Bitcoin nasıl satılır

Bitcoin nasıl satılır

Bitcoin'in abartıldığı gerçeğinden korkuyor musunuz? Elinizdekileri nasıl satacağınızı aşağıda açıklamaya çalıştık.

Başka bir düşük seviyeye ulaştığında Bitcoin'den çıkma zamanının geldiğine mi karar verdiniz, yoksa sadece bunu yapmaya hazır olmak mı istiyorsunuz? Bu kılavuzda, istediğiniz zaman uzaklaşabileceğinizden ve alacaklı olduğunuz şeyi elde edebildiğinizden emin olmak için Bitcoin'lerin nasıl satılacağını öğreteceğiz. Yine de, herkesle aynı anda satmaya karar verirseniz, birkaç sorunla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Neyse ki, burada hepsinden bahseceğiz böylece kriptonuzu doğru şekilde sattığınızdan emin olabilirsiniz.

Bitcoin nasıl satılır

1. Adım: Bir değişim hesabı oluşturun


 
Bitcoin'inizi nakit paraya dönüştürmenin en basit ve 'otomatik' yolu bir değişim platformudur. Bitcoin'inizi sizin için satarak, ünlü ademi merkeziyetçi kripto para birimi için bir orta adam gibi davranıyorlar. En popüler ve iyi bilinenlerden biri olduğu için Coinbase'i öneririz. Kendinizinkini seçmeyi tercih ederseniz, Bitstamp ve Bitfinex gibi popüler uluslararası seçenekler de dahil olmak üzere seçebileceğiniz birçok şey var.

Bir hesaba kaydolmak kolaydır, ancak atlamanız gereken bazı adımlar vardır. Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak, siteye belirli kimlik formları göndermek anlamına gelebilecek farklı "Müşterinizi Tanıyın" kurallarına uymanız gerekir. Bunun işlenmesi birkaç gün sürebilir. Aynı zamanda Coinbase Pro'ya kaydolmak, kesinlikle gerekli olmasa da, satışınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanız için tavsiye edilir.

Hesabınız oluşturulduktan sonra, işleminizi yaptıktan sonra paranızı olabildiğince az güçlükle alabilmeniz için banka hesabınızı bağlayın.

2. Adım: Bitcoin'inizi değişim cüzdanınıza aktarın


 
Coinbase ile işlem yapmak için Bitcoin'inizi bir değişim cüzdanına göndermek ve orada satışa hazır tutmanız gerekir. 

Yeni başlayanlar, Coinbase işlemleriyle otomatik olarak çalıştığı için cüzdanı süper basitleştiren Coinbase Cüzdan uygulamasını her zaman kullanabilirler. Sadece uygulamayı açın ve "Şimdi Bağlan" bildirimini bekleyin ve Coinbase giriş bilgilerinizi girin. Bildirimi görmüyorsanız, başlamak için her zaman Ayarlar'a gidebilir ve Coinbase'e Bağlan'ı seçebilirsiniz. Coinbase Cüzdan ayrıca, Coinbase Commerce programının bir parçasıysa tüccarlara doğrudan duvardan ödeme yapma yeteneği de dahil olmak üzere birkaç kullanışlı özelliğe sahiptir.

Coinbase güvenliği iyidir, biyometri ve gelişmiş kimlik doğrulama teknolojisi için destek sağlar. Ancak, başka bir dijital cüzdan kullanmayı tercih ediyorsanız, ayarlarına gidin ve bir döviz değişimine bağlanmanın yollarını arayın. Coinbase giriş bilgilerinizi en popüler dijital cüzdanlara girebilmeniz ve bağlamak için bir kimlik doğrulama işlemi başlatabilmeniz gerekir. Bununla birlikte, bu işlemin tamamlanması birkaç gün sürebilir, bu yüzden kesinlikle bir son dakika adımı değildir. Kesinlikle bir son dakika adımı değil.

