Apple WWCD etkinliğini bu yıl online olarak yapılacak

Apple WWCD etkinliğini bu yıl online olarak yapılacak

Apple firması tarafından yeni çıkartacağı İPhone telefonlarını tanıtmak için önemli bir yere sahip olan WWDC etkinliği iptal edilmişti. Apple etkinliği online platformda yapma kararı aldığını söyledi.

Apple firmasının her yıl gerçekleştirdiği etkinliği olan, WWDC (World Wide Developer Conference) bu yıl yapılmamasına karar verilmişti. Apple firması etkinliği toplu bir yerde yapılmasını iptal etti ama etkinliğin online platforda yapılması için çalışmalarını devam ettiğini söyledi. Apple tarafından, online yapılması planlanan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansının "milyonlarca geliştirici" ile bağlantı kurmasına izin vereceğini söyledi.

Apple WWCD etkinliğini bu yıl online olarak yapılacak

Apple'ın kıdemli yardımcısı Phil Schiller, "Mevcut sağlık durumu nedeniyle, online bir açılış konuşması ve oturumlarla tam bir program sunan, yeni bir WWDC 2020 formatı oluşturmak için çalışıyoruz " diyerek söze söyle devam etti.

Schiller, "Önümüzdeki haftalarda tüm detayları paylaşacağız." Etkinlik genellikle Haziran başında gerçekleşir, ancak Apple henüz online WWDC 2020 için kesin tarihleri ​​açıklamamıştır.

Apple WWCD etkinliğini bu yıl online olarak yapılacak

Apple, coronavirüs dünyaya yayıldığı için faaliyetlerini erteleyen veya iptal eden firmalarını başında gelmektedir. İnternet devleri olan Facebook ve Google'da kendi konferanslarını iptal etmişlerdi. Bu yıl yapılması düşünülülen büyük organizasyonlar, Teksas'taki heryıl yapılan SXSW müzik ve teknoloji festivali, San Francisco'daki Oyun Geliştiricileri Konferansı ve Los Angeles'taki Elektronik Eğlence Fuarı dahil iptal olan büyük teknoloji konferanslarıdır.

Apple WWCD etkinliğini bu yıl online olarak yapılacak

Apple tipik olarak iPhone'ları ve iPad'leri için genişletilmiş özelliklere sahip yeni iOS yazılımını duyurmak için WWDC'yi kullanır ve genellikle sonbaharda yeni akıllı telefonların yanında yayınlanır. Apple firması, genellikle yeni Mac yazılımlarını ve Mac Pro masaüstü ve Apple Pro Display XDR gibi cihazları geçen yılki etkinlikte duyurmuştu.

Apple, WWDC etkinliğini 2017'den beri San Francisco McEnery Kongre Merkezi'nde yapıyordu ve San Francisco'daki Moscone West'teki alanı genişlettikten sonra taşındı. Apple, bu yıl online bir platfonm üzerinden WWDC'yi yapmayı planladığı için, geliri kaybolacak bölge halkının kazancını dengelemek amacıyla, yerel San Jose kuruluşlarına 1 milyon dolar taahhüt edeceğini söyledi.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy S9 nasıl hızlandırılır? Önceki

Samsung Galaxy S9 nasıl hızlandırılır?

Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti Sonraki

Bill Gates Microsoft'un yönetim kurulundan istifa etti

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.