Bu filmler sizi öyle içine çekecek ki, kendinize gelemeyeceksiniz!

Bu filmler sizi öyle içine çekecek ki, kendinize gelemeyeceksiniz!

Nefesinizi kesen bir film izlerken ağlamaktan korkmuyorsanız bu 15 sinema şaheserine mutlaka göz atın. Bu filmleri izledikten sonra kendinizi toparlamanız zaman alacak.

Bazı insanlar gerçek sanatın gerçekten güçlü duygular hissettirmesi gerektiğine inanıyor. Bunu başarabilen filmler bizi sarsabilir ve birkaç saatliğine konfor alanımızın dışına çıkarabilir. Bu filmler, gerçek hayatta deneyimleyemediğimiz duyguları bize hissettirme yetenekleri açısından özellikle değerlidir.

Bu filmler sizi öyle içine çekecek ki, kendinize gelemeyeceksiniz!


1
A Private War, 2018
Film, bir İngiliz gazetesi olan The Sunday Times için çalışan bir savaş muhabirinin hikayesini anlatıyor. Dünyanın her yerindeki sıcak noktalara seyahat ediyor. Tüm zorluklara, sürekli yaralanmalara ve savaş çatışmalarının dehşetine rağmen, düzenli olarak Kosova, Çeçenya, Sierra Leone, Zimbabve, Sri Lanka ve diğer ülkelerden yazılar yazıyor. Politikacıların ve hükümet yetkililerinin görmediği şeyleri görüyor. Gerçeği olabildiğince hızlı söylemek ve diğer insanların hikayeleriyle savaşı durdurmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor.
Film, ilk olarak 2012 yılında Marie Brenner tarafından Vanity Fair'de “Marie Colvin'in Özel Savaşı” makalesinde anlatılan gerçek bir hikayeye dayanıyor.
IMDb derecesi - 6.7

2
All the Invisible Children, 2005
Bu film 7 kısa filmden oluşuyor. Her biri, etraftakilein farkında bile olmadığı zor bir hayat yaşayan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Gecekondu mahallesindeki çocukların, bir çingene çocuğun, bir çocuk askerin ve diğerlerinin öyküleri o kadar çok sorunu karıştırıyor ki, insanlar hakkında konuşmamayı tercih ediyorlar - ağlamamak çok zor. Hepimiz bir zamanlar çocuktuk, ama çoğumuz bunu çoktan unutmuşuzdur.
Bu film, UNICEF ve BM Dünya Gıda Programı'nın dünya çapındaki bir projesinin parçasıdır.
IMDb derecesi - 7.6

3
Then Came You, 2019
Calvin hipokondriden muzdariptir ve sürekli gerçekte sahip olmadığı hastalıkları olduğunu hayal eder. Hayatından zevk alamaz. Skye ise tam tersi - çok yakında bitecek olsa da hayatından zevk alıyor. Calvin, Skye ile tanıştıktan sonra, Skye'nin eksantrik bir yapılacaklar listesi olduğunu öğrenir ve onun hayallerini gerçekleştirmek için birlikte çalışırlar.
IMDb derecesi - 7.1

4
Ombline, 2012
Ombline, işe yaramaz bir ailede büyüdü ve birine saldırmaktan 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bir ay hapis yattıktan sonra hamile olduğunu öğrendi ve bu haber dünyaya bakışını değiştirdi. Kanuna göre, bebek ancak 1,5 yaşına gelene kadar kalabilir ve bundan sonra çocuğun başka bir aileye veya bir yetimhaneye gitmesi gerekiyor. Ombline, bunun olmasını istemediğinin farkındadır ve cezası bittikten sonra anne olmayı hak ettiğini hakime kanıtlamak için elinden geleni yapacaktır.
IMDb derecesi - 6.8

