Redmi 9A Ve 9C Telefonların Lansmanı 30 Haziran'da Yapılacak!


Xiaomi Redmi markası bu seferde, 9A ve 9C modelleri ile geliyor. İki akıllı telefon markası kullanıcılarına üstün bir kullanıcı deneyimi sunarken, aynı zamanda bütçe dostu olacak. Bakalım, 30 Haziran'da yapılacak lansman'da cihazlar hangi özellikler ile kullanıcılarını büyüleyecek!

Xiaomi'nin uygun fiyat etiketi ile kullanıcılarına sunduğu Redmi markası şimdi de iki yeni model ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Uygun fiyat etiketi ile Haziran ayında kullacıları ile buluşacak iki akıllı telefon, tasarımsal olarak Redmi Note 8 Pro'yu andıracak. Özellikleri ile de kullacılarını memnun edecek.

Orijinal Redmi 9 serisine bağlı olacak cihaz Redmi 9A ve Redmi 9C adı altında kullacılarına sunulacak. Önceki sayısız sızıntı sayesinde cihaz hakkında çok şey biliyoruz. Her iki uygun fiyatlı akıllı telefon da nihayet 30 Haziran'da resmi açılışı göreceğiz.

Redmi 9A, Redmi 9C 30 Haziran'da Malezya'da Tanıtılacak!

Redmi 9A, <a href='/redmi-9c/'>Redmi 9C</a> 30 Haziran'da Malezya'da Tanıtılacak!

Xiaomi Malezya, resmi Facebook hesabında Redmi 9A, Redmi 9C için resmi lansman tarihini açıkladı. Gönderiye göre, her iki cihaz da, 30 Haziran'da tüm özellikleri ile birlikte tanıtılacak.

Yüklenen poster, "büyük bir batarya ve büyük ekran" gibi cihazların iki temel özelliğini de anlatıyor. İki cihaz hakkında, fiyatlandırma ve renk çeşitleri hakkında sağlam bir bilgimiz bulunmamaktadır. Bununla birlikte, resmi lansman, cihazların kalan tüm yönlerini ortaya çıkaracak. Bunca zamandır dedikodusu yapılan bu iki akıllı telefonun tüm özellikleri gün yüzüne çıkmış olacak.

Redmi 9A Teknik Özellikleri

<a href='/redmi/'>Redmi</a> 9A ve <a href='/redmi/'>Redmi</a> 9C'nin Teknik Özellikleri Açıklandı!!!

Hatırlamak için Redmi 9A, HD + çözünürlüklü (1600 x 720 piksel) 6.53 inç Dot Drop ekran ile gelecek. Dot Drop ekranı, ön selfie kamerasını barındıran çentikli bir panelden başka bir şey değildir. Cihazın gövdesinin altında, 2.0GHz hıza sahip sekiz çekirdekli yonga seti olan MediaTek G25 yonga seti ile kullacılarına sunulacak.

MediaTek G25 yonga seti, Redmi 9A için henüz resmi hale gelmediğini belirtmek gerekir. Arka kamera modülü olarak 13MP kameraya sahip olacak. Ön karema kurulumu olarakta, 5MP'lik bir kamera ile gelecek. Ayrıca cihazda 5.000 mAh büyük bir batarya kullanılacak. Şimdilik hızlı şarj desteği hakkında tarafımıza gelen net bir bilgi bulunmuyor.

Redmi 9C Teknik Özellikleri

<a href='/redmi/'>Redmi</a> 9A ve <a href='/redmi/'>Redmi</a> 9C'nin Teknik Özellikleri Açıklandı!!!

Redmi 9C, 720p çözünürlüğe sahip aynı ekran paneliyle gelecek. Cihazın gövdesinin altında, 3GB RAM ve 64GB dahili bellek ile eşleştirilmiş biraz güçlü bir MediaTek G35 yonga seti üzerinde çalışacak. 

Cihazın iki farklı varyantta olması bekleniyor, NFC desteği olan ve NFC desteği olmayan model olarak kullanıcılarına sunulacak.

Redmi 9C akıllı telefonda, çift kamera modülü - 14MP birincil sensör ve 2MP ikincil lens ile gelecek. 

Selfie'ler için 5MP'lik bir ön kamera kurulumu yer alacak. Ayrıca cihazda 5.000 mAh büyük bir batarya kullanılacak.

Bu bilgiler cihaz hakkında tarafımıza gelen bilgilerdir. Resmi lansmandan sonra daha detaylı bilgiye sahip olacağız. Siz değerli okurlarımıza bu platform üzerinden bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalın lütfen!


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Facebook Mobil Cihazlar İçin Karanlık Mod Özelliği Getiriyor

Sonraki

Kariyerleri boyunca 100'den fazla filmde rol almış 18 oyuncu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.