Facebook bir konferansı daha iptal etti

Facebook bir konferansı daha iptal etti

Sosyal medya devi Facebook, coronavirüs endişesi nedeniyle South by Southwest'e (SXSW) konferansına katılmayacağını açıkladı.

Facebook yaptığı açıklamada, Twitter'ın büyük teknoloji ve kültür etkinliğine katılmayacağını açıklamasından kısa bir süre sonra, Facebook coronavirüs endişesi nedeniyle South by Southwest'e (SXSW) konferansından çekildiğini söyledi.

Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, "Coronavirüs ile ilgili endişeler nedeniyle şirketimiz ve çalışanlarımız bu yıl SXSW'ye katılmayacaklar." Dedi. 

Sözcü, SXSW'ye kaç çalışanın katılması beklendiğinde, şirketin herhangi bir katılımcının olmayacağını söyledi. Southwest tarafından Güney olarak da bilinen büyük yıllık konferansın 13 Mart - 22 Mart tarihleri ​​arasında Austin, Teksas'ta yapılması planlanıyor. 

Coronavirüs Salgını, sadece insan topluluklarının sağlığını etkilemiyor, aynı zamanda küresel güçteki firmalarında sağlığını da tehdit ediyor. 

Büyük teknoloji şirketlerinin katılımındaki düşüş, SXSW'nin başlayacağı tarihin, haftalar önce iptal edilip edilmeyeceği ile ilgili soruları gündeme getiriyor. 25.000'den fazla kişi Change.org'da SXSW'nin iptalini isteyen bir dilekçe imzaladı. 

Facebook bir konferansı daha iptal etti

Facebook bir konferansı daha iptal etti

Daha önce Facebook'un kararı hakkında rapor veren Business Insider, SXSW organizatörlerinin Pazartesi günü erken saatlerde etkinliğin planlandığı gibi devam edeceğini söyledi. SXSW'nin web sitesine göre, bir mühendis ve tasarımcı da dahil olmak üzere birçok Facebook çalışanının konferans sırasında konuşması planlanıyordu. Geçen yıl, SXSW 105 ülkeden 400.000'den fazla katılımcı getirdi.

Aslında Facebook'un aldığı bu iptal kararını hiçbir kesim tarafından eleştirilmedi. Şirket, coronavirüs endişeleri nedeniyle San Jose, Kaliforniya'daki geliştirici konferansı F8'i iptal etti. Bunun yerine, şirket yerel etkinlikleri düzenlemeyi ve video akışı yapmayı planlıyor.

Coronavirüs'den kaynaklanan iptaller dalgası, Mobil Dünya Kongresi'nin iptalinden başladı. Barselona'da düzenlenen dev cep telefonu konferansını ve Oyun Geliştiricileri Konferansının ertelenmesine neden oldu. Bu tarz iptaller daha da artacakmış gibi gözüküyor. 

Pazartesi günü, Google sözcüsü her yıl yapılan Cloud Next (Google Bulut) etkinliğinin Nisan ayında içersinde gerçekleştirileceğini söyledi. 

Çin'de Aralık ayında bulunan koronavirüs 90.200'den fazla kişiyi hastaladı ve en az 3.081 kişiyi öldürdü. Virüs COVID-19 adı verilen bir solunum hastalığına neden olduğu bildiriliyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Facebook Messenger Daha Hızlı Olacak Önceki

Facebook Messenger Daha Hızlı Olacak

Android'de uygulamalar nasıl gizlenir Sonraki

Android'de uygulamalar nasıl gizlenir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.