5
Amour, 2012
Georges ve Anne müzik öğretmenleridir. 80 yaşındalar ve tüm hayatlarını birlikte geçirdiler, ve kendi ailesine sahip bir kızları oldu. Ancak kötü bir şey olur: Anne'nin ciddi bir sağlık sorunu vardır - vücudunun yarısı felç olur ve hafızasını kaybetmeye başlar. Georges bu zorluğun üstesinden gelebilecek mi?
IMDb derecesi - 7,9

6
A Mighty Heart, 2007
Bu film, bir soruşturma yürüten ve terör örgütü "El Kaide" ile Pakistan'ın özel kuvvetleri arasında bir bağlantı arayan gazeteci Daniel Pearl'ün hikayesini anlatıyor. Görüşmelerinden birinin ardından Daniel ortadan kaybolur ve hamile eşi Mariane Pearl onu aramaya başlar. Mektuplarında ipuçları aramak için Pakistan polisine, ABD büyükelçiliğine ve FBI'a gider.
Film gerçek bir hikayeye ve Daniel’in karısının aynı adlı Mighty Heart adlı anısına dayanıyor.
IMDb derecesi - 6.7

7
Heaven, 2002
Bu, Cate Blanchett'in başrol oynadığı psikolojik bir dram. Adaleti kendi elleriyle sağlamaya çalışan bir kadının hikayesini anlatıyor. Öğretmen olan Philippa, kocasını ve birkaç öğrencisini uyuşturucu yüzünden kaybeder. Uyuşturucu satan bir doktorun suçlu olduğunu düşünür, ancak polis soruşturma başlatmayı reddeder, bu yüzden kadın her şeyi kendi başına yapmaya karar verir. Ama kendini neyin içine soktuğunun farkında değildir.
IMDb derecesi - 7.1

8
Goodbye Christopher Robin, 2017
Birdenbire ünlenen bir çocuk böyle bir yükün altında ezilebilir eve ünlü yazar Alan Milne'in oğlu Christopher Robin bunu herkesten daha iyi biliyordu. Birinci Dünya Savaşı'ndan döndükten ve travma sonrası stres bozukluğu yaşayan Alan, yeniden yazmaya başlamak istediği Londra banliyösüne taşındı. Oğluyla yaptığı uzun yürüyüşler sırasında Milne, Winnie-the-Pooh hakkında dünya çapında bir hit haline gelen hikayeler uydurur ve anlatır. Daha sonra, bu hikayelerin ana karakteri olan Christopher Robin, şöhretin ona hissettirdiği stresle başa çıkmak zorunda kalır.
IMDb derecesi - 7.1

9
The Discovery, 2017
Thomas Harbor, insanların öldükten sonra bir rüya dünyasına gittiklerini keşfetmesiyle dünya nüfusunu şok eder. Hatta kimsenin keşfinden şüphe duymaması için sağlam bir kanıt sunar. Bundan sonra intihar oranı çılgın bir hal alır. Durum kontrolden çıkar ve Tom’un karısı ve çocukları bile intihar etmeyi düşünür. Tom daha sonra milyonlarca ölümü nasıl önleyeceğine ve durumu nasıl değiştireceğine dair bir fikir bulmaya çalışır.
IMDb derecesi - 6.3

10
5 Flights Up, 2014
Ruth ve Alex 50 yıldan fazla bir süredir evliler. Aşkları öğrenciyken başladı ve hala birbirlerine çok aşıktırlar. Her gün 5. kata çıkmaları zorlaştığı için evlerini satmaya ve yeni bir ev almaya karar veriyorlar. Ama daireleri o kadar anılarla dolu ki, vazgeçmek gerçekten zor. Aynı zamanda, köpeğinin ciddi şekilde hasta olduğunu ve pahalı bir sırt ameliyatı geçirmesi gerektiğini öğrenirler.
Ruth ve Alex'in çok zor kararlar vermesi gerekiyor, ama hayat tam da bundan ibaret.
IMDb derecesi - 6.2