3. Adım: Bir satış siparişi verin


 
Döviz hesabınız ayarlandığında, banka hesabınız bağlandığında ve Bitcoininiz borsaya yatırıldığında, aslında bir satış yapmanın zamanı artık gelmiştir. Coinbase'in son sürümü bunu çok kolaylaştırıyor. Üst menüden Satın Al / Sat'ı seçin ve Satış bölümüne gidin. Tercih ettiğiniz para birimi olarak Bitcoin'i seçin ve Para Yatırma bölümünde paranız için doğru hedefin seçildiğinden emin olun. Hesabınıza bağlı bir banka hesabınız varsa, doğrudan aktarım için buradan seçebilirsiniz.

Ne kadar Bitcoin'e sahip olduğunuzu görmek için bağlı cüzdanınızı kontrol edin ve satmak istediğiniz miktarı seçin. 2018'de Coinbase, ticaret için varsayılan sınırlarını yükseltti ve insanların satın aldıktan hemen sonra kripto para birimi ile ticaret yapmalarına izin verdi, bu da bu özel hizmeti neden bu kadar sevmemizin en iyi nedenlerinden biridir. Haftalık banka limitinizi aynı bölümde görebilirsiniz. Son olarak, bu satışı tekrarlamak isteyip istemediğinizi ve varsa hangi sıklıkta yapacağınızı seçin. Ardından Bitcoin Sat'ı seçin. Bu kadar!

Satış tamamlanmadan önce kısa bir bekleme süresi olacaktır. Bu süre zarfında istediğiniz kadar satış yapabilirsiniz, ancak transferler, bekleme süreleri bitene kadar bitmeyecektir.

Ne zaman satılacağına karar vermeye gelince bu çok fazla yatırım tavsiyesi anlamına geliyor ve uzun vadeli planlarınıza ve ne kadar Bitcoin taşımak istediğinize bağlı olarak birçok strateji var. Bitcoin son zamanlarda uzun süren devalüasyon ve düzeltmelerden geçmekte ve hafif iyileşmelerle karıştırılmaktadır. Satış için en uygun zamanın ne zaman olduğuna karar vermek için bazı ciddi araştırmalar gerekebilir.

Alternatif yöntemler


 
Gerçek satış sürecinde daha fazla yetkiye sahip olmayı tercih ediyorsanız, doğrudan işlemler (veya eşler arası işlemler) olası bir alternatiftir. Kayıt olmanız gerekir; bu, bazı durumlarda kimliğinizi onaylamanız anlamına gelir; bu nedenle, tüm satış yöntemlerinde olduğu gibi, hesabınızı gerçekten satmak istediğiniz zamandan önce iyi bir şekilde kurmanızı öneririz. Yine de kurulduktan sonra, Bitcoinlerinizi çok daha 'doğrudan' bir şekilde satabilirsiniz.

İşlemlerin otomatikleştirildiği exchange'lerin aksine, işlemi alıcıyla doğrudan iletişim halinde gerçekleştirmeniz gerekir. Belirli bir ücret için bir satış belirlediğinizde ve birisi anlaşmaya varılan fiyattan satın almak istediğinde, site işlemle devam edebileceğiniz konusunda sizi uyaracaktır. Onay verdiğinizde alıcı size ödeme yapar ve karşılığında onlara kripto para birimini gönderirsiniz.

Ödemeyi yapmanın asıl yöntemi, büyük ölçüde ticareti yaptığınız platforma bağlı olacaktır. BitQuick gibi siteler, banka hesap havalelerini kullanarak işleri yalnızca çevrimiçi tutar. Bununla birlikte, LocalBitcoin veya Paxful gibi sitelerin Moneygram, hediye kartları ve hatta elden ödeme gibi çok daha fazla seçeneği vardır. 

Bu yöntemlerden bazıları çok daha zaman alıcı olsa da, birçoğu çok daha anonimdir ve sizin için bir avantaj ise, işleminizi meraklı gözlerden uzak tutmanıza izin verebilir. Şahsen alım satım yapmaya karar verirseniz, bunu halka açık bir ortamda yaptığınızdan emin olun.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Android ve iOS için en iyi YouTube ipuçları Önceki

Android ve iOS için en iyi YouTube ipuçları

Mac'te Fortnite nasıl oynanır? Sonraki

Mac'te Fortnite nasıl oynanır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.