Daha iyi selfie çekmenin çok basit püf noktası

Daha iyi selfie çekmenin çok basit püf noktası

Daha iyi özçekimler ister misiniz? iOS 14'te daha gerçekçi özçekimler için iPhone'unuzun ön kamerasını yansıtın. Nasıl yapıldığını size göstereceğiz.

Apple'ın iPhone işletim sisteminin en son sürümü olan iOS 14.8 artık indirilebilir (ve iOS 15, muhtemelen iPhone 13 ile birlikte hemen bir kaç gün uzağımızda). İşletim sisteminin hangi sürümünü çalıştırıyor olursanız olun, Gece Modunda iyileştirmeler ve seri fotoğraflar dahil olmak üzere birçok güncellenmiş kamera aracı ve özelliği bulacaksınız. Ancak daha küçük bir kamera özelliği, selfie ihtiyaçlarınız için en büyük farkı yaratabilir: Ön Kamera'yı yansıt adlı bir ayar.

Ön Kamera'yı yansıt, iPhone 11'in "slofie" ağır çekim özçekim özelliğinden sonra geliyor ve bize daha incelikli ve daha kullanışlı bir özçekim aracı getiriyor. (Bir süredir Android cihazlarda mevcut olan birçok iOS 14 özelliğinden biri olduğuna dikkat edilmelidir.)

Ön Kamera'yı yansıt özelliği ve bunu selfie oyununuzu geliştirmek için nasıl kullanacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin.

Ön Kamera'yı yansıt tam olarak ne anlama geliyor?

Bu ayara kamera tercihlerinizde daha önce rastlamış ve ne olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Açtığınızda ve ön kameranıza geçtiğinizde, kameranın genellikle yaptığı gibi çevirmek yerine aynadaki görüntünüz olan bir fotoğraf çeker. Bazı insanlar, çektiğiniz fotoğraf vizörde gördüğünüz görüntüyle eşleşmediği için bunu rahatsız edici buluyor.

Sonuç olarak, özçekiminizi çok fazla değiştirmeyebilir, ancak bazı insanlar aynaya bakmak gibi yüzünüzün daha tanıdık ters versiyonunu tercih edebilir.

iPhone'unuzda Ön Kamera'yı yansıt özelliği nasıl kullanılır?

iOS 14 yüklüyken, Ön Kamera'yı yansıt ayarı varsayılan olarak devre dışıdır. Bunu nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlar > Kamera'ya gidin. Kompozisyon altında, Ön Kamera'yı yansıt'ı açın. Kamera uygulamanıza geri dönün ve kamerayı kendinize bakacak şekilde çevirin. Görüntü, genellikle olduğu gibi ters çevrilmek yerine aynada kendinizi gördüğünüz gibi görünecektir.

Burada, normal bir özçekim ile Ön Kamera'yı yansıt açıkken çekilmiş özçekimin yan yana karşılaştırmasını görebilirsiniz.

iPhone'unuzda Ön Kamera'yı yansıt özelliği nasıl kullanılır?

Ön Kamera'yı yansıt'ı kapatmak ve varsayılan selfie ayarına geri dönmek için aynı talimatları uygulayabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Oppo'nun En Güncel Yazılımı ColorOS 12, 16 Eylül'de Tanıtılacak! Önceki

Oppo'nun En Güncel Yazılımı ColorOS 12, 16 Eylül'de Tanıtılacak!

iOS 15: Beta sürümünü iPhone'unuza indirdikten sonra bu 7 hataya dikkat edin Sonraki

iOS 15: Beta sürümünü iPhone'unuza indirdikten sonra bu 7 hataya dikkat edin

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.