Apple App Store, 20 ülkede daha aktif olacak!

Apple App Store, 20 ülkede daha aktif olacak!

Teknoloji devi Apple'ın mobil uygulama mağazası olan App Store, hayatımıza girmesiden bu yana uygulama mağazasını ve kullanım alanını daha da genişletiyor. App Store, bu yıl 20 ülkede daha aktif olacağı söylendi.

Apple geliştirici portalında, bu yıl sonuna kadar uygulama mağazasını daha fazla ülkede kullanıma sunacağını açıkladı. Söz konusu geliştiriciler, yıl sonuna kadar 177 ülke veya bölgede aktif olacağını ve ilk olarak 20 ülkeyi kendilerine pilot bölge olarak seçtiklerini, bu bölgelerde yoğun bir ilgiyle karşılaşacaklarını, App Store üzerinden iPhone ve iPad için programlarını satabilecek konuma geleceğini belirtti.

Apple'ın Pazartesi günü yaptığı açıklamasında, geliştiricilerin 10 Nisan'a kadar sitedeki idari formlardaki bilgileri güncellemesi gerektiğini ve dağıtımın bu belirtilen tarihten sonra başlayabileceğini söyledi.

Apple'ın yaptığı açıklamada, "Sizin gibi geliştiricilerin yaratıcılığı ve inovasyonu sayesinde App Store, dünyanın en güvenli pazarından çok daha fazlası haline gelecektir. Her hafta yarım milyardan fazla ziyaretçi kendisine çekerek, harika uygulamalarla devamlı takip edilen bir platform haline geldi.” Dedi

Apple'ın App Store uygulama mağazası, iPhone'ların, iPad'lerin ve iPod Touch cihazlarının önemli bir özelliği olarak görülüyor ve 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya 2 milyondan fazla uygulamaya erişim sağlıyor. 

Apple App Store, 20 ülkede daha aktif olacak

2008'de piyasaya sürüldüğünde uygulama mağazasının önemli bir özelliği olan, Apple'ın her programı kullanıcılara sunmadan önce incelemesi vaadiydi. 

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Apple, güvenlik uygulamaları sayesinde cihazlarının daha güvenilir olmasının App Store'ye dünya çapında daha fazla güven duygusu beslemesinin, önemli bir nedeni olarak işaret etti.

Apple şirketi Pazartesi günkü açıklamasında uygulama mağazasını genişlettiği ülkeleri listelemedi, ancak 9to5Mac yayınladığı listeğe göre, App Store'de ilk aktif olacağı ülkeler arasında, Afganistan, Irak, Fas ve Ruanda'yı olacağı söylendi.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Seri izleme kalitenizi arttıracak 21 Netflix taktiği Önceki

Seri izleme kalitenizi arttıracak 21 Netflix taktiği

Microsoft, kullanıcılarını güvenlik açığı konusunda uyardı Sonraki

Microsoft, kullanıcılarını güvenlik açığı konusunda uyardı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.