Sizi motive edecek 15 inanılmaz pozitif film

Sizi motive edecek 15 inanılmaz pozitif film

Size nadir ama çok özel filmlerden oluşan bir liste sunuyoruz - ilham ve cesaret veren, "Neden olmasın?" dedirten ve olağan üstü birşeyler yapmaya iten 15 pozitif film.

Farklı filmler, farklı ruh hallerine ve kişiliklere hitap eder. Komedileri veya korku filmlerini, romantik filmleri veya gerilim filmlerini sevebilirsiniz, ancak bu kategorilerin hiçbirine girmeyenler de var. Bu filmler sizi güldürmez ya da korkuturmaz - sizi motive eder, eğer gerçekten isterseniz her şeyi yapabileceğinizi hissettirir.

Sizi motive edecek 15 inanılmaz pozitif film


1
The World's Fastest Indian
Burt Munro, onlarca yılını en büyük hayalini gerçekleştirmek için harcadı - eski motosikletini dünya hız rekoru kırabilecek bir yarış canavarı yapmak. Muhteşem Anthony Hopkins ve bu filmin büyüleyici konusu herkesin duygularına kesinlikle dokunacak.

2
The Straight Story
73 yaşındaki Alvin Straight, kendisiyle uzun yıllardır iletişim halinde olmayan erkek kardeşinin felç geçirdiğini öğrenir. Alvin'in ehliyeti yoktur, bu yüzden alışılmadık bir maceraya atılmaya karar verir - bir çim biçme makinesi satın alır ve birkaç eyalette seyahat eder. Yolda yaşlı adam yeni arkadaşlar bulur, iyi insanlardan yardım alır ve sonunda erkek kardeşiyle tanışır.

3
Coach Carter
Benzersiz bir okul basketbol takımının ve olağanüstü koçunun gerçek hikayesine dayanan bir film. Ken Carter çok beklenmedik bir karar verir - oyuncularının tüm okul derslerinde notlarını düzeltinceye kadar sahaya girmelerini yasaklar. Böyle bir karar hem onay hem de ağır eleştiri alır.

4
The Way Way Back
Bu hikaye, adeta bir deniz meltemi gibi hem hüzünlü hem eğlenceli, hem hafif hem de ferahlatıcı. Bir çocuğun artık erkek olduğu, zor ama önemli ve sonunda hayatın ödüllendirici bir aşamasıyla ilgili. Genç kahramanımız kendini tesadüfen bir su parkında çalışırken bulur. Orada kendine inanmasına ve tüm sorunlarıyla başa çıkmasına yardımcı olacak yeni arkadaşlar bulur. Film, özellikle zalim üvey baba Steve Carell ve çocuğun akıl hocası Sam Rockwell'in olağanüstü performanslarıyla dikkat çekiyor.

5
Everybody's Fine
Sevgili karısının ölümünden sonra Frank, farklı eyaletlerde yaşayan tüm çocuklarını ziyaret etmeye karar verir ve bu doğaçlama yolculuk sırasında ailesi hakkında hem beklenmedik hem de ilginç çok şey öğrenir. Oyuncu kadrosu özel ilgiyi hak ediyor; Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale ve Sam Rockwell'in harika performanslar sergilediğini göreceksiniz.

6
Gifted Hands: The Ben Carson Story
Ben Carson babasız büyüdü, yetenekli bir öğrenci değildi ve oldukça iyi bir mizacı vardı. Yine de, çocuğun annesi her zaman yeteneklerine inanıyordu ve onu nazikçe yeni başarı zirvelerine itiyordu. Ve nihayet, yeteneği, kararlılığı ve ailesinin sonsuz desteği sayesinde Ben, ABD'nin en önde gelen beyin cerrahlarından biri oldu. Bu film bize asla pes etmememizi öğretir - ihtimaller ne olursa olsun, yeterince uğraşırsanız hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

7
Bend It Like Beckham
On sekiz yaşındaki Jess, çocukluğundan beri futbolu çok seviyordur, ancak ailesi iyi bir Sih kızının bahçede erkeklerle top oynamaması gerektiğini düşünmektedir. Ancak Jess, bir futbol koçu tarafından fark edilir ve onu gerçek bir profesyonel takımın kadrosuna alır. Artık kız, hayallerine ulaşacağını herkese ve kendisine kanıtlamak için tüm cesaretini ve gücünü toplamak zorunda kalacak.

