Aynı Oyuncular Tarafından Oynanan Kötülerin ve Kahramanların Yan Yana 25 Fotoğrafı

Aynı Oyuncular Tarafından Oynanan Kötülerin ve Kahramanların Yan Yana 25 Fotoğrafı

tekmoloji.com hem iyi hem de kötü adam rollerini üstlenmeyi başaran en iyi oyunculardan bazılarının bir listesini oluşturdu.

Söylemeye gerek yok, rol yapmak kolay değil. Konu sadece replikleri hatırlamak, düzgün bir şekilde ifade etmek ve jestlerle ilgili değil. Tüm özelliklerden azar azar olması gerekir - karakteri, duygusu ve yaşam tarzıyla, her ne olursa olsun, tam anlamıyla bir rol üstlenmek yetenek işidir.

Ve bir aktörün hayatında, bazıları seri katiller ya da dünyanın kurtarıcıları kadar büyük ölçüde farklı olan, doldurulacak çok sayıda rol olacaktır.

tekmoloji.com hem iyi hem de kötü adam rollerini üstlenmeyi başaran en iyi oyunculardan bazılarının bir listesini oluşturdu.

Aşağıdaki listeye bir göz atın ve unutmadan, en çok beğendiğiniz oyuncuları ve karakterleri yorumlarda belirtin.

Aynı Oyuncular Tarafından Oynanan Kötülerin ve Kahramanların Yan Yana 25 Fotoğrafı


1
Ian McKellen
McKellen, 60 yılı aşkın süredir oyunculuk sahnesinde ve 120'den fazla film ve dizide yer aldı. En ikonik rollerinden biri, elbette, topraklarda barışı yeniden sağlamaya yardımcı olan ünlü bir büyücüyü canlandırdığı Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serisindeki Gandalf'tır. Aksine, McKellen, X-Men evrenindeki en önemli kötü adamlardan biri olan Magneto'yu da oynuyor.

2
Will Smith
Will Smith'in hem kötü adamı hem de süper kahramanı oynadığı film örnekleri, bu karakterleri tipik bir kötü ve iyi adam olarak göstermedikleri için ilginçtir. Hancock filminde iyi ismini kaybeden bir süper kahramanı canlandırıyor ve Suicide Squad'da karakteri Deadshot ahlaklı bir kötü adam gibi görünüyor. Smith sadece popüler bir oyuncu değil, aynı zamanda bir yapımcıdır. Kendi prodüksiyon şirketi Overbrook Entertainment'a sahiptir.

3
Helena Bonham Carter
Bu oyuncu çok sayıda çarpıcı ve canlı rol oynadı. Bonham Carter'ın oynadığı birçok dikkat çeken karakterden biri, büyücü çocuk Harry Potter hakkındaki film serisindeki Bellatrix Lestrange'dir. Bellatrix rolünü oynadıktan sonra The King's Speech filminde Kraliçe Elizabeth olarak sinemaya geri döndü. Bu rol ona Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu dalında BAFTA ödülünü kazandırdı. İçinde rol aldığı filmlerin ve TV dizilerinin sonsuz listesini görünce, bizi başka hangi unutulmaz karakterlerle tanıştıracağını sorgulamak doğru olur.

4
Rachel McAdams
Aynı yıl, aktris Rachel McAdams'ın iki farklı karakteri canlandırdığı Mean Girls ve The Notebook filmleri çıktı: Şımarık ve kıskanç bir kız olan Regina George ve genç ve sevgi dolu bir kadın olan Allie. McAdams, kariyeri boyunca Midnight In Paris, The Vow ve About Time gibi birçok romantik filmde rol aldı.

5
Heath Ledger
Kariyerinde, Heath Ledger hem kötü adamı hem de kahramanı oynama fırsatına sahip olmakla kalmadı, aynı zamanda A Knight's Tale'den William Thatcher ve The Dark Knight'tan Joker gibi bazı ikonik roller de aldı. İkinci rolün karmaşıklığını anlamak, bunun zihinsel sağlığı üzerinde bir etkisi olup olamayacağına dair soruları gündeme getirdi.

6
Angelina Jolie
Jolie, 1982'de sinemaya ilk çıkışından bu yana 48'den fazla filmde oynadı ve üç Altın Küre ve bir Oscar kazandı. Unutulmaz rollerinden biri, baş kahramanı oynadığı Lara Croft: Tomb Raider'dı. Bu rol için özel bir eğitim alması gerektiği belirtildi. Kariyeri boyunca kötü adam olarak görünme fırsatları da vardı: Kötü bir peri olduğu Maleficent filmi en iyi örneklerinden.

7
Hugo Weaving
Şimdi de başka bir Yüzüklerin Efendisi aktörümüz var, bu sefer İngiliz aktör Hugo Weaving. Elbette V for Vendetta, The Matrix, Mortal Engines gibi filmlerde ve daha önce de belirtildiği gibi, Rivendell'in Yarı Elf Lordu Elrond'u oynadığı Yüzüklerin Efendisi'nde görüldü. Kötü adam kısmına gelince, o Matrix'teki Ajan Smith'di.

