Çarpıcı Oyunculuklarıyla Tek Bir Yıldıza Dayanan 14 Film

Çarpıcı Oyunculuklarıyla Tek Bir Yıldıza Dayanan 14 Film

Tekmoloji olarak bizler, bir oyuncunun yönetmenin fikrini nasıl mükemmel bir şekilde gösterebildiğine ve izleyicileri olay örgüsüne tamamen boğduğuna her zaman şaşırırız. Bu filmlerden birkaçını hatırlayalım.

Hepimiz bir filmde birçok farklı aktörün başrol oynadığını görmeye alışkınız: ana oyuncular, destekleyiciler ve kalabalık sahnelerin oyuncuları. Kural olarak, diyalog, insanlar ve dinamik sahnelerin bolluğu heyecan yaratır. Ama yine de, her film kendi tarzında benzersizdir: bazıları sayısız rolün varlığıyla övünebilirken, diğerleri izleyicileri parlak bir yıldızın oyunculuk yetenekleriyle şaşırtabilir.

Çarpıcı Oyunculuklarıyla Tek Bir Yıldıza Dayanan 14 Film


1
127 Hours (2010)
Kaya tırmanışı ve keşfedilmemiş mağaraların hevesli hayranı, kanyon vadisine bir sonraki yolculuğuna çıkıyor. Dikkatsiz bir hareketi ile kapana kısılması bir oluyor.
Çekimler arasında, James Franco taşların arkasına sakladığı kitapları okuyordu. Bunu kendini klostrofobisinden uzaklaştırmak için yaptı. Bu arada, film yönetmeni başlangıçta ana rolü Cillian Murphy'nin hatta Shia LaBeouf'un oynamasını planlamıştı.
IMDb — 7.5

2
Into the Wild (2007)
Genç bir adam, medeniyetin tüm faydalarına hayır demeye ve ülke çapında yalnız bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Biriktirdiği tüm parayı bir hayır kurumuna verir ve ardından Alaska'nın ıssız bölgelerinde yolculuğuna başlar.
Ana rolü oynayan aktör Emile Hirsch, bir keşiş imajını makul bir şekilde yansıtmak için 40 kilo verdi. Filmdeki tüm tehlikeli numaraları tek başına yaptı.
IMDb — 8.1

3
Bronson (2008)
“İngiltere'deki en havalı mahkum” hikayesi Tom Hardy tarafından oynandı. 1974'te Michael Peterson bir postaneyi soydu ve 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak 34 yıl hapis yattı.
Tom Hardy, Charles Bronson ile birkaç görüşme yaptı ve iyi arkadaş oldular. Charles, Hardy'yi onu oynayabilecek tek kişi olarak gördüğünü söyledi. Gerçek Bronson'ın filmi izlemesine izin verilmedi, ancak annesi filmi beğendiyse onun için yeterli olacağını söyledi.
IMDb — 7.1

4
Gravity (2013)
Bir tıp mühendisliği uzmanı, bazı bilimsel araştırmalar yapmak üzere uzaya gönderilir. Öngörülemeyen bir durum sonucunda bir felaket meydana gelir.
James Cameron, Gravity'yi en iyi kozmik film olarak nitelendirdi. Bu arada, filmin neredeyse %80'i bilgisayar grafiklerinden oluşuyor. Efsanevi Avatar bile sadece %60 bilgisayar grafiğinden oluşuyor.
IMDb — 7.7

5
The Martian (2015)
Yaklaşan bir fırtına nedeniyle, "Арес-3" mürettebatı gezegeni acilen terk etmek zorunda. Tahliye sırasında mühendis ve biyolog Mark Watney ortadan kaybolur ve mürettebat onun öldüğünü varsayar.
Matt Damon'ın solo sahneleri 5 hafta boyunca çekildi. Kulağa ne kadar garip gelse de, filmin planlanan vizyona girmesinden 4 gün önce NASA, Mars yüzeyinde hala tuzlu su akıyor olabileceğini duyurdu.
IMDb — 8.0

6
Man Push Cart (2005)
Ahmad adlı bir göçmen, her geceyi ağır arabasını New York sokaklarında hareket ettirerek geçirir. Ve soru şu: Kaderini hiç değiştirebilecek mi?
Ünlü sinema eleştirmeni Roger Ebert, “Film, Manhattan'da İran doğumlu bir Amerikalı ve Pakistan doğumlu bir Amerikalı tarafından çekildi. Yapmacık melodramdan ve sahte gerilimden arındırılmış, kahramanının günlük ekmeğini kazandığı sıkı çalışmayı yüceltiyor.”
IMDb — 7.0

7
The Machinist (2004)
Bir fabrika işçisi olan Trevor Reznik, bir yıldır uykusuzluk çekiyor. Bu nedenle, çılgın bir rüyayı daha az çılgın olmayan bir gerçeklikten ayırt etmesi giderek daha zor hale geliyor. Bu filmin her sahnesi inanılmaz gerilim dolu.
Bu arada, Christian Bale filmde oynamak için kendi inisiyatifiyle 63 kilo verdi. Daha sonra oyuncu, bu kadar hızlı kilo kaybı nedeniyle bazı sahnelerde koşmanın bile zor olduğunu itiraf etti.
IMDb — 7.7

