Facebook Messenger Daha Hızlı Olacak

Facebook Messenger Daha Hızlı Olacak

Facebook, Messenger iOS uygulamasını daha hızlı, daha basit olacak şekilde yeniden tasarladıklarını söylüyor.

Facebook messenger, sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen bir anlık mesajlaşma servisi olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Facebook açıklamasına göre yenilenmiş bir sürümünü kullanıma sunucak. Pazartesi günü dev sosyal medya ağı yaptığı açıklamada, Facebook Messenger'ın daha hızlı ve daha basit bir versiyonunu önümüzdeki hafta müşterilerinin kullanımına sunacağını açıklamıştı. 

Facebook'un messenger uygulamasındaki yinelemesi, iki kat daha hızlı yüklenecek ve orijinal boyutunun dörtte biri olacağı açıklandı. Eski cihazlara sahip veya daha düşük bağlantıya sahip alanlarda bile herkes için daha hızlı olacağını, ayrıca messenger'ın herkes için indirileceğini, güncelliğini devamlı koruyacağını söylüyor.

Facebook <a href='/messenger/'>Messenger</a> Daha Hızlı Olacak

Facebook Messenger Daha Hızlı Olacak​

Facebook Şirketi, yaptığı açıklamada, "Messenger'ın temel kodunu yüzde 84 oranında azalttık - 1,7 milyondan fazla kod satırından 360.000'e düşürdük ve özelliklerimizi yeni bir basitleştirilmiş altyapıya uyacak şekilde yeniden oluşturduk. "Daha az kod satırı, uygulamayı daha hafif ve daha duyarlı hale getirir ve kolaylaştırılmış bir kod tabanı, mühendislerin daha hızlı bir şekilde yenilik yapabileceği anlamına gelir." dedi.

Facebook, Messenger'ın 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor. Facebook Uygulamayı güncellerken bazı özellikleri, yeniden oluşturma sırasında geçici olarak kullanılamayacak, ancak şirket yakında bunları geri getirmek için çalıştığını söylüyor. 

Facebook Messenger'ın bu yeni sürümü, WhatsApp ve Instagram'ı entegre etmeyi planladığı için Facebook'un gelecekte mesajlaşma uygulamalarını birleştirme çalışmalarını yerine getirmek için temel oluşturduğu söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple müşterilerine tazminat ödeyecek! Önceki

Apple müşterilerine tazminat ödeyecek!

Facebook bir konferansı daha iptal etti Sonraki

Facebook bir konferansı daha iptal etti

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.