8
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day
Alexander, doğum gününün arifesinde, ailesinin bir günlüğüne kendi yerine geçmesini ve hayatının onun için ne kadar zor olduğunu anlamasını diliyor. Hemen ertesi sabah, bütün Cooper ailesi bir felaket yaşıyor. Baba önemli bir iş görüşmesine gidiyorsa, kızı çok önemli bir performansta oynamak üzereyse ve oğlunun sürüş testini geçip Balo Kralı olması gerekiyorsa bunların altından nasıl kalkacaklar? Bu aile komedisi size kesinlikle kahkahalar attıracak.

9
One Chance
Bu, çocukluğundan beri opera sanatçısı olmayı hayal eden basit bir İngiliz adamın inanılmaz ve dokunaklı hikayesi. Ancak, bu hayali , 'Britain's Got Talent' adlı TV programına başvurduğu zor yıllardan sonra gerçekleştirmeyi başarır. Bu film bize, hedeflerimize giden yolda tek bir adım bile geri atmamanın ne kadar önemli olduğunu anlatıyor.

10
Begin Again
Gretta bir bestecidir ve erkek arkadaşıyla ayrılmanın eşiğindedir. Eski bir müzik şirketi yöneticisi olan Dan ile barda tesadüfen buluşması, Gretta'nın hayatını tamamen değiştirir. Birlikte, kendi bağımsız albümlerini kaydetmeye karar verirler ve paraları, müzisyenleri ve enstrümanları olmamasına rağmen, sahneleri ve stüdyoları için New York'un her yerini kullanırken başlarını dik tutarlar ve bazı gerçek sanat eserleri icra ederler.

11
Love & Basketball
Monica ve Quincy henüz çocukken birbirleriyle tanışırlar, birlikte okula giderler, okuldan sonra takılır ve basketbol oynarlar. Yıllar geçtikçe arkadaşlıkları gerçek bir duyguya dönüşür ama kader onları ayırır. Quincy profesyonel spora başlar ve kız arkadaşını unutur. Ancak birkaç yıl içinde yeniden başlama şansı elde ederler. Bu, iki insan arasındaki güçlü ve gerçek bir aşk bağı hakkında harika bir şekilde ilerleyen bir film.

12
Wimbledon
Lizzie, Amerikan tenisinin genç yıldızıdır. Peter, Wimbledon turnuvasında son bir kez oynamayı uman çok da başarılı olmayan emekli bir sporcudur. Lizzie ve Peter farklı dünyalarda yaşarlar, ancak oyun sırasında birkaç hafta birlikte vakit geçirdikleri zaman birbirlerine yakınlaşırlar ve sonunda aşık olurlar. Güzel duygular, başarısız tenisçinin maç üstüne maç kazanmasına ve turnuvada her zamankinden daha yükseğe ulaşmasına yardımcı olur.

13
Salmon Fishing in the Yemen
Gizemli bir Arap şeyhi, Dr. Alfred Jones'a (büyüleyici Ewan McGregor tarafından canlandırılmıştır) kesinlikle saçma görünen bir fikirle yaklaşır - Yemen'de bir somon balıkçılığı yarışması düzenleme. Bu film o kadar samimi ve gerçek ki, ambiyansıyla sizi tuzağa düşürüyor ve ilk saniyeden son jeneriğe kadar gözünüzü kırpmanıza bile izin vermiyor.

14
Goal!
Santiago Munez, bahçıvan olarak çalışan ve ancak kendi karnını doyuracak kadar kazanan basit bir Meksikalı göçmendir. Ancak genç Santiago'nun her şeyi feda edeceği bir hayali vardır - profesyonel bir futbolcu olmak. Ve kaderin yardımıyla kendini, ne yaptığını herkese gösterme şansı olduğu İngiltere'de bulur. Bu film herkesin hoşuna gidecek - sadece futbol severlerin değil, bu kahraman gibi hayal kurabilen herkesin.

15
Last Chance Harvey
Harvey eşinden ayrılmış ve yaşlanıyordur. Her geçen günün bir öncekinden farklı olmadığı kasvetli ve sıkıcı bir hayat yaşıyor. Yine de bir gün, bir havaalanında, kendisini tanımadan güçlü bir bağ hissettiği Kate adında bir kadınla tanışır. Dustin Hoffman ve Emma Thompson'ın muhteşem performansları bu harika filmi zarif ve romantik kılıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Sizi bir e-posta uzmanına dönüştürecek 7 gizli Gmail özelliği Önceki

Sizi bir e-posta uzmanına dönüştürecek 7 gizli Gmail özelliği

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek! Sonraki

Apple, Katlanabilir iPhone Serisi Akıllı Telefon Üretecek!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.