8
Phone Booth (2002)
Sıradan bir telefon görüşmesinin bir kişinin hayatını nasıl değiştirebileceğini hiç düşündünüz mü? Stu Shepard içgüdüsel olarak telefonu kaldırıp bir aramayı cevaplamaya karar verir ve kendini korkunç bir oyunun içinde bulur.
Stu'nun her şeyi itiraf ettiği sahne ilk çekimde yapılmıştı ve Colin Farrell'ın gözyaşları gerçekti. Bu sahneyi çektikten hemen sonra mükemmel oyunculuğu için sette bulunan herkesten inanılmaz alkış aldı.
IMDb — 7.0

9
Truman Show (1998)
Truman küçük bir şehirde sakin bir hayat yaşıyor: işe gidiyor, bir kızla çıkıyor ve arkadaşlarıyla takılıyor. Aniden, etrafındaki insanların profesyonel oyuncular olduğunu, etrafındaki her şeyin sahte olduğunu fark etmeye başlar.
Bu film Jim Carrey için ilk ciddi drama rolü oldu. Filmin orijinal konusu çok daha karanlıktı: İçinde Truman çıldırır, kavga eder ve karısını aldatır.
IMDb — 8.1

10
Rear Window (1954)
Bacağını yaraladıktan sonra artık evden çıkamayan bir foto muhabiri, tüm zamanını tekerlekli sandalyede geçirmek zorundadır. Yavaş yavaş can sıkıntısından pencereleri avluya bakan komşularını izlemeye başlar.
Filmin oluşturulduğu anda, bu filmin setleri Paramount Pictures stüdyosundaki en büyük setlerdi. Ancak, ana yıldız olan ve setteki tüm dikkati çeken Grace Kelly'ydi - tüm ekip onu her gün görmek için can atıyordu.
IMDb — 8.4

11
I Am Legend (2007)
Film, gezegen nüfusunun büyük bir bölümünü zombi-vampirlere dönüştüren bilinmeyen bir virüs hakkında aynı adlı bir romana dayanıyor.
Will Smith, birlikte oynadığı köpeğe aşık oldu. Köpeğe o kadar bağlandı ki, çekim bittikten sonra onu sahiplenmek istedi ama köpeğin eğitmeni reddetti. Will, role uygun şekilde hazırlanmak için tamamen yalnız olmanın nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışan eski mahkumlarla iletişim kurdu.
IMDb — 7.2

12
Cast Away (2000)
Chuck Noland, uluslararası teslimat hizmeti FedEx'in bir çalışanıdır. Başka bir teslimat sırasında, ana karakter bir uçak kazası geçirir, ancak mucizevi bir şekilde hayatta kalır ve terk edilmiş bir adada mahsur kalır.
Çekimler sırasında Tom Hanks ciddi testlerden geçmek zorunda kaldı çünkü bacağını o kadar çok kesmişti ki bu daha fazla enfeksiyona yol açmıştı. Doktor ona, "Senin sorunun ne? Bu şeyden ölebilirdin.”
IMDb — 7.8

13
Falling Down (1993)
William Foster'ın bir dizi kötü şanstan dolayı canı çok sıkılır: patronu onu süresiz izne gönderir ve mahkeme kızıyla görüşmesini yasaklar. Sonunda insanlığa olan inancını kaybeden ana karakter intikam almaya niyetlidir.
Bu arada, Michael Douglas bu filmdeki rolü en sevdiği rol olarak görüyor. Bir sahnede Foster, golfün yapacak başka işi olmayan yaşlı adamlar için olduğunu söylüyor. İronik olarak, gerçek hayatında Douglas hırslı bir golfçüdür.
IMDb — 7.6

14
Moon (2009)
Ana karakter Sam, 3 yıldır ayda yaşıyor ve nadir bulunan bir gazın çıkarılması için istasyona bakıyor. Sözleşmesi sona eriyor ve eve dönmesi gerekiyor. Ancak, psikolojisinde iz bırakmadan bu kadar yalnız zaman geçirmek imkansızdır.
Senaryo özellikle Sam Rockwell için yazılmış. Bu arada, Kevin Spacey senaryoyu okudu ve GERTY'yi seslendirmeyi kabul etti, ancak ancak çekim bittikten ve filmi beğendiğinden emin olduktan sonra. Sonunda sözlerini sadece yarım günde kaydetti.
IMDb — 7.9

Yazarın Diğer Yazıları

Ünlü Oyuncuların Kariyerlerinin Başında Oynadıkları Küçük Roller Önceki

Ünlü Oyuncuların Kariyerlerinin Başında Oynadıkları Küçük Roller

Reddit Place'deki Her Pixelin Hikayesi Sonraki

Reddit Place'deki Her Pixelin Hikayesi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.