Apple'ın Online Tabanlı WWDC 2020 Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

Apple'ın Online Tabanlı WWDC 2020 Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

Apple Dünya Çapında gerçekleştireceği Geliştiriciler Konferansını (WWDC), 22 Haziran'da tüm geliştiriciler için online tabanlı olarak yapacağını açıkladı.

Apple bu yıl, yıllık olarak gerçekleştirilen Geliştiriciler Konferansını (WWDC) farklı bir yaklaşım getiriyor. Teknoloji devi, dünyanın dört bir yanından geliştiricileri San Jose'de ağırlamak yerine, 22 Haziran'da yalnızca online bir etkinlik ile yapacağını açıkladı. Apple yapacağı WWDC konferansını Apple Geliştirici uygulamasında ve Apple Developer web sitesi üzerinden düzenleyeceğini açıkladı.

Apple, 31 yıldır hiçbir kesinti vermeden düzenli olarak WWDC konferansını yapmaktadır. Firma bu konferansta yeni çıkartacağı ürünlerin tüm donanım dizisi için yazılım güncellemelerini ve geliştirmelerini duyurmak ve önizlemek için WWDC'yi kullanır.

Apple, vazgeçilmez konferansı WWDC 2020'nin, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarda geliştiricinin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS'un geleceği ve güncellemeleri hakkında bilgi almasını sağlar. Geçen yıl Apple, etkinliği, lansmanından bu yana ilk kez iPad'in iPadOS'ta kendi işletim sistemini alacağını duyurmak için kullandı. 

Bu yılki etkinliğin online ortamda ve tamamen ücretsiz düzenleneceğinin açıklanmasından sonra milyonlarca kullanıcı bu etkinliğe daha fazla ilgi gösterileceği söyleniyor. Apple firmasının heryıl yaptığı etkinliğe katılım ücreti kişi başı 1.599 dolar talep ettiğini düşününce, bu yıl ücretsiz olması büyük bir kitleyi kendine çekeceği ortadadır.

Apple'ın kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller

Apple'ın Worldwide Marketing kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, “WWDC 2020, Apple platformlarının geleceğini öğrenmek için Haziran ayında bir hafta boyunca 23 milyondan fazla geliştirici topluluğunu bir araya getireceğini söyledi.”

“Haziran ayında global geliştirici topluluğuyla online ortamda buluşmak ve daha da inanılmaz uygulamalar ve hizmetler oluşturmalarına yardımcı olmak için, üzerinde çalıştığımız tüm yeni araçları paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Bu heyecan verici etkinliğe yaklaştıkça WWDC 2020 hakkında daha fazla ayrıntıyı herkesle paylaşmayı umuyoruz. ” Diye açıklama yaptı.

Apple'ın Online Tabanlı WWDC 2020 Etkinliğinin Tarihi Açıklandı

WWDC 2020 ile gerçekleştirilecek olan ve 13 yaş ve altındaki gençlerin katılımıyla, iPad veya Mac Swift Playgrounds uygulamasını kullanarak etkileşimli bir sahne oluşturabilecekleri  Swift Öğrenci Yarışmasına katılabilirler.

Apple, Yazılım Mühendisliği kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi, “Öğrenciler Apple geliştirici topluluğunun ayrılmaz bir parçasıdır ve geçen yıl WWDC, 37 farklı ülkeyi kapsayan 350'den fazla öğrenci geliştiricinin katılımını gördü” 

“WWDC20'yi dört gözle beklerken toplantımız bu yıl sanal olacak olsa da, dünyanın dört bir yanından genç geliştiricilerimizin yaratıcı katkılarını tanımak ve kutlamak istiyoruz. Bu yeni nesil yenilikçi düşünürlerin Swift Öğrenci Mücadelesi ile fikirlerini gerçeğe dönüştürdüklerini görmek için sabırsızlanıyoruz.” Swift öğrenci yarışması hakkında açıklamada bulundu.

Swift Öğrenci Mücadelesi

Şu anda 175 ülke ve bölgede bulunan App Store, her hafta yarım milyardan fazla insanın ziyaret ettiği dünyanın en güvenli ve en canlı uygulama pazarıdır. Kullanıcıların yeni uygulamalar keşfetmeleri için en iyi yerdir ve her boyuttaki geliştiricinin uygulamalarını dünyadaki müşterilere dağıtmasına izin verir.

 App Store, geliştiricilerin işlerini kurmaları için birçok yol sunar ve 2008'de piyasaya sürüldüğünden bu yana, geliştiriciler kültürü etkileyen ve yaşamları değiştiren yenilikçi uygulamalar geliştirmektedir.

Apple 1984'te Macintosh'u piyasaya sürerek kişisel teknolojide devrim yaptı. Bugün Apple, iPhone, iPad, Mac, Apple Watch ve Apple TV ile inovasyonda dünyaya öncülük ediyor. Apple'ın beş yazılım platformu "iOS, iPadOS, macOS, watchOS ve tvOS" tüm Apple cihazlarında sorunsuz deneyimler sunar ve App Store, Apple Music, Apple Pay ve iCloud gibi çığır açan hizmetler ile insanlara güç verir. Apple'ın 100.000'den fazla çalışanı dünyadaki en iyi ürünleri üretmeye ve dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bırakmaya kendini adamıştır.

Tabii ki, Apple firması online etkinlik faaliyetleri konusunda yalnız değildir. Küresel ölçekte faaliyet gösteren teknoloji firmaları, coronavirüs pandemisi sırasında şunu anladı. Artık her boyuttaki şirketin yüzyüze toplantı yapmak yerine, online tabanlı tanıtım yapmak, hem katılım oranını arttıracak hemde kişilerin salgın süresince temaslarını sıfıra indirecek.

 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Elon Musk ve Tom Cruise Uzayda Film Çekecek Önceki

Elon Musk ve Tom Cruise Uzayda Film Çekecek

Gaspar Noe Kimdir? Sonraki

Gaspar Noe Kimdir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.