11
Okuribito, 2008
Çello sanatçısı Daigo Kobayashi orkestradaki işini kaybeder ve nasıl yaşayacağını bilemez. Bir gün gazete okurken bir şirkette "seyahatte yardım edecek" bir kişiye ihtiyaç duyan bir iş ilanı görüyor. Daigo hemen işe alınır. Kendisine büyük miktarda para teklif edilir, ancak "yardım" ve "seyahat" kelimelerinin cenaze töreni hizmetleri için süslü laflar olduğundan şüphelenir. Daigo, yaptıklarını diğer insanlardan saklamak zorundadır çünkü Japonya'da çok az saygı gören bir iştir. Herkes, işinin ne olduğunu öğrendikten sonra ailesini tutabilecek mi, evli kalabilecek mi ve hala arkadaşları olacak mı?
IMDb derecesi - 8.1

12
Shot Caller, 2018
Aslında yasalara saygılı bir vatandaş olan ana karakter bir kaza nedeniyle cezaevine giriyor. Orada kaldıkça, kendini korumak için o kadar çok karar vermesi gerekiyor: Hapishane kavgalarına katılır, bir mafya çetesine katılır ve büyük patron olur. Süresini tamamladıktan sonra normal hayatına dönmenin çok daha zor olduğunu fark eder. Ve hapishane çeeleri de onu ve ailesini tehdit etmeye devam eder.
IMDb derecesi - 7.3

13
Freak Show, 2017
Billy Bloom ve ailesi, Billy'nin yeni bir okula başlayacağı küçük bir kasabaya taşınır. Ama okul ona çok muhafazakar gelir. Öğretmenler adil değildir ve fikirlerini ona empoze etmeye çalışırlar. Böylece protesto etmeye karar verir. Her gün kadın kıyafetleri giyer ve makyaj yapar ve kısa süre sonra yerel güzellik yarışmasını bile kazanmaya çalışır.
IMDb derecesi - 6.3

14
A Moment to Remember, 2004
Kim Su-jin, evli olduğunu öğrendikten sonra uzun süredir birlikte olduğu sevgilisinden ayrılır. Mimar olmayı hayal eden Choi Chul-soo ile tanışana kadar bu ihaneti kaldıramayacağından emindir. Birbirlerine aşık olurlar ve evlenirler ve şimdi Kim Su-jin, hayatında artık daha fazla acı çekmeyeceğine ikna olmuştur. Ama sonra kendisie anılarını yok eden bir hastalık teşhisi konur.
IMDb derecesi - 8.2

15
6 Below: Miracle on the Mountain, 2017
Geçmişte Eric LeMarque ünlü bir hokey oyuncusuydu ve şimdi, kariyeri bittikten sonra genellikle eğlence için snowboard yapıyor. Bir gün, kurtarma ekiplerinin yaklaşan bir fırtına hakkındaki uyarılarını görmezden gelerek snowboard yapmaya karar verir. Ama yokuş aşağı gittiğinde, fırtına yüzünden geri dönüş yolunu bulamaz. Bu yüzden sabaha kadar beklemeye ve eve dönmek için kendi izlerini kullanmaya karar verir, ancak izler kaybolur. Eric şimdi bir kar çölünde kaybolmuştur ve hayatta kalmak için doğayla savaşmak zorundadır.
Film, hokey şampiyonu Eric LeMarque'ın başına gelen gerçek bir hikayeye dayanıyor.
IMDb derecesi - 5.7

Yazarın Diğer Yazıları

Xiaomi: Kendi Elektrikli Otomobilini Geliştirmeye Başlayacak! Önceki

Xiaomi: Kendi Elektrikli Otomobilini Geliştirmeye Başlayacak!

Xiaomi Mi 11 Pro Gelişmiş Kamera Sensörlüne Sahip Olacak! Sonraki

Xiaomi Mi 11 Pro Gelişmiş Kamera Sensörlüne Sahip Olacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.