FIFA ve PES'e Rakip Olması Bekleniyordu Ancak Atari Oyunu Oldu

FIFA ve PES'e Rakip Olması Bekleniyordu Ancak Atari Oyunu Oldu

FIFA ve yeni adıyla eFootball serisine rakip olması beklenen oyun büyük hayal kırıklığı ile sonuçlandı.

PES'in yeni adı ile çıkarttığı eFootball oyunu hala param parça olmuş itibarını toparlama sürecindeyken ve FIFA'nı rakipsiz olduğu bu zamanlarda yeni bir futbol oyunu çıkartmanın mükemmel zamanlama olduğunu söyleyebiliriz.

Jandusoft S.L tarafından geliştirilen Football Cup 2022, Ocak ayınının ilk haftasında PS5, PS4, Xbox Series X/S ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirdi. Ancak mükemmel olan tarafı sadece fiyatı ve zamanlaması oldu.

Monotonlaşmış mevcut futbol oyunlarından sıkılmış olan oyun severlerin merakla beklediği yapım tam bir fiyaskoyla sonuçlandı. PlayStation tarafında 57 TL fiyat etiketiyle satışa sunulan oyun, mobil oyun kalitesinde karşımıza çıkan oyunda yer yer Atari'de oynadığımız Sensible Soccer'i anımsatıyor.

Football Cup 2022'nin Lisansı Yok

Football Cup 2022 Lisans Sorunu

Football Cup 2022'nin linsansı bulunmadığı için takımların ve oyuncuların adındaki bir veya iki harfi değiştirerek bizlere Atari'de oynadığımız Sensible Soccer'i hatırlatıyor.

Mobil Oyun Seviyesinde Görüntü ve Oyanış

FIFA ve PES'e Rakip Olması Bekleniyordu Ancak Atari Oyunu Oldu

Oyunun çok oyuculu modunun olmamasıyla birlikte sunmuş olduğu görüntü kalitesi, yavaşlığı, yetersiz animasyonu ile yani kısacası oynanışı ancak mobil oyunda karşımıza çıktığında yadırgamayacağımız halde olduğunu belirtmek lazım. 

JanduSoft'un tibarı yıkılmış vaziyette olan eFootball'ın yerini alabilmek için harika bir fırsatı varken bu şekilde bir oyunla çıkış yapması oyun severler tarafından hayal kırıklığı ile karşılandı.


Kaynak: https://www.thexboxhub.com/football-cup-2022-review/

Yazarın Diğer Yazıları

Monitörünüzün yenileme hızı nasıl kontrol edilir? Önceki

Monitörünüzün yenileme hızı nasıl kontrol edilir?

Akıllı telefonunuzun adı nasıl değiştirilir? Sonraki

Akıllı telefonunuzun adı nasıl değiştirilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.