Instagram şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz?


Instagram şifrenizi değiştirmeniz mi gerekiyor? Nasıl yapılacağını ayrıntılarıyla açıklıyoruz.

Instagram, gezegendeki en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir ve arkadaşlarınızın tatil fotoğraflarından Insta-ünlüsü evcil hayvanların sevimli resimlerine kadar her şeyi sonsuz bir şekilde kaydırmanıza olanak tanır.

2010'daki lansmanından bu yana, bu fotoğraf paylaşım uygulaması, 2012'de Facebook tarafından satın alınması da dahil olmak üzere, epeyce değişiklik geçirdi.

Bu Facebook alımı, Facebook giriş bilgilerinizle uygulamaya giriş yapabileceğiniz anlamına gelir veya Facebook'a sahip değilseniz, Instagram'a ilk kaydolduğunuzda verdiğiniz e-posta adresi veya telefon numarası ile giriş yapabilirsiniz.

Hangi giriş yöntemini kullanırsanız kullanın, hesabınızın güvenliğini sağlamak için şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz iyi bir fikirdir. Instagram şifrenizi nasıl değiştireceğinizi merak mı ediyorsunuz? Ya da hesabınız bloke edildi ve şimdi giriş bilgilerinizi sıfırlamanız mı gerekiyor? Instagram şifrenizi en az sorunla değiştirmeyle ilgili bilmeniz gereken her şey burada.

Instagram şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Instagram şifrenizi değiştirmek çok kolaydır ve ister iOS ister Android cihaz kullanıyor olun, aynı işlemdir.

Öncelikle, uygulamayı açmanız ve ekranınızın sağ alt tarafındaki profil resminize dokunarak profilinize gitmeniz gerekir.

Ardından, menü simgesine (sayfanın sağ üst köşesindeki üç çizgi) dokunun ve Ayarlar> Güvenlik> Şifre'ye gidin.

<a href='/Instagram/'>Instagram</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Daha sonra, mevcut şifrenizi ve ardından kullanmak istediğiniz yeni şifreyi girmeniz gerekecektir - unutmayın, başka hiçbir uygulamada kullanmadığınız bir şifreyi kullanmak en iyisidir ve tahmin edilmesini zorlaştırmak için sayıların, büyük harflerin ve küçük harflerin karışımını kullanmak iyi bir fikirdir.

Instagram, güçlü bir parola oluşturmak için "en az altı sayı, harf ve noktalama işaretlerinden (! Ve% gibi) oluşan bir kombinasyon" kullanmanızı önerir.

Yeni şifrenizden memnun kaldığınızda, Kaydet'e veya ekranınızın sağ üst köşesindeki onay simgesine dokunun.

Instagram şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Instagram şifrenizi mi unuttunuz? Hesabınıza erişiminiz engellendiyse, Instagram şifrenizi bağlantılı Facebook hesabınızı, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanarak sıfırlamanız gerekir.

İşlem, iOS ve Android cihazlar için biraz farklıdır. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, giriş ekranını getirecek olan uygulamayı açın. Ardından, 'Oturum açmayla ilgili yardım al'ı seçin (Oturum Açmanın altında).

'Kullanıcı Adı veya E-posta Kullan', 'SMS Gönder' veya 'Facebook ile Giriş Yap'ı tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

<a href='/Instagram/'>Instagram</a> şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Bir iOS cihaz kullanıyorsanız, daha önce olduğu gibi giriş ekranına gidin ve "Oturum açma konusunda yardım alın" ı seçin. Oturum açma bilgilerinizi (Kullanıcı Adı veya Telefon) sıfırlamak için tercih ettiğiniz yöntemi seçin ve kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı girin.

Ardından İleri'ye dokunun ve Instagram şifrenizi sıfırlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Artık yepyeni bir şifre seçebilmelisiniz - güçlü ve tahmin edilmesi zor hale getirmeyi unutmayın.

Gerçekten güçlü bir şifre oluşturmak istiyorsanız, 2020'nin en iyi şifre oluşturucularına göz attığınızdan emin olun. Bu hizmetlerin birçoğu, tüm giriş bilgilerinizi takip etmenize yardımcı olacak bir şifre yöneticisi içerir ve bu, yeni şifreniz çok karmaşıksa çok kullanışlıdır.

İki faktörlü kimlik doğrulama ne olacak?

Instagram hesabınıza fazladan bir güvenlik katmanı eklemek istiyorsanız, iki faktörlü kimlik doğrulaması ayarlamak mümkündür.

E-posta adresiniz ve parola kombinasyonunuz, hesabınızı koruyan ilk faktördür - iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek, ikinci bir faktör eklemek anlamına gelir ve davetsiz misafirlerin hesabınıza erişimini zorlaştırır.

Genellikle bu ikinci faktör, cep telefonunuza gönderilen ve sizden oturum açma girişiminizi doğrulamanızı isteyen bir mesajdır.

Instagram söz konusu olduğunda, özel bir giriş kodu girmeniz veya giriş denemenizi onaylamanız istenecektir - ancak yalnızca hesabınıza daha önce kullanmadığınız bir cihazdan erişiyorsanız.

İki faktörlü kimlik doğrulama ne olacak?

Bunu ayarlamak için profilinize gidin ve menü simgesine dokunun. Ayarlar> Güvenlik'e tıklayın ve İki Faktörlü Kimlik Doğrulama'ya gidin.

Başlarken'e dokunun ve ardından iki farklı kimlik doğrulama yöntemi arasından seçim yapın; SMS yoluyla özel bir kod alma veya Google Authenticator veya Duo Mobile gibi bir üçüncü taraf kimlik doğrulama uygulaması kullanma arasında seçim yapabilirsiniz.

SMS yolundan gidecekseniz, Instagram hesabınızla ilişkilendirilmiş onaylanmış bir cep telefonu numarasına sahip olmanız gerektiğini unutmayın - yoksa devam etmeden önce bir tane girmeniz istenecektir.

Hangi seçeneği tercih ederseniz edin, iki faktörlü kimlik doğrulamayı açmanızı öneririz; Kurulumu ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve davetsiz misafirlerin Instagram hesabınıza erişmesini çok daha zor hale getirir.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Apple'ın iPhone 12 Serisi, 5 Akıllı Telefon İle Gelebilir

Sonraki

Windows 10'un 21Y1 Güncellemesindeki Yenilikler Neler, Ne Zaman Çıkıyor?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.