Apple MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı, Galaxy Z Fold 2'yi Destekler!

Apple MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı, Galaxy Z Fold 2'yi Destekler!

Apple tarafından piyasaya sürülen kablosuz mıknatıslı şarj cihazı MagSafe, Samsung Galaxy Z Fold 2 adlı cihazı da şarj ettiği göründü.

Apple firması yakın bir zamanda, iPhone 12 serisi akıllı telefonlarını ve MagSafe adlı yeni bir kablosuz şarj cihazını tanıttı. Apple, MagSafe teknolojisine özel bir ilgi gösteriyor. Gelecekteki cihazlarında bu teknolojiyi geliştirerek kullanacağı bildirildi. MagSafe teknolojisi, İPhone 8 ve daha yeni modellere manyetik olarak bağlanır ve 15 W'a kadar şarj gücü sağlar.

Apple MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı, Galaxy Z Fold 2'yi Destekler

Teoride, MagSafe herhangi bir Qi uyumlu cihazı şarj edebilir; ancak doğru yönlendirme ve sabitlemeyi sağlayan manyetik yuva tüm akıllı telefonlarda çalışmayacaktır. Max Weinbach adlı teknoloji araştırmacısı, MagSafe kablosuz sarj cihazını, Samsung'un en son katlanabilir akıllı telefonunda test ettiğini açıkladı.

Apple tarafından üretilen MagSafe şarj cihazı, mıknatıs teknolojisi ile iPhone'ları şarj ettiği bildirildi. Apple'ın yeni şarj cihazı, Samsung firmasının ürettiği Galaxy Z Fold 2 ile çalıştığını açıkladı. Çünkü, Samsung Galaxy Z Fold 2 cihazın katlanması durumunda  mıknatıs sistemi bulunmaktadır. Galaxy Z Fold 2'de bulunan mıknatısların, Apple şarj aletine uyumlu olduğu gözlemlendi.

Apple MagSafe Kablosuz Şarj Cihazı, Galaxy Z Fold 2'yi Destekler!

Bununla birlikte MagSafe şarj cihazı, Galaxy Z Fold 2 adlı cihazda, iPhone kadar iyi şarj edemeceğini bildirdi. Bu nedenle Galaxy Z Fold 2'yi katlı haldeyken MagSafe ile şarj etmek gerekmektedir. Yoksa MagSafe'nin mıknatısı Galaxy Z fold 2 ve diğer Galaxy cihazları taşıyamayacağından düşebilir ve hasar görebilir. MagSafe mıknatıslı şarj cihazı birçok cihazda çalışma ihtimali bulunsada, yapışamayacağından diğer cihazlarda kullanımı imkansız hale gelecektir.

İkinci nokta ise, şarj hızıyla ilgilidir. MagSafe şarj cihazı, 15 W gücünün tamamını kullanarak Galaxy Z Fold 2'yi (veya iPhone dışındaki herhangi bir cihazı) hızlı bir şekilde şarj edemiyor gibi görünüyor. Varsayılan olarak, 5W veya 7.5W gücündeki cihazları şarj edebilir.

Apple, Manyetik Aksesuar Teknolojisi Olan MagSafe İle Performansı Arttıracak!

Apple, Manyetik Aksesuar Teknolojisi Olan MagSafe İle Performansı Arttıracak!

Apple, iPhone 12'nin tanıtımı sırasında efsanevi MagSafe markasının geri dönüşünü de duyurdu. MagSafe teknolojisi, iPhone için kablosuz bir şarj sistemidir. Bu sistem kullanılarak çeşitli aksesuarlar üretileceği açıklandı.

Apple, yeni iPhone'lar için çeşitli kılıflar, kablosuz şarj cihazları ve hatta banka kartları için bir cüzdan dahil olmak üzere bir dizi MagSafe özellikli aksesuar hazırladı. İPhone'unuzu ve Apple Watch'unuzu aynı anda şarj etmenizi sağlayacak bir MagSafe Duo şarj cihazı da dahil edilecek.

Bir hatırlatma olarak, Apple 2006'dan beri dizüstü bilgisayarlarında MagSafe güç konektörlerini kullanıyor. MagSafe tasarımı kullananlar için, güvenli ve kullanışlı bir teknolojidir. MagSafe teknolojisi 2016 yılında piyasaya çıkan MacBook Pro yer verilmişti. Şirket 2019 yılının sonunda tamamen MagSafe'yi bıraktığını ve dizüstü bilgisayarlarında tamamen USB Type-C'ye geçtiğini açıklamıştı.


Yazarın Diğer Yazıları

Hızlı ve Öfkeli'ye Elveda Deyin Önceki

Hızlı ve Öfkeli'ye Elveda Deyin

Kahveden Sonra İkinci Bağımlılığınız Olacak 13 Netflix Dizisi Sonraki

Kahveden Sonra İkinci Bağımlılığınız Olacak 13 Netflix Dizisi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.