Facebook Mobil Cihazlar İçin Karanlık Mod Özelliği Getiriyor

Facebook Mobil Cihazlar İçin Karanlık Mod Özelliği Getiriyor

Birçok sosyal medya devi, mobil cihazlar için karanlık mod özelliğini kullanıma sunmasına rağmen, Facebook mobil cihazlar için karanlık mod özelliğini kullanıcılarına sunmamıştı. Artık Facebook mobil cihazlar için de karanlık mod özelliğini aktif hale getirdi.

Karanlık mod özelliği kullacılar için bir vazgeçilmez haline geldi. Kullanıcılar hem batarya tasarrufu sağlarken hemde gözlerini aşırı ışıktan korumuş oluyorlar. Birçok kişinin severek kullandığı karanlık mod özelliği şimdi de Facebook tarafından mobil platforma taşınıyor.

Facebook firması bu yılın başlarında masaüstü sürümü için karanlık mod özelliğini getirmişti. Görünüşe göre, sosyal medya devi karanlık mod güncellemesini tüm dünyadaki kullanıcılara sunuyor. 

Birçok sosyal medya platformu karanlık mod özelliğini hem masaüstüne hemde telefon üzerine getirmişti. Facebook masaüstü sürümünü yayınlamasına rağmen bir türlü mobil cihazlar için karanlık modu başlatmamıştı.

İOS ve <a href='/android/'>Android</a> kullancıları için karanlık mod özelliği Facebook aktif oldu.

Facebook Mobil Cihazlar İçin Karanlık Mod Özelliği Getiriyor

Uygulama, masaüstü uygulamasında daha önce gördüğümüz renk düzenini takip edecek. Bu, mavi vurgularla koyu gri bir arka plan göreceğimiz anlamına gelir. Facebook'un karanlık modu geriye kalan tek mobil platformunda aktif etmesi çok uzun zaman alması şaşşırtıcı bir durumdur.

Facebook sahibi olduğu iki uygulama olan Instagram ve WhatsApp mobil platformlar olan Android ve iOS işletim sistemleri için karanlık moda sahiptir.

Facebook mobil uygulamasına karanlık mod özelliği geldi.

Tıpkı Facebook ve diğer hizmetleri gibi Twitter'ın da hem Android hem de iOS için bir karanlık modu var. Aslında, Twitter kullanıcıları 2016'dan beri bu modun tadını çıkarıyor. Bu yılın başlarında, Google'ın karanlık mod güncellemesini uygulamasına sunduğunu bile gördük. Karanlık mod, bir yıl boyunca büyük bir popülerlik kazandı. Android ve iOS artık sistem genelinde karanlık bir modla geliyor.

Facebook'ta, Coronavirüs izleme özelliği ve sessiz mod

Daha önce gelen haberlere göre, Facebook uygulamasının iki yeni özellik alacağı söyleniyor. İlk olarak coronavirüs izleme özelliğinin ve ikinci olarakta sessiz mod özelliği uygulama kullanıcıları için aktif olaracağı bir çok raporda bahsediliyordu.

Her iki özelliğin de geliştirme aşamasında olduğu ve son güncellemeri yapıldığı söyleniyor. Coronavirüs izleme özelliği, bulunduğunuz yere bağlı olarak kullanıcıyı mevcut vaka sayısı hakkında bilgilendirecektir. Sessiz mod ise etkinleştirildiğinde anlık bildirimlerin sesini kapatacak.

Sessiz mod özelliği, Android kullanıcıları hala beklerken, mod iOS'ta zaten mevcut olduğunu belirtmek gerekir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy Tab S4 Android 10 Güncellemesi Aldı Önceki

Samsung Galaxy Tab S4 Android 10 Güncellemesi Aldı

Redmi 9A Ve 9C Telefonların Lansmanı 30 Haziran'da Yapılacak! Sonraki

Redmi 9A Ve 9C Telefonların Lansmanı 30 Haziran'da Yapılacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.