8
Mike Myers
Bir oyuncunun aynı filmde hem kötü adamı hem de iyi adamı oynadığını ne sıklıkla görebiliriz? Aktör Mike Myers, Austin Powers: International Man of Mystery'de Austin Powers ve Doctor Evil adlı iki ana karakteri oynayarak bunun mümkün olduğunu gösterdi. Sinemadaki diğer önemli çalışmaları arasında dört filmdeki Shrek'in sesi ve Bohemian Rhapsody'deki Ray Foster karakteri yer alıyor.

9
Gary Oldman
Gary Oldman, Batman film serisinde Gotham Şehri Polisi komiseri James Gordon ve Jean-Baptiste gibi çeşitli karakterleri canlandıran bir dizi filmde rol almış çok sayıda yüzü olan bir adamdır. Beşinci Element'te Dünya'daki yaşamı yok etmeye kararlı ana düşman olan Emanuel Zorg'u canlandırmıştı.

10
Brad Pitt
En çok bilinen Brad Pitt filmlerinden birinin neden Dövüş Kulübü olduğuna hiç şüphe yok, sanırım Dövüş Kulübü'nün ilk iki kuralını duyan ve hatırlayan çok sayıda insan var. Bu filmde Pitt, filmin kötü adamlarından biri olan Tyler Durden'ı canlandırdı. Pitt'in bambaşka bir dövüşçü olarak ortaya çıktığı bir film Troy'du. Bu tarihi filmde Achilles'i canlandırdı.

11
David Tennant
İskoçya'nın en büyük oyuncularından biri olarak da bilinen aktör David Tennant, çok sayıda dizide rol aldı. İmza rollerinden biri, Doctor Who dizisindeki Onuncu Doktor. Tennant'ın bu dizide rol almayı çok istediği için aktör olduğunu biliyor muydunuz? Ve şimdi bu rüyanın ne kadar iyi sonuçlandığını görebiliriz. Ayrıca Kilgrave'i canlandırdığı Jessica Jones dizisinde "kötü adam" tarafını gösterdi. Marvel Comics severler için izlenmesi gereken mükemmel bir film.

12
Arnold Schwarzenegger
Artık California valisi olarak bilinen Schwarzenegger, hala The Terminator ve Predator gibi filmlerde oynayan popüler bir aktör olarak hatırlanıyor. The Terminator'de, gelecekten 1984'e kahramanı Sarah Connor'ı öldürmek için gönderilen bir cyborg oynadı. Bu film, tarzıyla Schwarzenegger'in 1990'da oynadığı filmin tam tersidir. Kindergarten Cop, adalet arayan gizli bir polisi oynadığı ve Schwarzenegger'in film listesine iyi bir adam rolü eklediği bir aksiyon komedisidir.

13
Christoph Waltz
Avusturyalı-Alman aktör Christoph Waltz, onlarca yıldır bu işin içindeydi, bir dizi James Bond filminde, Karayip Korsanları, Alita: Savaş Meleği'nin yanı sıra iyi ve kötü biri olduğu başka iki filmde yer aldı: 2012'nin Zincirsiz Django'sunda Dr. King Schultz ve 2009'un Soysuzlar Çetesi'nde Hans Landa olarak.

14
Demi Moore
Görünüşe göre oyuncu Demi Moore bir değil, en azından hepimizin hatırlaması gereken birkaç kötü karakter oynadı. Charlie's Angels: Full Throttle filmindeki ana düşman olan Madison Lee ve Disclosure'da Meredith Johnson'du. O kadar kötü olmayan rolü L.O.L. filmindeydi. Moore, sorunlu bir genç kızıyla uğraşan anne Anne'yi canlandırdı.

15
Anthony Hopkins
Oyuncu Anthony Hopkins 88'den fazla filmde rol aldı, ancak ona sayısız ödül kazandıran en ikonik kötü adam rollerinden biri, Kuzuların Sessizliği'ndeki Dr. Hannibal Lecter'dir. Psikotik bir karakteri canlandırmada iyi olduğu kadar, Thor'daki Odin'i canlandırması da kahraman iyi adam rolleri için çok uygun olduğunu gösterdi.

16
Meryl Streep
"Kuşağının en iyi oyuncusu" olarak tanınan Meryl Streep, 40 yılı aşkın süredir sinema endüstrisinin içinde. Özellikle modayı sevenler için en çok bilinen rollerinden biri, The Devil Wears Prada'daki Miranda Priestly'dir. Filmde, herhangi birinin gününü cehenneme çevirebilecek öfkeli bir kadını canlandırıyor. Streep'in Mamma Mia'da canlandırdığı Donna, tam tersi karakterdir. Donna hafif kalpli bir annedir - pozitiflikle dolu bir karakterin neredeyse mükemmel bir örneğidir.

