WhatsApp Uygulamasına Gelecek 6 Özellik!


Önümüzdeki haftalarda, WhatsApp kullanıcılarına sunulacak 6 özelliğin listesi açıklandı. Özellikle, WhatsApp Web kullanıcıları için hazırlanan sesli, görüntülü görüşme desteği dikkat çekti.

WhatsApp, dünya çapındaki mesajlaşma platformları arasında en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Uygulama, hafta içi resmi toplantılardan hafta sonu arkadaşları ve aileleri ile sohbet etmeye kadar, günümüzde insanlar büyük çoğunluğu WhatsApp'a bağımlıdır. 

Coronavirüs pandemisi, WhatsApp uygulamasına hem olumlu hemde olumsuz olarak etkilemiştir. Uygulama bu dönemde kullanıcı sayısını arttırırken, aynı zamanda ciddi rakipleri bu dönemde ortaya çıkarmıştır. Özellikle Telegram uygulaması bu dönemde WhatsApp en önemli rakibi haline gelmiştir.

Facebook sahibi olduğu WhatsApp, kendini geliştirmenin, gelecekte rakipleri üzerinde önemli etken olacağının farkındadır. Bu nedenle, kullanıcı deneyimini daha canlı ve etkileşimli hale getirmek için WhatsApp düzenli olarak yeni özellikler ve güncellemeler sunar. Burada, önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak yeni özelliklerden bazılarını listeliyoruz.

<a href='/whatsapp/'>WhatsApp</a> Web Kullanıcıları İçin Sesli, Görüntülü Görüşme Desteği

Uzun Zamandır WhatsApp'a Gelecek 6 Özellik Açıklandı

WhatsApp Web Kullanıcıları İçin Sesli, Görüntülü Görüşme Desteği

Mobil arayüz, kullanıcıların WhatsApp kullanarak arkadaşlarına ve aile üyelerine görüntülü ve sesli arama yapmasına olanak tanır. WABetaInfo'dan gelen yeni bir rapora göre, görüntülü ve sesli arama özelliklerinin çok yakında WhatsApp Web platformu üzerine gelecektir. Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, web platformuna sunulacak görüntülü ve sesli arama desteğinin şuan için test aşamasında olduğunu ve yakın bir zamanda beta kullanıcılarına sunulacağını bildirildi.

Uzun Zamandır WhatsApp'a Gelecek 6 Özellik Açıklandı

Geçmiş Senkronizasyon Özelliği

Geçmiş senkronizasyon özelliği, kullanıcıların mesajları ve diğer sohbetleri zaman dilimi içinde bir cihazdan diğerine kolayca kopyalamasını sağlar. Ek olarak, kullanıcıların mesajlaşma içeriklerini Android cihazlardan iOS cihazlara veya tam tersi şekilde kopyalamalarına izin verecek.

Yeniden Tasarlanan Depolama Kullanımı

WhatsApp'daki depolama bölümü, cihazdaki veri depolama kadar veri kullanım miktarını da takip etmek için çok önemlidir. Geriye dönüp bakıldığında, WhatsApp depolama bölümünü de geliştirirken, depolamayla ilgili verileri analiz etmeyi çok daha etkileşimli hale getirdi. Dahası, iyileştirme görsel olarak uygulamadaki depolamayı yönetmeye dahil olacak.

Çoklu cihaz desteği

WhatsApp, mesajlaşma platformu için çoklu cihaz desteği de sunacak. Güncelleme henüz kararlı sürümünde gelmedi ancak beta güncellemesi test edildi. Bu özellik, kullanıcıların bireysel hesaplarını aynı anda birden fazla cihazdan sorunsuz bir şekilde çalıştırmalarına olanak tanır.

Yeni Duvar Kağıdı Desteği Çok Yakında

WhatsApp yakında kullanıcılar için yeni duvar kağıdı özelliğini tanıtacak. Bu özellik altında kullanıcılar, uygulamanın temasına göre hangi duvar kağıdının kullanılacağını belirleyebilecekler. Ayrıca, WABetaInfo'ya göre, yeni güncelleme, uygulama için duvar kağıtlarını seçerken WhatsApp'tan yeni bir resmi duvar kağıdı uygulaması indirme seçeneğini de genişletecek.

Süresi Dolan Medya - Uzun Süredir Test Ediliyor

Bu özellik kapsamında, başka bir alıcı tarafından gönderilen resimler, videolar ve GIF'lerden oluşan, süresi dolan medya, kullanıcı sohbetten ayrıldığında otomatik olarak silinecektir. Bu özellik, silme işleminden sonra herhangi bir "mesaj silindi" veya "süresi dolmuş medya" mesajı bırakmadan medyayı ortadan kaldıracaktır.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Favori karakterlerinizin gerçek hayattaki hallerini hiç gördünüz mü?

Sonraki

Apple Watch SE Aşırı Isınma Sorunu İle Karşı Karşıya!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.