Oppo'nun En Güncel Yazılımı ColorOS 12, 16 Eylül'de Tanıtılacak!

Oppo'nun En Güncel Yazılımı ColorOS 12, 16 Eylül'de Tanıtılacak!

Çinli Oppo şirketinin kendi yazılımı olan ColorOS 12'in lansman tarihini açıkladı. Şirket bu yazılımında birçok Çinli markada olan yenilikleri getireceği ve kullanıcılarına üstün bir yazılım keyfi vereceğini bildirildi. Oppo ColorOS 12, Android 12 işletim sistemini temel alacak.

Oppo, büyük hayran kitlesini memnun edecek şekilde yakın zamanda yeni bir ColorOS yazılım güncellemesini yayınlayacağını duyurdu. ColorOS 12 olarak adlandırılan en son güncelleme, bu ay içinde yayınlanacak.

Bu yılın eylül ayında şirket, ColorOS 12 takma adını doğrulayan bir poster yayınladı. Bunun dışında poster, uygulama tasarımında bazı önemli tasarım değişikliklerine işaret etti. Ayrıca ColorOS 12, birçok sızıntıya ve spekülasyona konu oldu. Şirketin AI Asistanı Breeno, geçen ay ColorOS 12'nin lansmanının kesin tarihini yanlışlıkla açıkladı.

ColorOS 12 hakkındaki sızıntılar, Çinli sosyal medya platformu Weibo üzerinden paylaşıldı ve en son kullanıcı arayüzünün 13 Eylül'de yayınlanacağını öne sürüldü.

Bu tarihten hemen sonra "yakında geliyor, lütfen bizi izlemeye devam edin" şeklinde bir bildiri ortaya çıktı. 13 Eylül tarihinde yazılım piyasaya sürülmedi. Bu durum karşısında Oppo resmi olarak, ColorOS 12 güncellemesini bu ay piyasaya süreceklerini açıkladı.

Oppo'nun En Güncel Yazılımı ColorOS 12, 16 Eylül'de Tanıtılacak

Oppo ColorOS 12'nin Lansman Tarihi

Gelen haberlere göre Oppo, ColorOS 12'nin 16 Eylül'de Çin'de düzenlenecek bir lansman etkinliği sırasında tanıtılacağını duyurdu. Kod adı “Da Vinci” olan ve çok beklenen ColorOS 11 halefi, Android 12 işletim sistemini temel alacak.

Güncelleme, bir dizi yeni özelliğin yanı sıra işlevsellikleri ile ön plana çıkacak. Oppo'nun resmi Weibo hesabında, Leonardo da Vinci'nin bilim, teknoloji ve sanatta en yetkin insan olduğunu kaydetti.

Bir başka ünlü sızıntıcı, sosyal medyada yaklaşan kullanıcı arayüzünün tanıtım posterini paylaştı. Posterde bir akıllı saat, tablet ve akıllı telefon yer alıyor ve bu da yeni ColorOS sürümünün üç cihazı da destekleyeceğini gösteriyor.

Ayrıca bu durum, Oppo'nun ilk tableti üzerinde çalıştığının bir göstergesi olabilir. Olumsuz tarafı, ColorOS 12 yakında bu cihazlar için mevcut olmayabilir. Yayınlanan başka bir raporda, Oppo'nun Google'ın kararlı bir Android 12 işletim sistemi güncellemesi yayınlayana kadar bekleyeceğini açıklıyor.

Oppo'nun En Güncel Yazılımı ColorOS 12, 16 Eylül'de Tanıtılacak

Oppo ColorOS 12 Yazılımının Beklenen Özellikleri

Eğer söylentiler ve sızıntılar bu kadar ortadaysa, yakında Oppo ColorOS 12 güncellemesini piyasaya sürecektir. Şirket yeni yazılımında, Ekranlar Arası Bağlantı özelliğini kullanacak.

Bu özellik, Huawei'nin Çoklu Ekran İşbirliğine oldukça benzer bir yapıda olacak. Oppo cihazlarında çalışmanın yanı sıra, yeni ColorOS 12, Çin'de bir dizi OnePlus markalı akıllı telefonlarda da çalışabilecek.

Global piyasadaki OnePlus marka akıllı telefonlarının, OxygenOS'u çalıştırmaya devam edeceğini belirtmekte fayda var. Oppo'nun HydrogenOS ve Smartisan OS gibi Çin Android kaplamalarından bazı özellikler almayı planladığı bildiriliyor.

Buna ek olarak, şirketin Meizu'dan Flyme ve Xiaomi'den MIUI gibi önemli yazılımların özelliklerini benimseyeceği söyleniyor. Realme'nin Oppo'nun alt markası olduğu düşünülürse Realme cihazlarının da ColorOS 12'yi alması muhtemeldir.

Hatırlamak gerekirse Oppo, Reame UI yapmak için ColorOS'ta bazı küçük değişiklikler yaptı. Ancak temelde, Realme UI ve ColorOS aynı düzeyde çalışan benzer yazılımlar olarak ortaya çıkıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Google One, 5 TB Depolama Alanını Kullanıcıların Hizmetine Sunacak! Önceki

Google One, 5 TB Depolama Alanını Kullanıcıların Hizmetine Sunacak!

Daha iyi selfie çekmenin çok basit püf noktası Sonraki

Daha iyi selfie çekmenin çok basit püf noktası

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.