17
Ralph Fiennes
Bu, Fiennes'in Tekmolojide girdiği ilk liste değil. Kısa bir süre önce, Fiennes'in tek bir filmde üç farklı rol oynadığı, Sunshine'da Ignatz Sonnenschein, Adam Sors ve Ivan Sors gibi aynı filmde birden fazla rol oynayan oyunculara yer verdik. The Grand Budapest Hotel filminden Mösyö Gustav ve Schindler'in Listesi filminden Amon Goeth rolleriyle geri döndü.

18
Johnny Depp
Hiç şüphe yok ki Jonny Depp 81'den fazla rol oynayan en popüler oyunculardan biri. İlk önemli rollerinden biri aynı adlı filmdeki Edward Scissorhands'dı. 17 yıl sonra Depp, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street'te Sweeney Todd rolünü canlandırdığında makas bıçaklarından düz bir tıraş makinesine geçti.

19
Charlize Theron
Oscar ödüllü dramatik aktris, aksiyon kahramanı ve komedi yıldızı Charlize Theron son 20 küsur yıldır sinema dünyasında, ancak son yıllarda daha aktif olarak üretmeye başladı. Tabii bu listeyi Mad Max: Fury Road'da Imperator Furiosa ve Snow White ve Huntsman'da Ravenna olmadan hazırlamak olmaz.

20
Jack Nicholson
Jack Nicholson, 60 yıllık oyunculuk kariyeri boyunca bazı cüretkar roller oynadı. Bunlardan biri The Shining'deki Jack Torrance. Bu filmi görmediyseniz, muhtemelen hala internette dolaşan tüm capslerden aşinasınızdır. Nicholson'ın oynadığı bir diğer önemli rol ise, zeki ve sinsi bir kahraman olan Randle McMurphy'yi canlandırdığı One Flew Over the Cuckoo's Nest filmiydi. Bu rol için Nicholson, En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'nü aldı.

21
Christian Bale
İngiliz aktör Christian Bale 80'lerin başından beri aktif olsa da, en çok 2000'li yıllarda yaptığı filmlerle tanınıyor. Yani, DC’nin Batman filmlerinde 2005-2012 yılları arasında Batman maskesinin arkasındaki yüzlerden biridir. Ancak Maskeli süvari olmadan önce, daha çok Amerikan Sapığı olarak bilinen Patrick Bateman'dı.

22
Joe Pesci
Home Alone filminde aktör, en unutulmaz kötü adamlardan biri olan Harry Lime'ı canlandırdı. Ve sanırım onu ​​her yıl Noel'den önce görüyoruz, çünkü Home Alone hala en çok izlenen filmlerden biri. Pesci'nin iyi bir dost Vinny'nin başrolünü oynadığı bir başka harika komedi de Kuzenim Vinny'dir. Pesci, kariyeri boyunca 32'den fazla filmde oynadı. Ve onun bir müzisyen olduğunu biliyor muydunuz?

23
Lucy Liu
Lucy Liu kariyerine 1991 yılında başladı ve o zamandan beri çok iyi bilinen rollerde oynadı. Kill Bill'deki suç örgütü O-ren Ishii'nin lideri ve Charlie’s Angels'daki Alex Munday karakterleri, olağanüstü özelliklere sahip güçlü kadınları tasvir ediyor. Film ve TV şovları listesinde Stage Mother ve Why Women Kill var.

24
Chris Evans
Kaptan Amerika'daki süper kahraman Steve Rogers'tan Knives Out'taki düşman Ransom Drysdale'e kadar Chris Evans, yaklaşık 24 yıldır çeşitli ve tanınmış roller oynadı. Tam zamanlı bir Kaptan Amerika olmasının yanı sıra, Snowpiercer adlı distopik bir filmde ve Before We Go'da romantik dramada oynadı. Ve yaklaşan animasyon filmi Lightyear'da Buzz Lightyear'ın sesi olacağını biliyor muydunuz?

25
Tom Hardy
Eğer Inception filmini bir oturuşta bitirmek için mücadele ediyorsanız, muhtemelen Tom Hardy'nin rolünü hatırlarsınız. Ancak oynadığı tek önemli film bu değil. Başlıca iyi adam karakterlerinden biri olan Max Rockatansky'yi canlandırdığı Mad Max: Fury Road filmi eleştirmenlerden çok iyi eleştiriler aldı. Bu da filmdeki performansı hakkında çok şey söylüyor. Bununla birlikte, kötü niyetli Bane'i oynadığı The Dark Knight Rises yapımı hakkında çeşitli görüşler vardır.

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung, Galaxy S21 Serisi Cihazlar İçin Yeni Güncelleme Alacak! Önceki

Samsung, Galaxy S21 Serisi Cihazlar İçin Yeni Güncelleme Alacak!

Spotify, Android Platformunda 1 Milyar İndirmeye Ulaştı Sonraki

Spotify, Android Platformunda 1 Milyar İndirmeye Ulaştı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.