ancak bayilere atıfta bulunan Winfuture web sitesi, beş yeni akıllı telefon olacağını ve bunlardan birinin giriş seviyesi model olarak konumlandırılacağını bildirdi. Tabii ki, Apple'ın anlayışına göre bir "bütçe akıllı telefon" olacak. Cihazın adının ne olacağı veya modelini nasıl adlandırılacağı hala bilinmemektedir.

En uygun fiyatlı iPhone'un ayırt edici özellikleri arasında geniş bir renk gamı ​​var. Bu nedenle, uygun fiyatlı modeller daha canlı ve renkli olacaktır; Renk seçenekleri olarak siyah, mavi, beyaz, mercan, sarı ve kırmızı olacağı söyleniyor.

Bütçe dostu modelleri, üç depolama belleği versiyonunda satışa sunulacak. Bunlar sırasıyla; 64 GB, 128 GB ve 256 GB olacağı tahmin ediliyor.

Daha pahalı modellerinde renk seçeneği kısıtlı olacak. Cihazların; Beyaz, siyah ve gümüş olabileceği konuşuluyor. Hepsi 64/128/256 GB dahili belleğe sahip sürümlerde mevcut olacak.

Apple, iPhone 12'nin Kutusuna Kesinlikle Kulaklık Eklemeyecek

Apple, iPhone 12'nin Kutusuna Kesinlikle Kulaklık Eklemeyecek

Apple firmasının ürettiği iPhone'unuzu kullanırken, radyofrekans radyasyonuna maruz kalmanızı nasıl azaltacağınızla ilgili bölümde bulunur. Apple önceden ürünle birlikte verilen kulaklıkların kullanılmasını önermiştir. Şimdi de bu ifade kaldırıldı.

Birkaç yıldır iPhone modelleri ve diğer teknoloji şirketleri hakkında doğru tahminlerde bulunan ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu yıl Mayıs ayında ilk olarak iPhone 12'nin kutuda kulaklıkla gelmeyeceğini duyurmuştu.

Ayrıca Kuo iPhone 12 serisi akıllı telefonların kutusundan şarj cihazı da olmayacağını söylüyor. Apple'ın iPhone 12 ile içerdiği tek aksesuar, şarj kablosu olarak kalabilir.

Bu durum iPhone 12 kullanmayı düşünen kişilerde nasıl bir algı oluşturacak. En önemlisi iPhone 12 serisinin aksesuarsız bir şekilde kutudan çıkması durumunda, teknoloji eleştirmenleri nasıl bir eleştiride bulunacak. Yeni gelişmeler olması durumunda sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.


Yazarın Diğer Yazıları

Borat'ın Devam Filminden İlk Fragman Yayınlandı Önceki

Borat'ın Devam Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Instagram şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz? Sonraki

Instagram şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.