Facebook Messenger yeni bir masaüstü uygulaması yayınladı

Facebook Messenger yeni bir masaüstü uygulaması yayınladı

Facebook Messenger daha fazla kişinin sesli ve görüntülü arama yapması için masaüstü video konferans özelliğini yayınladı. Uygulama kullanıcıları için ücretsiz görüntülü arama özelliği sunarken, katılımcı sınırlamasını ortadan kaldıracak.

Facebook Messenger yıllardır telefon üzerinden aktif bir şekilde kullanılıyordu. Yine güncelleme ile artık Facebook Messenger  hem Windows, hem de macOS üzerinden masaüstü uygulaması yayınlandı.

Facebook Messenger'in masaüstü uygulaması, insanların evden çalışması ve video konferans ihtiyaçlarının arttığı bu dönemde ortaya çıkması, kullanıcılar acısından olumlu karşılandı.

Facebook Messenger Perşembe günü, yeni coronavirüs salgınının başlangıcından bu yana, daha fazla insanın sosyal ağın mesajlaşma hizmetini, aramalar için kullanmasıyla gelen yeni bir masaüstü uygulaması başlattığını söyledi.

Facebook Messanger masaüstü uygulaması, hem Windows hem de macOS üzerinden yayınlanan uygulama sayesinde, iş görüşmeleri veya aileniz ile bilgisayarınız üzerinden, Messenger masaüstü uygulaması ile iletişim kurmanızı sağlayacak. 

Ana sosyal ağda oturum açarak, Messenger'ı bir masaüstü tarayıcısında zaten kullanabilirsiniz, ancak şimdi ayrı bir masaüstü uygulaması var. Yeni ürün, daha fazla insan evde kalırken ve sosyal mesafeyi uygularken Facebook'un video ve sesli aramalardaki artışı sağlayacak gibi gözüküyor.

Facebook Messenger yeni bir masaüstü uygulaması yayınladı

Ayrıca şirketin Zoom, Apple'ın FaceTime'ı, Google'ın Hangouts'u ve Microsoft'un sahip olduğu Skype gibi görüntülü sohbet için kullandıkları diğer hizmetlerle rekabet etmesine yardımcı olabilir. Zoom, kullanıcı bilgilerini dışarı sızdırması nedeniyle bir dizi güvenlik ve gizlilik endişesiyle karşı karşıya kalmıştı.

Facebook Messenger'ın başkanı Stan Chudnovsky, bir blog yazısında, "Artık insanlar her zamankinden daha fazla, fiziksel olarak ayrı olsalar bile değer verdikleri insanlarla iletişimde kalmak için teknolojiyi kullanıyorlar." Dedi.

Şirket geçtiğimiz ay, Facebook Messenger'da sesli ve görüntülü arama yapmak için masaüstü tarayıcılarını kullananlarda % 100'den fazla bir artış gördü. Kullanıcılar uygulamayı Microsoft Store veya Mac App Store'dan indirebilir. 

Uygulama, ücretsiz ve sınırsız olması bir çok iş ve aile toplantılarına video üzerinden, görüşme yapma imkanı sunuyor. Facebook Messenger bu özelliği ile rakibi Zoom'u zorlayacakmış gibi gözüküyor. Masaüstü uygulaması, karanlık mod, GIF'ler ve bildirimler dahil olmak üzere mobil uygulama ile aynı özelliklere sahiptir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Mixer'den Partner Yayıncılara 100 Dolar Destek Önceki

Mixer'den Partner Yayıncılara 100 Dolar Destek

Tencent Oyunlarının Çakma Sürümlerini Yapan Firmaya Dava Açtı Sonraki

Tencent Oyunlarının Çakma Sürümlerini Yapan Firmaya Dava Açtı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.